wtorek, 1 października 2024 13:19

Siatkarze Ogólniaka wicemistrzami regionu

W hali miejskiej w Garwolinie odbył się finał mistrzostw regionu w piłce siatkowej chłopców. Gospodarzem turnieju finałowego byli siatkarze z Liceum Ogólnokształcącego z Garwolina. Oprócz gospodarzy w zawodach brali udział siatkarze z ZSP 2 w Garwolinie, ZSP 1 w Siedlcach, oraz drużyna z ZSZ 2 z Mińska Mazowieckiego. W pierwszym półfinale zmierzyli się siatkarze z LO Garwolin i ZSP 2 Garwolin, po zaciętym pięciosetowym spotkaniu lepsi okazali się siatkarze z liceum wygrywając całe spotkanie 3:2. W drugim półfinale spotkały się drużyny z Siedlec i Mińska. Siedlczanie nie dali żadnych szans siatkarzom z Mińska pokonując ich gładko 3:0.

13.04.2018 06:07
Wilga ?bronioodporna?

Kolejną niespodziankę sprawiła Wilga Garwolin. Piłkarze Sergiusza Wiechowskiego bezbramkowo zremisowali z wiceliderem Bronią Radom w zaległym spotkaniu 16. kolejki IV ligi. Dzisiejsze spotkanie pierwotnie miało rozpoczynać tegoroczne ligowe zmagania obu zespołów. Pogoda z początku marca sprawiła, że ligowe zaległości oba zespoły nadrabiały w środku tygodnia. Dla Wilgi był to kolejny mecz z zespołem ścisłej czołówki tabeli i kolejna gra, w której GKS nie był faworytem. Na dodatek w 1. kolejce Broń rozstrzelała Wilgę aż 7:0.

11.04.2018 18:46
Szczypiorniści KLO Garwolin mistrzami powiatu

Trwa dobra passa piłkarzy ręcznych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. Po zdobyciu brązowego medalu rozgrywek regionalnych, podopieczni Jakuba Sokołowskiego sięgnęli po mistrzostwo powiatu garwolińskiego. Do tegorocznych Igrzysk Powiatowych Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców zgłosiły się trzy zespoły. Turniej finałowy rozegrano w poniedziałek w hali przy al. Żwirki i Wigury w Garwolinie.

11.04.2018 04:43
Biegiem do wiosny! Już w niedzielę

15 kwietnia startuje siódma edycja Grand Prix Ziemie Garwolińskiej ? imprezy biegowej, w której udział mogą wziąć całe rodziny. Pierwszy z czterech biegów ? ?Bieg do wiosny? odbędzie się tradycyjnie na Terenach Rekreacyjnych ?Zarzecze?. Zapisy już ruszyły. Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl czterech biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Impreza, której celem jest przede wszystkim popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości w imprezie mogą wziąć udział dzieci ? już od przedszkola, młodzież i dorośli, którzy do przebiegnięcia będą mieli około 5 km.

10.04.2018 11:18
Pierwszy punkt Wilgi wiosną i to na boisku lidera

Skazana, w meczu z Pilicą Białobrzegi, na porażkę Wilga Garwolin sprawiła niespodziankę. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego bezbramkowo zremisowali na boisku lidera IV ligi, inkasując pierwszy punkt tej wiosny. Już w środę GKS rozegra zaległe spotkanie z Bronią Radom. Po dwóch marcowych porażkach Wilga nie należała do faworytów w spotkaniu z przewodzącą stawce IV-ligowców Pilicą Białobrzegi. Ponadto w pierwszym meczu między tymi zespołami, GKS wyraźnie uległ rywalowi 0:4.

09.04.2018 14:25
Dragon Miętne z pucharem wójta

Osiem drużyn wzięło udział w piłkarskim III Turnieju o Puchar Wójta Gminy Garwolin rozgrywanym na boiskach Powiatowego Centrum Sportu w Miętnem. Najlepsi okazali się zawodnicy Dragana Miętne. Wczorajsza rywalizacja na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią przebiegała najpierw w dwóch grupach. Najlepsze zespoły z tej fazy awansowały do półfinałów.

09.04.2018 05:11
Bieg na 1918 metrów na 100-lecie państwa

Starosta powiatu garwolińskiego i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie zapraszają na wyjątkowy bieg. 3 maja na bieżni szkolnego stadionu uczestnicy wystartują na dystansie 1918 metrów. Impreza będzie jednym z elementów świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Bieg ruszy 3 maja o godz. 12 na stadionie przy ZSP nr 2 w Garwolinie.

09.04.2018 05:02
Porażka Wilgi przed własną publicznością

Po blamażu na inaugurację rundy wiosennej, tym razem gra Wilgi Garwolin była lepsza, ale nie na tyle, aby w spotkaniu z niżej notowanym Drogowcem Jedlińsk zdobyć choćby punkt. GKS przegrał na własnym boisku 1:2 (0:0). Dzisiejszej spotkanie rozpoczęło się z 20-minutowym opóźnieniem ze względu na późny przyjazd gości, którzy w Garwolinie chcieli zrewanżować się za jesienną porażkę 0:1. Początek spotkania należał do gości. W 3. minucie zawodnik z Jedlińska nieczysto uderzył będą blisko bramki Daniela Fica. Trzy minuty później Robert Kwiatkowski wybił z linii bramkowej piłkę zmierzającą do siatki.

31.03.2018 15:57
Wilga dominowała w ?Biegu ku Wiośnie?

MOSiR w Mińsku był organizatorem tradycyjnych biegów z okazji wiosny, na które  zawodnicy Wilgi Garwolin otrzymali zaproszenie. Mimo niezbyt sprzyjających okoliczności, gdyż dzień wcześniej najlepsi zawodnicy klubu startowali w miedzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w odległym o 350 kilometrów  Elblągu, wszyscy biegacze podjęli decyzję o udziale w tej ciekawej imprezie.

30.03.2018 06:24
Podwójny triumf siatkarzy Dwójki

Siatkarze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie zdobywali podwójne mistrzostwo powiatu. Złote medale wywalczyli uczniowie klas szóstych oraz gimnazjum. W Uninie rozegrano finał gimnazjady powiatowej chłopców (roczniki 2002-2004). Po złoty medal sięgnęli uczniowie SP nr 2 w Garwolinie (op. Edmund Kopyść), którzy w decydującym meczu pokonali gospodarzy 2:0. Trzecie miejsce zajęli uczniowie SP Górzno, a czwarte zawodnicy SP Miastków Kościelny.

29.03.2018 06:00
Złote dziewczyny z Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie

26 marca  na pływalni w Mińsku Mazowieckim odbyły się  mistrzostwa regionu siedleckiego w pływaniu. Były to bardzo udane zawody dla naszych zawodniczek z Gimnazjum Powiatowego z Garwolina, które w startach indywidualnych zdobyły 10 medali. Alicja Więckowska zdobyła trzy medale, dwa złote w stylu dowolnym i grzbietowym oraz srebrny w stylu klasycznym. Emilia Frąckiewicz wywalczyła złoto w stylu klasycznym, dwa srebrne w stylu dowolnym i grzbietowym. Dorobek Julii Woźniak to trzy srebrne medale, a Joanny Maciąg brąz w stylu dowolnym.

28.03.2018 09:16
Sukcesy Mazowsza w Łukowie

Troje  zawodników ULKS Mazowsze  Miętne, z sukcesami wytarowało w XXIII Wiosennych Otwartych Mistrzostwach Łukowa. Wśród 226 zawodników z 21 klubów zawodnicy z Miętnego zdobyli trzy medale jeden złoty i dwa srebrne. Alicja Kędziorek zajęła drugie miejsce na 100 m stylem dowolnym, na takiej samej pozycji uplasowała sie w wyścigu na 100 m stylem zmiennym. W grzebiecie na tym dystansie była czwarta.

28.03.2018 05:46
Pierwsze ważne punkty młodzików Wilgi w Elblągu

Warmińsko- Mazurski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, przy współudziale KS Truso Elbląg, był organizatorem międzywojewódzkich biegów przełajowych w kategorii młodzików (U-16). Zawody odbyły się na pagórkowatej, ale dobrze przygotowanej trasie w Parku Modrzewie. Udział w zawodach wzięło 125 biegaczy z 25 klubów z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Doskonale spisali się w tym gronie młodzi biegacze Wilgi Garwolin, bo czteroosobowa reprezentacja wywalczyła dwa medale i zdobyła do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci  i Młodzieży, siedem punktów.

28.03.2018 05:36
Druhowie OSP Niecieplin najlepsi pod siatką

Drużyna druhów z Niecieplina wygrała, organizowany po raz drugi, Turniej Wójta Gminy Garwolin dla jednostek OSP w piłce siatkowej. Zmagania pod siatką odbyły się w sobotę w hali Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Na starcie stanęło 10 drużyn, które najpierw zmierzyły się w dwóch fazach grupowych. Druga z nich wyłoniła zespoły, które stanęły na podium.

27.03.2018 04:53
Doskonały bieg Emilii Mazek w warszawskim półmaratonie

Zawodniczka Wilgi Garwolin Emilia Mazek, świetnie spisała się w PZU Półmaratonie, który odbył się niedzielę w Warszawie. Start nastąpił z okolic stadionu Polonii Warszawa, natomiast meta została usytuowana w Parku Fontann, poniżej Starego Miasta. W gronie prawie 13 tysięcy uczestników, nasza biegaczka zajęła 25. miejsce wśród 3342 kobiet, a wynikiem 1 godzina, 25 minut i 35 sekund, poprawiła o 2 minuty i 32 sekundy swój własny rekord powiatu i wykonała normę na II klasę sportową.

27.03.2018 04:43