sobota, 28 września 2024 01:26

Cztery gole w czwartym sparingu

Pewnym zwycięstwem 4:0 zakończył się czwartym sparing Wilgi Garwolin w letnim okresie przygotowawczym. Mecz został rozegrany wczoraj w Uninie, gdzie Wilga będzie rozgrywać większość domowych spotkań w rundzie jesiennej (ze względu na remont stadionu w Garwolinie). Sparing z lubelskim IV-ligowcem zakończył się pewną wygraną GKS 4:0. Gole strzelali Emmanuel Obi, Sebastian Papiernik, Dawida Domarecki i po przerwie Tomasz Paszkowski.

- Widać było naszą przewagę przez cały mecz. Po środowym spotkaniu, dużo lepiej wyglądała nasza gra – komentuje trener Karol Zawadka. W następnym tygodniu ma się wyjaśnić przyszłość testowanych zawodników, którzy licznie zagrali w kolejnym meczu kontrolnym.

Także w przyszłym tygodniu Wilga zagra ostatnie sparingi przed startem sezonu. W środę rywalem na wyjeździe będzie Ożarowianka Ożarów (V liga), a w sobotę o godz. 11 w Uninie KS Cisowianka Drzewce (IV liga).

Wilga Garwolin – Powiślak Końskowola 4:0 (3:0)
Bramki: Emmanuel Obi, Sebastian Papiernik, Dawid Domarecki, Tomasz Paszkowski
Wilga: Bieliński, D. Papiernik, Gac, testowany, Shakurau, Domarecki, testowany, Kowalski, Piesio, S. Papiernik, Obi oraz Paszkowski, Grzegorczyk, Szczepek, Pyra, testowany, testowany, Makulec.

Wojtek63 25.07.2023 13:37
No bo... Daniel jak to daniel. Taki fajny rodzaj łosia... :-) Dlatego, wybaczmy mu proszę tę internetową wpadkę. No bo... nie zerknął na wcześniejsze posty od Redakcji WG.

Wojtek63 25.07.2023 13:26
Facebook-owa strona Wilgi Garwolin (https://www.facebook.com/KibiceWilgaGarwolin) poinformowała, że Wilga II wygrała sparing z Promnikiem Gończyce 7:1. I tu mała nieścisłość, bo na stronie Promnika Gończyce jest 6:1. Wynik w tym przypadku nie gra roli. Rolę grają fakty, czyli było 6:1 czy 7:1 ? :-) Tymczasem jednym ze strzelców bramek jest Dawid Poreda. To chyba zupełnie nowy zawodnik w barwach Wilgi Garwolin ? Drugim zawodnikiem (też chyba nowym), który zdobył bramkę jest Jakub Mianowski. Jakoś nie zakonotowałem tych zawodników w mojej głowie. Mam rację, czy to tylko moja starcza demencja ? :-)

Kibic 25.07.2023 10:07
Do Daniela. Nie ma to jak na siłę szukać dziury w całym, no cóż tym razem nie poszło...

wera 25.07.2023 04:46

Daniel 24.07.2023 18:28
a trzeci sparing ten z środy Cisza nic nie wiadomo

Daniel 24.07.2023 18:25
A trzeci spring ten z środy co i jak.Jak w plecy to cisza

Wojtek63 24.07.2023 07:58
Wsparingowym meczu Wilga II Garwolin wygrała z Promnikiem Gończyce (beniaminek siedleckiej LO) 6:1. 23.07.2023. Miejsce meczu: b/d Wilga II Garwolin- Promnik Gończyce 6:1. Wynik do przerwy : b.d. Bramki- minuty: b/d. Składy: Wilga II: b/d. Promnik: zawodnik testowany, W.Zackiewicz, J.Jończyk, W.Paziewski, E.Radziej, B.Zackiewicz, D.Kiliszek, M.Papiernik, P.Galbarczyk, A.Rusak, P.Ochnio, Zawodnik Testowany, F.Flisek Bramkę dla Promnika zdobył Ochnio. Super sprawozdanie z meczu ? Wielkie g...ówno, a nie sprawozdanie! Czyż nie mam racji ? Oczywiście ustalić szczegóły takiego meczu w epoce cyfryzacji, internetu i... młodzieżowego tik- toka graniczy z cudem. Miejsce i czas meczu, wynik do przerwy, składy, bramki-minuty, strzelcy. Identycznie było za komuny 50 lat temu, gdzie jedynym źródłem były papierowe gazety, czyli Trybuna Mazowiecka, Nasza Trybuna i Sztandar Młodych :-) Powtórzę się dla jasności: Miejsce i czas meczu, wynik do przerwy, składy, bramki-minuty, strzelcy. No i jeśli wygrywamy to 1:0, a nie 0:1 :-). A jeśli przegrywamy to 0:1, a nie 1:0. Krótka, konkretna notka na Facebookowej stronie klubu. To nie dużo. Owszem- czyjeś relacje czyta się łatwo, ale ułożyć kilka zdań i wysłać prostą drogą elektroniczną to już reporterskie Himalaje dla większości działaczy klubowych i kibiców amatorskiej powiatowej piłki nożnej.

Rolnik z PIS 23.07.2023 16:50
a Stasiaka zaprosiły żeby oglądał?

Wojtek63 23.07.2023 08:18
,,...w Uninie, gdzie Wilga będzie rozgrywać większość domowych spotkań w rundzie jesiennej...'' Większość, czyli jakieś mecze będą na innych obcych, aczkolwiek gościnnych boiskach, czy powrót na super przygotowaną zieloną murawę w Garwolinie ? Tymczasem nadal niepokoi ilość traconych bramek. 4 mecze i 9 straconych bramek ! To dużo za dużo. Średnia to 2.29 straconej bramki na mecz. Oczywiście to tylko sparingi, ale... W ubiegłym ligowym sezonie ta średnia była też dużo za duża, bo aż 1.97 straconej bramki na mecz. W ośmiu ligowych meczach (z 34) Wilga straciła więcej niż 2 bramki). Kibicowski internetowy wniosek ? Linia obrony do... kompletnej reorganizacji. Bramkarza bym zachował :-) p.s. Chętnie poczytam inne opinie w tym temacie.