reklama

Co to jest Landing Page i jak generować tam ruch?

Opublikowano: 18 wrzesień 2023, 16:08 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Landing Page to pojedyncza strona internetowa, która została stworzona do konkretnego celu, może być, to pozyskanie danych do listy mailingowej, wypełnienie formularza kontaktowego czy skorzystanie z konkretnej oferty. Ruch z reklam najczęściej jest skierowany właśnie do landing page, dzieje się tak dlatego, że jest to krótko mówiąc o wiele skuteczniejsze działanie, aniżeli skierowanie go np. do strony głównej. Landing Page zwraca uwagę na jeden konkretny cel, zwiększając tym samym skuteczność kampanii, oraz współczynnik konwersji, z kolei na stronie głównej zazwyczaj znajduje się na tyle dużo treści i możliwości przejścia w inne miejsce, że uwaga na konkretnym celu mogłaby zostać rozproszona.

Czym kierować się tworząc skuteczny landing page?

Oczywiście strona internetowa typu landing page sama w sobie nie zdziała cudów, jeśli nie będzie odpowiednio zbudowana. Przy czym warto pamiętać, że jej utworzenie nie należy do najprostszych, dlatego być może lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego profesjonalistą. Pomimo to warto wiedzieć na jakie elementy podczas tworzenia tej minimalistycznej  strony internetowej musimy postawić.

  • Stwórz dobry nagłówek H1, który będzie spójny z treściami. Nagłówek do strony internetowej landing page powinien, wzbudzać zainteresowanie, być ciekawym, a nawet intrygującym. Takie działanie spowoduje przyciągnięcie odbiorców, a na tym nam chyba najbardziej zależy.
  • Kompleksowo zoptymalizuj witrynę pod kątem SXO, czyli szczególnej optymalizacji doświadczeń użytkowników. SXO to połączenie optymalizacji UX oraz SEO, w dużym uproszeniu działanie polegające na tym, aby skutecznie przyciągnąć użytkowników wyszukiwarki do naszej strony internetowej,a także skłonić ich do wykonywania konwersji, w taki sposób, aby był zadowolony zarówno klient, jak i właściciel witryny.
  • Zadbaj o czytelne wezwanie do działania- przycisk Call to Action powinien być przejrzysty i czytelny, to jeden z bardzo ważnych elementów strony landing page.
  • “Rozpraszaczom” powiedz nie- odwiedzający stronę użytkownicy powinni przede wszystkim skupić swoją uwagę na konkretnym celu, dla którego strona w ogóle powstała. Pamiętaj aby nie dodawać takich elementów jak: ikony Social Mediów, stopki, menu zarówno boczne, jak i górne.
  • Pamiętaj o dopasowaniu do urządzeń mobilnych i szybkości ładowania strony- landing page, tak jak inne strony internetowe, ta również powinna ładować się szybko i otwierać się na urządzeniach mobilnych, to ważne z perspektywy odwiedzających ją użytkowników.
  • Podziękuj za dane kontaktowe- dobrze by było, aby użytkownik został nagrodzony za przekazanie swoich danych, warto taką informację “przemycić” w przycisku Call to Action.

Jak zwiększyć ruch na stronie landing page?

Jest kilka elementów, które pozwolą Ci na zwiększenie ruchu na stronie landing page. Warto aby ruch był jak największy, wówczas budowanie tego typu strony internetowej będzie mieć zasadność.

reklama


Co zrobić aby generować ruch?

  • Po pierwsze SEO- działania podejmowane w celu pozycjonowania strony internetowej, generują tzw. ruch organiczny, czyli naturalny, bez ponoszenia kosztów, takich jak w przypadku płatnych kampanii Google.
  • Po drugie kampanie Google Ads- generowanie organicznego ruchu to proces zdecydowanie trudny, choć efektywny, jednak na te efekty w przypadku naturalnego ruchu wynikającego z działań SEO trzeba poczekać. Inaczej sprawa wygląda w przypadku płatnych kampanii Google Ads. Płatne kampanie można wykorzystać do generowania ruchu na stronie landing page, warto to zadanie powierzyć profesjonalistom.
  • Po trzecie media społecznościowe- o sile mediów społecznościowych nie trzeba chyba przypominać, dlatego ich wykorzystywanie w celu zwiększenia ruchu na stronie landing page jest jak najbardziej zasadne i skuteczne.

Podsumowanie

Minimalistyczne strony internetowe, jakim są landing page, można wykorzystywać w celu zwiększania konwersji, ponieważ jest to trudne zadanie, warto rozważyć zlecenie wykonania tego typu strony profesjonalistą.

Potrzebujesz landing page zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na proformat.pl.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama