sobota, 28 września 2024 19:21

Medale żniwo we Władysławowie

Worek medali przywieźli zawodnicy MKS Garwolin z 43. Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w dniach 3-5 czerwca we Władysławowie w hali COS OPO Cetniewo. Na uwagę zasługuję występ Krzysztofa Walendy, który zdobył  trzy złote medale. Zawodnik z Garwolina triumfował we wszystkich grach kat. 45+ - singlu, mikście (z Magdaleną Kobą) oraz deblu (ze Sławomirem Lisem).

Magdalena Nogal była trzecia w deblu kat. 25+ (z Karoliną Jelińską). Jej brat – Mariusz – wywalczył nad morzem dwa brązowe krążki kat. 30+ w singlu oraz deblu (z Tomaszem Matogą). Także trzecie miejsce zajął Radosław Tukendorf, który w deblu kat. 35+ zagrał u boku Michała Zakrzewskeigo. Brąz z Władysławowa przywiozła także Agnieszka Brojek – trzecia w singlu kat. 50+.

Trzy medale zawisły na szyi Marii Brzeźnickiej. Nauczycielka wygrała singla kat. 60+ oraz miksta tej kategorii razem ze Stanisławem Wikło. Srebro zdobyła w deblu kat. 50+ razem z Ewą Młynarską.

Pierwsze miejsca wywalczyli Andrzej Dadas (debel kat. 50+ z Krzysztofem Gontarskim) oraz Jacek Prędki (singiel kat. 55+). Jerzy Rybicki wygrał singla kat. 70+, a w deblu tej kategorii zajął, z Andrzejem Antosiewiczem, drugie miejsce.

Zawodnicy MKS zdominowali rywalizację kategorii 75+. W grze pojedynczej na najniższym stopniu podium stanęli Leopold Tukendorf oraz Przemysław Grześkowiak. Obaj dzielili podium także w deblu. Przemysław Grześkowiak był drugi z Andrzejem Kowalskim, a Leopold Tukendord trzeci z Jerzym Stachowskim.

Było to bardzo udane zakończenie sezonu 2021/2022.