wtorek, 1 października 2024 09:17

Robert Głowala z wicemistrzostwem AMP i nowym rekordem

W dniach 26-27 maja odbyły się w Lublinie Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich biegacze Wilgi Garwolin ? Robert Głowala (Politechnika Łódzka) i Mateusz Kondej (AWF Warszawa). Nasi długodystansowcy wystąpili na dystansie 3000m, w którym wystartowało aż 64 zawodników. Doskonale pobiegł w tym gronie Robert Głowala, który zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski AMP, a wynikiem 8.17.78s ustanowił nowy rekord powiatu seniorów (średnia na 1 kilometr 2?46?).  Wypełnił tym samym normę na I klasę sportową. Zwyciężył Dawid Malina AGH Kraków, który pokonał Robert o 0.62 sekundy.

Drugi  z naszych  zawodników ? Mateusz Kondej - zajął I miejsce w relacji Akademii Wychowania Fizycznego,  a  wynikiem 8.40.35s ustanowił nowy rekord życiowy.