sobota, 28 września 2024 01:26

Tygrys lepszy od Wilgi

W trzecim sparingu przed rozpoczęciem sezonu IV-ligowa Wilga Garwolin przegrała z Tygrysem Huta Mińska 2:4. Na boisku w Miętnem, w zespole GKS, zaprezentowały się dwie jedenastki. Pierwsi we wczorajszym meczu do siatki trafili zawodnicy Wilgi. Na gola Tomasza Paszkowskiego goście, prowadzeniu przez byłego trenera GKS Sergiusza Wiechowskiego, odpowiedzieli przed przerwą dwoma trafieniami.

Po zmianie stron dośrodkowanie z rzutu wolnego Grzegorza Piesio na bramkę z główki zamienił zawodnik testowany. Później do siatki trafiali już tylko zawodnicy V-ligowego Tygrysa. – Mamy za sobą ciężkie treningi. W tym meczu chciałem dać szansę grania po 45 minut każdemu z 22 zawodników. Niektórzy nie spełnili moich oczekiwań – ocenia trener Wilgi Karol Zawadka.

W barwach zespołu z Garwolina nadal testowanych jest kilku zawodników na wszystkich pozycjach z wyjątkiem ataku.

W sobotę o godz. 10.30 Wilga zagra kolejny sparing. W Uninie rywalem GKS będzie IV-ligowy Powiślak Końskowola.

Wilga Garwolin – Tygrys Huta Mińska 2:4 (1:2)
Bramki dla Wilgi: Tomasz Paszkowski, zawodnik testowany
Wilga I połowa: Bieliński, Grzegorczyk, Kozikowski, testowany, D. Papiernik, Domarecki, Wojtaś, Wągrodzki, testowany, S. Papiernik, Paszkowski.
Wilga II połowa: testowany, Kaczyński, Pyra, testowany, Szczepek, testowany, Kowalski, testowany, Piesio, Shakurau, Obi.