niedziela, 29 września 2024 07:22
Sport:

Ostatnia prosta wyzwania #KilometryPoMocy

Minęła już ponad połowa wakacyjnego wyzwania ?Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie?. Wydarzenie trwa jeszcze do końca miesiąca. To ostatnia prosta do mety i każdy może przyłączyć się do zdobywania kolejnych kroków! W wyzwaniu ?Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie? kilkuset uczestników wspólnie już pokonało tysiące kilometrów, aby wesprzeć osoby mierzące się z przemocą. Celem jest zdobycie 25 tysięcy kilometrów w mobilnej aplikacji Strava, bo dzięki temu Avon przekaże 25 tysięcy złotych Ogólnopolskiemu Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ?Niebieska Linia? Instytutu Psychologii Zdrowia. Wakacyjne wyzwanie trwa przez całe wakacje pod hasłem #KilometryPoMocy, czyli do jego zakończenia pozostał już niecały miesiąc.

12.08.2021 11:31
Cezary Polak w Motorze Lublin

Wychowanek Sępa Żelechów Cezary Polak został nowym piłkarzem Motoru Lublin. 18-latek do II-ligowca dołączył na zasadzie wypożyczenia z Escoli Varsovia. 18-latek występuje jako lewy skrzydłowy, ale grywał także na pozycji ofensywnego pomocnika oraz napastnika. Pierwsze kroki w swojej piłkarskiej przygodzie stawiał w Sępie Żelechów. Potem przeniósł się do Wilgi Garwolin, którą po roku zamienił z kolei na warszawską Escolę.

11.08.2021 05:47
Zdrowie Garwolin czwartą drużyną MP

Dużym sukcesem zakończył się udział Zdrowie Garwolin w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Beach Soccera. Na gdańskiej plaży nasi sięgnęli po czwarte miejsce. Po sezonie zasadniczym Zdrowie miało na koncie 12 punktów i zajęło szóste miejsce w gronie 10 ekstraklasowych zespołów. W weekend na letnim stadionie Lotos w Gdańsku najlepsza ósemka rywalizowała o medale.

09.08.2021 07:35
Inauguracja bez punktów [wideo]

Nie tak pierwszy mecz sezonu 2021/2022 wyobrażali sobie zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS przegrał na własnym boisku z Mszczonowianką Mszczonów 1:2 (1:0). W samej końcówce okazję do wyrównania miał Tomasz Paszkowski, ale jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz gości. Do 1. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej grupy II Wilga przystępowała bez trzech podstawowych zawodników, którzy walczyli o medale mistrzostw Polski w beach soccerze (Filip Gac oraz bracia Papiernikowie). W pierwszej jedenastce trzech nowych piłkarzy ? Piotr Jarzyna, Sebastian Grzegorczyk oraz powracający do macierzystego klubu Grzegorz Piesio.

09.08.2021 07:03
Wilga Garwolin rozpoczyna sezon [skarb kibica]

30 zawodników liczy kadra Wilgi Garwolina na rundę jesienną sezonu 2021/2022. Pierwszy ligowy gwizdek już  niedzielę przy Sportowej. Początek meczu z Mszczonowianką Mszczonów o godz. 18. W trakcie przygotowań Wilga rozegrała sześć sparingów. Przegrała tylko jeden z III-ligową Legionovią (2:3). Bilans meczów kontrolnych jest imponujący pod względem strzelonych goli, których było aż 27, straconych - 10.

06.08.2021 17:36
Grzegorz Piesio ponownie w Wildze Garwolin!

Po półrocznej przerwie piłkarzem Wilgi Garwolin został ponownie wychowanek klubu Grzegorz Piesio. Zawodnik, mający na koncie ponad 100 występów w Ekstraklasie, będzie poważnym wzmocnieniem GKS przed trudnym sezonem w IV lidze. Wszystko wskazuje na to, że dla popularnego ?Pigwy? rodzimy klub będzie ostatnią przystanią na drodze piłkarskiej kariery. Przypomnijmy, że 33-latek na początku poprzedniego sezonu wrócił do Wilgi Garwolin, by w 11 spotkaniach strzelić 2 bramek i zanotować 6 asyst. W zimowej przerwie Grzegorz Piesio został zawodnikiem III-ligowego Starogardu Gdańskiego, gdzie zagrał niemal całą rundę (16 spotkań).

04.08.2021 11:22
7:0 i 6:3 w ostatnich sparingach Wilgi

Wysoką skuteczność zaprezentowali zawodnicy Wilgi Garwolin w ostatnich meczach kontrolnych w letnim okresie przygotowawczym. W niedzielę inauguracja sezonu przy Sportowej. W środę Wilga grała w Uninie z reprezentującym siedlecką ligę okręgową Orłem. Mecz miał jednostronny przebieg. GKS już do przerwy prowadził 5:0, by ostatecznie wygrać 7:0. W IV-ligowcu wystąpił kolejny, już czwarty, testowany zawodnik. Tym razem to młody wahadłowy.

31.07.2021 13:20
Gala TFL w Garwolinie na żywo w telewizji

30 października w Garwolinie odbędzie się 23. odsłona Thunderstrike Fight League. Gala będzie transmitowana w TVP Sport. O organizacji gali nad Wilgą poinformowała dzisiaj projekt TFL. W urzędzie miasta odbyło się spotkanie szefa TFL Jacka Sarny i burmistrz Marzeny Świeczak.

29.07.2021 14:25
Kolejny tydzień przygotowań za nimi. Grober odchodzi do III ligi

Zwycięstwo i porażkę w kolejnych dwóch sparingach zaliczyli zawodnicy Wilgi Garwolin. W tym tygodniu trener Karol Zawadka zaplanował także dwa mecze kontrolne. W środę przy Sportowej Wilga mierzyła się na własnym boisku z występującą w lidze okręgowej Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch szybkich goli strzelonych przez gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się testowany napastnik, który trafił także w pojedynku z Sępem Żelechów oraz Jakub Wągrodzki. Goście po przerwie odpowiedzieli jednym trafieniem.

26.07.2021 09:06
Jagoda Jonak z II klasą mistrzowską

W dniach 15-18 lipca odbywały się w Bydgoszczy Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów (17-18 lat), a w Oświęcimiu rywalizowali najlepsi 15-latkowie. W obydwóch miastach UKS Delfin Garwolin miał swoich przedstawicieli. W Bydgoszczy byli to Jakub Sitnik oraz Alicja Więckowska, a w Oświęcimiu startowali: Tomasz Grzegrzółka i Jagoda Jonak. W życiowej formie podczas mistrzostw Polski na pewno była Jagoda Jonak, która wszystkie swoje pięć startów zakończyła rekordami życiowymi, z czego trzy starty w konkurencjach stylem klasycznym to nowe rekordy powiatu garwolińskiego w kategorii seniorów, a czasy uzyskane przez nią na dystansie 50 m i 100 m to wyniki spełniające normę na uzyskanie II klasy mistrzowskiej. Rekordy powiatu które ustanowiła to: na 50m ? 37:60, 100m ? 1:22:84 i 200m ? 3:02:24.

22.07.2021 07:11
Złoty Górski Półmaraton dla Emilii Mazek!

Fundacja Maratonów Górskich była organizatorem kolejnej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju, w którym ogromny sukces odniosła startująca w Złotym Półmaratonie ? biegaczka Wilgi Garwolin. ? Emilia Mazek. Na trudnej, górskiej trasie, gdzie najwyższy punkt umieszczony był na 899 metrze, a najniższy na 459 (różnica wzniesień 440m!) nasza zawodniczka pokazała swój twardy, sportowy charakter i na mecie uzyskał aż 3 minuty i 33 sekundy przewagi, nad następną na mecie, Natalią Tomasiak, z Krynicy Górskiej. Warto podkreślić że Emilia czasem 1godz.49 minut  i 23 sekundy, poprawiła o ponad 5 minut swój ubiegłoroczny wynik. Na mecie była wielka radość z uzyskanego rezultatu i liczne, atrakcyjne nagrody. Festiwal biegowy, w którym wzięło udział kilka tysięcy biegaczy, został przeprowadzony w dniach 17-18 lipca, na górskich trasach w okolicach Lądka Zdroju. Łącznie odbyło się 8 biegów głównych od 10 km do Ultra Trialu ? który liczył aż 240 kilometrów.

20.07.2021 07:23
Pewne zwycięstwa w pierwszych sparingach

Ostre strzelanie na początek przygotowań urządzili rywalom z ligi okręgowej zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS w sobotę najpierw pokonał Józefovię Józefów 3:1, a popołudniu Sępa Żelechów 7:2. Sobotnie gry kontrolne były pierwszymi, które po ponad tygodniu zaplanował trener Karol Zawadka. W obu padło dużo goli, z obu zwycięsko wychodził IV-ligowiec z Garwolina. Rano w Józefowie Wilga pokonała spadkowicza do LO 3:1. Na listę strzelców wpisywali się Sebastian Papiernik, Mikołaj Dybcio oraz zawodnik testowany. Drugi z wymienionych to utalentowany junior GKS, który przymierzany jest do gry na boku obrony.

19.07.2021 10:08
Snajper Sośninka z Pucharem Wójta Gminy Łaskarzew

Tropikalne temperatury towarzyszyły uczestnikom Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew, który w sobotę odbył się w Krzywdzie. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią zameldowało się osiem zespołów. Zawody były rozgrywane w formule open, nie zabrakło zatem zespołów także z spoza naszego powiatu. Byli przedstawiciele powiatów otwockiego, mińskiego oraz Warszawy, a w składach drużyn byli nawet zagraniczni piłkarze.

19.07.2021 07:00
Wilga z terminarzem rundy

Meczem z Mszczonowianką Mszczonów na własnym boisku sezon 2021/2022 rozpocznie Wilga Garwolin. Pierwszy gwizdek 7 sierpnia, runda jesienna zakończy się w trzeci weekend listopada. GKS rozpocznie zmagania 7 sierpnia, domową potyczką z Mszczonowianką. Tydzień później Wilga pojedzie na mecz z Żyrardowianką do Żyrardowa. W pierwszej rundzie IV ligi podopieczni Karola Zawadki częściej zagrają przed własną publicznością.

16.07.2021 06:25