Najstarszym, pamiętającym dawne czasy pracownikiem jest Julian Czaporowski, zatrudniony w instytucji od 1 kwietnia 1968 roku do dziś prowadzi zajęcia w ognisku muzczynym. To, co pozostało niezmienne, to idea działalności kulturalno-edukacyjnej. W pierwszych latach placówki najsilniejszym filarem były wydarzenia muzyczno-estradowe. Już od 1954 roku przy PDK działał zespół mandolinistów. Złote głoski w historii placówki zapisał także zespół Melorytm. Poza koncertami dom kultury dostarczał mieszkańcom miasta i okolic rozrywkę w postaci przedstawień teatralnych i kabaretowych, dbał o edukację kulturalną dzieci i młodzieży (pracownie plastyczna, modelarska, fotograficzna) zajmował się organizacją wystaw. Podobnie jest zresztą także dziś.
Świętowanie w kilku odsłonach
Jubileusz 70-lecia istnienia garwolińskiego domu kultury Centrum Sportu i Kultury chce akcentować cały rok. W kalendarzu pojawiać się będą różnego rodzaju wydarzenia wpisujące się świętowanie tego wyjątkowego jubileuszu. 29 maja, w Dzień Działacza Kultury, odbędzie się uroczysta gala. Na wspólne świętowanie CSiK zaprosi mieszkańców miasta i okolic pod koniec sierpnia. Będzie ono miało formę plenerowego pikniku z wieloma atrakcjami.
Zdjęcia, plakaty, pamiątki – podziel się wspomnieniami
W związku jubileuszem Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zwraca się do mieszkańców z prośbą o podzielenie się pamiątkami związanych z działalnością placówki: starymi zdjęciami, przedmiotami, zapiskami, plakatami. Materiały można przekazać lub tylko zostawić w celu ich zdokumentowania. - Gromadzenie i upowszechnianie tego typu pamiątek buduje wspólną pamięć i jest elementem lokalnej tożsamości. Zostawmy po nas ślad dla przyszłych pokoleń – zachęca Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
Pamiątki można przynosić do sekretariatu CSiK, ul. Nadwodna 1 lub kontaktować się mailowo z działem promocji – [email protected]
mat.pras.
fot. mat. pras.
Napisz komentarz
Komentarze