Dzięki współpracy Avon Operations Polska i kadry praktyków nauczania Agile lokalna edukacja zyskuje kolejne nowoczesne narzędzia wspierające rozwój umiejętności niezbędnych na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
W Avon na co dzień korzystamy z narzędzi i metod, które działają i usprawniają naszą pracę. I dlatego chcemy dzielić się nimi z innymi. Rozumiemy, jak istotna jest praktyczna wiedza, dlatego zależy nam na wsparciu osób, które kształtują nasze społeczeństwo. Wierzę, że takie inicjatywy pomogą nauczycielom wprowadzać do szkół nowoczesne metody nauczania, lepiej przygotowując młodzież na wyzwania, które czekają ich w przyszłości – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.
W kierunku kompetencji przyszłości
Warsztaty, które właśnie się rozpoczęły i odbywają w dniach 18 i 19 września 2024 r., mają na celu wyposażenie nauczycieli w regionie w nowoczesne narzędzia edukacyjne.
Scrum to zwinne podejście zarządzania projektami, szeroko stosowane w branży IT, produkcji oraz innych sektorach, które umożliwia elastyczne dostosowanie się do zmieniających się wymagań. Opiera się ono na pracy zespołowej, podziale projektu na mniejsze etapy oraz regularnych spotkaniach mających na celu monitorowanie postępów i rozwiązywanie problemów. EduScrum to adaptacja tej metody na potrzeby edukacji. To narzędzia wspierające uczniów w rozwoju kluczowych kompetencji, takich jak współpraca, kreatywne i krytyczne myślenie oraz empatyczna komunikacja. Co ważne system ten uwzględnia neurobiologiczne podstawy uczenia się i kładzie nacisk na empatyczne relacje, odpowiadając na potrzeby współczesnych uczniów.
W 2018 roku grupa pasjonatek i praktyczek edukacji i zarządzania projektami sprowadziła tę metodę do polskich szkół, aby móc wyposażyć nauczycieli w nowoczesne narzędzia dydaktyczne i dać uczniom większą sprawczość w ich własnym procesie uczenia się i od tamtej pory aktywnie działają, aby jak najwięcej szkół mogło z niej skorzystać.
Lokalny rozwój
Bardzo polecam szkolenie każdemu, kto szuka inspiracji do zmiany sposobu nauczania. To świetny punkt zaczepienia, by zacząć wdrażać zmiany na miarę XXI wieku i uczyć młodych ludzi tego, co naprawdę będzie im potrzebne w przyszłej pracy i w sposób, który pozwala im się rozwijać. EduScrum to świetne narzędzie, które umożliwia uczniom większą samodzielność w procesie nauki i wyposaża ich w „kompetencje jutra” – mówi Pani Małgorzata Bojanowska z ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie, nauczycielka i uczestniczka warsztatów.
Projekt swoim patronatem objęły Starosta Powiatowy w Garwolinie, Iwona Kurowska oraz Burmistrz Miasta Garwolina, Marzena Świeczak, widząc w nim szansę na realną poprawę jakości edukacji w regionie. Obie Panie były również obecne podczas rozpoczęcia warsztatów, aktywnie wspierając inicjatywę.
Zaangażowanie Avon Operations Polska w organizację warsztatów EduScrum to naturalna konsekwencja tego, że firma oraz jej pracownicy czują się nieodłączną częścią lokalnej społeczności i bliski jest im jej rozwój. Inwestując w edukację w rejonie, największy lokalny pracodawca pomaga tworzyć lepsze warunki do nauki i rozwoju dla najmłodszych pokoleń.
mat. pras.
Napisz komentarz
Komentarze