sobota, 28 września 2024 13:17
Sport:

Sport

Nafciarze byli do ogrania [wideo]

Wilga Garwolin była blisko sprawienia niespodzianki i pokonania drugiego zespołu Wisły Płock. W 11. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej GKS przegrał 3:4 (1:1). Po pierwszym w sezonie zwycięstwie Wilga z dużymi nadziejami przystępowała do starcia z czołową drużyną ligi. W meczu z Wisłą II Płock trener Karol Zawadka nie mógł skorzystać z filarów środka pola. Grzegorz Piesio i Kacper Kowalski pauzowali za kartki. Na domiar złego, po ostatnim spotkaniu groźnej kontuzji nabawił się Filip Gac.

08.10.2022 14:02
Wilga II gra dalej! Zdecydowały „11”

Wilga II Garwolin awansowała do ¼ finału okręgowej Pucharu Polski. Beniaminek Ligi Okręgowej w pokonanym polu zostawił V-ligowego Drukarza Warszawa. Podopieczni Marcina Żaka bezbłędnie wykonywali rzuty karne, który musiały decydować o zwycięzcy pojedynku. Dzisiaj do Garwolina przejechała czwarta drużyna mazowieckiej V ligi. Drukarz był faworytem w starciu z beniaminkiem LO. Mimo tego, pierwsze minuty należały do miejscowych. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia miał Szymon Kaczyński. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka. W ostatnim kwadransie przewagę osiągnął Drukarz. Zakończyło się to „tylko” jednym golem dla gości, bo w dwóch innych sytuacjach bardzo dobrze zachował się Jakub Kielak w bramce GKS.

05.10.2022 17:16
Kolarze Ekierta stawili czoła i rowery pogodzie

W minioną niedzielę w Uninie pod Garwolinem odbyła się dziewiąta edycja Memoriału Piotra Ekierta. W tegorocznym wyścigu pogoda dyktowała warunki, lecz mimo wymagającej aury na starcie stawiło się 75 kolarzy. Najstarszy w wieku 71 lat, a najmłodszy 2 lat. Impreza organizowana przez Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont ponownie zakończyła się sukcesem. Sportowcy tradycyjnie upamiętnili zmarłego w 2014 roku Piotra Ekierta – zasłużonego dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowca, trenera, organizatora turystyki, społecznika i wychowawcy młodzieży. Wydarzenie od blisko dekady integruje amatorów jazdy zarówno tych mniej jak i bardziej wprawionych w kolarstwo oraz łączy sportową rywalizację z rekreacją i wypoczynkiem. Przed zawodami na cmentarzu parafialnym w Garwolinie wspólnie z rodziną Piotra Ekierta i kolarzami uczestnicy memoriału zapalili znicze na jego grobie.

05.10.2022 08:18
Wilga odpada z pucharów po rzutach karnych

Na pierwszym meczu udział w tegorocznych rozgrywkach mazowieckiego Pucharu Polski zakończyła Wilga Garwolin. GKS uległ ligowemu rywalowi Mszczonowiance Mszczonów po serii rzutów karnych 2:3. Po 90 minutach był remis 3:3. Jutro o awans do ¼ finału powalczy drugi zespół Wilgi. Przed dzisiejszym spotkaniem doszło do kilku zmian w składzie gospodarzy w porównaniu z ligową „11”. Między słupkami zadebiutował w pierwszym zespole Sign Abhimanyu, na środku obrony zobaczyliśmy Pawła Pyrę, a przed nim, wracającego po kontuzji, Bartłomieja Sitarka. Ponadto szansę od pierwszej minuty otrzymał Hubert Grober. Oba zespoły mierzyły się niespełna miesiąc temu w starciu ligowym, gdzie padł remis 2:2.

04.10.2022 16:20
Medale w międzynarodowym towarzystwie

W Siedlcach odbyły się XIII Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. Henryka Jakimiaka dla szkół podstawowych, w których bardzo udanie wystartowali najmłodsi członkowie sekcji lekkoatletycznej Wilgi Garwolin, z których większość startowała po raz pierwszy w tak poważnej imprezie. Łącznie wystartowało w imprezie ponad 1100 uczestników z ponad 50 szkół z terenu  3 województw. Byli też uczniowie ze szkół sportowych Litwy i Łotwy. Rywalizacja prowadzona była w 5 kategoriach wiekowych od rocznika 2008 do 2012. Ekipa Wilgi licząca 12 osób zdobyła łącznie 6 medali, zajęła 4 czwarte miejsca, a praktycznie każdy startujący ustanawiał rekord życiowy.

03.10.2022 07:28
Wreszcie! Zwycięstwo Wilgi w IV lidze

Po 112 dniach przerwy piłkarze Wilgi Garwolin mogli ponownie cieszyć się z ligowego zwycięstwa. W 10. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej podopieczni Karola Zawadki pokonali wyżej notowanego Hutnika Warszawa 4:2 (0:1). Dzisiejsze spotkanie przy Marymonckiej w Warszawie było od początku wyrównane. Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym w 34. minucie spotkania. Jednobramkowym prowadzeniem Hutnika zakończyła się pierwsza połowa.

01.10.2022 19:39
„Bieg Spadających Liści” – Finał Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

9 października odbędą się finałowe zawody XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Jesienny „Bieg Spadających Liści” zakończy tegoroczny cykl i wyłoni laureatów klasyfikacji generalnej. Organizatorzy niezmiennie zapraszają do udziału wszystkich – bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl od 11 lat. Cykl składa się z 4 biegów, które odbywają się zazwyczaj w kwietniu, maju, we wrześniu i w październiku. Podczas każdych zawodów dorośli mają do pokonania 5 km, a dla dzieci i młodzieży są przygotowane biegi na różnych, dostosowanych do ich wieku i możliwości, dystansach. Najlepsi stają na podium i otrzymują pamiątkowe dyplomy. Każdy, kto ukończy bieg, zostaje nagrodzony medalem.

30.09.2022 09:25
Wilga II w 1/8 finału PP [aktualizacja]

Historyczny sukces odniosła Wilga II Garwolin. Podopieczni Marcina Żaka awansowali do 1/8 okręgowego Pucharu Polski. Beniaminek ligi okręgowej pokonał Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:1) .Goście w ostatniej minucie gry zmarnowali rzut karny. Po ponad miesiącu ponowie na Sportową zawitała druga drużyna III-ligowego Świtu. W sierpniu, na inaugurację ligi okręgowej, goście wygrali 3:0. Rewanż do przerwy też przebiegał pod dyktando Świtu. Przyjezdni prowadzenie objęli po kontrowersyjnej decyzji sędziego. Arbiter uznał, że faul piłkarza Wilgi nastąpił w polu karnym, a do przewinienia doszło na 17. metrze. Rywal „11” zamienił na gola.

29.09.2022 08:07
Emilia Mazek czwarta w 44. Maratonie Warszawskim!

Doskonały bieg, doskonały wynik – tak trzeba określić historyczny sukces reprezentantki Wilgi Garwolin, Emilii Mazek, która uzyskała na trasie 42km 195m fantastyczny wynik 2 godziny, 39 minut  i 8 sekund! Jest to już druga norma, po półmaratonie, na klasę mistrzowską i oczywiście kolejny rekord powiatu. „Po drodze”  nasza reprezentantka miała na 5. kilometrze – 18’.37”, na 10. 37’14” i na półmaratonie 1.18’.38”. Średnia na 1 kilometr, to 3’46”. W kategorii K-20 dało to Emilce II miejsce. Bieg wygrała Etiopka Abera   Demissie 2.28.35 , a wśród  mężczyzn, Munywoli Joseph z Kenii – 2.10.07s.

27.09.2022 12:11
Memoriał Piotra Ekierta już 2 października

- Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszamy miłośników kolarstwa już po raz dziewiąty - zachęca do udziału GSK Horyzont. W niedzielę 2 października w Uninie pod Garwolinem odbędzie się wyścig kolarski, w ramach którego uczestnicy uczczą pamięć zmarłego w 2014 roku Piotra Ekierta - zasłużonego dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowca, organizatora turystyki, społecznika i wychowawcy młodzieży. Memoriał im. Piotra Ekierta organizowany jest od dziewięciu lat. W wyścigu biorą udział lokalni pasjonaci kolarstwa oraz sportowcy z całej Polski. W organizacji wyścigu członkom GKS Horyzont przyświeca idea upamiętnienia osoby i działalności Piotra Ekierta oraz wszystkich osób zasłużonych dla kolarstwa w Garwolinie. - Memoriał przypomina o tym, że kolarstwo i turystyka rowerowa były Piotra szczególną pasją. Ta pasja jest także i naszą – zaznacza prezes Horyzontu.Organizatorem wydarzenia jest Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont. Do udziału w tegorocznej edycji memoriału członkowie zapraszają kolarzy w każdym wieku.

26.09.2022 11:10
Czwarty remis 2:2

Nie było przełamania w meczu 9. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Wilga Garwolin wciąż bez zwycięstwa. GKS zanotował czwarty w sezonie remis. Wczorajsze spotkanie w Raszynie rozpoczęło się od przewagi Wilgi. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje pod bramką gospodarzy. Drużyna z Raszyna dosyć niespodziewanie w 20. minucie objęła prowadzenie. Prowadzenie miejscowych padło po rzucie rożnym. Wilga szybko odpowiedziała. Z rzutu wolnego w pole karne podał Grzegorz Piesio, a akcję wykończył Sebastian Grzegorczyk. Jeszcze przed przerwą GKS powinien wyjść na prowadzenie, ale znakomitych okazji nie wykorzystali Tomasz Paszkowski i Przemysław Alot.

25.09.2022 06:03
Ekonomik piąty w Polsce

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie zajęli piąte miejsce w Finale Krajowym Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Krajowe mistrzostwa młodzieży ze szkół ponadpodstawowych odbyły się 20 września w Kołobrzegu. Wystąpiły w nich szkoły, które zostały najwyżej sklasyfikowane po dwóch rzutach wojewódzkich lig LA, rozgrywanych w ubiegłym roku szkolnym.

23.09.2022 10:05
Dwie Wilgi nadal w grze

Awans Wilgi II Garwolin mimo porażki na boisku. Przegrane mecze Promnika i Orła Unin. Wolny los IV-ligowej Wilgi. Kolejne tygodnie przyniosły rozstrzygnięcia w okręgowych rozgrywkach Pucharu Polski. Na piątej rundzie rozgrywek warszawskich grę w pucharach zakończył Promnik Łaskarzew. ŁKS uległ wyżej notowanemu zespołowi z Halinowa 1:3. Jedyne trafienie dla gospodarzy zanotował Emil Kozikowski.

22.09.2022 11:38
Udany start w Ciechanowie

Bardzo dobrze wystartowali młodzi lekkoatleci Wilgi w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików. Srebrny medal i nowy rekord życiowy ustanowiła w rzucie dyskiem 0.75kg, wynik 29.24m, 14- letnia Małgorzata Dębecka. Z podobnego osiągnięcia cieszył się również Wojciech Grzegrzółka, który w debiucie na trudnym dystansie 2000m zajął II miejsce w czasie  6.23.90s.

21.09.2022 04:56
Wilga uległa liderowi

Nie było niespodzianki w meczu 8. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Wilga Garwolin uległa liderowi z Troszyna 1:2 i nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Wczorajsze spotkanie można było określić mianem debiutu i powrotów. W kadrze pierwszego zespołu pierwsze spotkanie, na lewej stronie obrony, rozegrał 21-letni Szymon Szulc, pozyskany w letnim okienku transferowym z Escoli Warszawa. Po 15-miesięcznej przerwie w IV lidze wystąpił Filip Gac, który został ustawiony jako defensywny pomocnik. Do składu GKS wrócił, pauzujący na czerwoną kartkę, Andrei Trukhan.

18.09.2022 09:12