sobota, 28 września 2024 19:22

Bez bramek w starciu z Orłem

Sporo emocji, kilka sytuacji podbramkowych i angielska pogoda. Tak w skrócie można podsumować bezbramkowe starcie Wilgi Garwolin z Orłem Baniocha w 32. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej. Oba zespoły do dzisiejszego spotkania przystąpiły jako „bezpieczne” zespoły, które za rok ponownie spotkają się w nowej IV lidze. Trudno było wskazać faworyta, bo notowania gości znacznie wzrosły po ubiegłotygodniowej wygranej z liderem rozgrywek.

W 3. minucie z krótkiego rogu bramkarza Orła próbował zaskoczyć Sebastian Papiernik. Przez większość pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środku pola. Warto odnotować bardzo groźną kontrę Łukasza Racisa w 19. minucie, która omal nie zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych. Gorąco zrobiło się w ostatnich minutach przed przerwą. Najpierw Grzegorz Piesio z GKS uderzył nad poprzeczką, później bliska powodzenia była próba Tomasza Dolińskiego.

Pod koniec pierwszej części spotkania zaczął padać rzęsisty deszcz, który utrudniał obu drużynom dokładne rozgrywanie akcji. Mimo tych przeszkód, po zmianie stron nadal mecz mógł się podobać. W 55. minucie Kamil Piotrowski dwukrotnie z główki próbował pokonać Krzysztofa Jurka, ale górą był młody bramkarz Orła. W 68. minucie w 100-procentowej sytuacji znalazł się Przemysław Alot, ale skrzydłowy nie trafił w piłkę.

Emocji nie brakowało także w ostatnich minutach gry. W 82. minucie Piotr Jarzyna przełożył obrońcę na prawą nogę i oddał mocny strzał z pola karnego, który kapitalnie odbił Jurek. W odpowiedzi płasko strzelał Sebastian Szerszeń, ale prosto w Dawida Wasążnika. Na cztery minut przed ostatnim gwizdkiem powinno być 0:1. W sytuacji sam na sam obok słupka strzelił Eryk Agnyziak. Szalę zwycięstwa w doliczonym czasie gry mógł przechylić Jarzyna, ale uderzenie rezerwowego ponownie obronił bramkarz Orła.

- Spotkały się dzisiaj dwie dobre drużyny, które w tej rundzie zdobyły dużo punktów. Wobec utrzymania, z obu stron widać było pewne rozluźnienie. Nie zmieniło to faktu, że to był otwarty mecz. Szkoda, że zabrakło nam jednej skutecznej akcji. Cieszy jednak punkt, bo nie przegraliśmy kolejnego spotkania. Koncentrujemy się teraz przed dwoma ostatnim grami - skomentował trener GKS Karol Zawadka.

Za tydzień Wilga pojedzie do Sokoła Podlaskiego na mecz ze zdegradowanym Podlasiem.

Wilga Garwolin – Orzeł Baniocha 0:0
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, Grzegorczyk (60` Jarek), S. Papiernik, Kowalski, Piesio, Wągrodzki (46` Zalewski), Alot (70` Piętka), Paszkowski (46` Zabiegałowski), Grober (70` Jarzyna).

Wojtek63 10.06.2022 08:12
W rozegranym awansem meczu 34 kolejki IV ligi mazowieckiej gr. I lider, czyli Ząbkovia Ząbki zremisował w Przasnyszu z tamtejszym MKS- em. Ten remis nie wpłynął na kolejność w tabeli. 1. Ząbkovia 33 mecze, 77 pkt. 2. Mławianka 32 mecze, 73 pkt. 3. Wisła II Płock 32 mecze, 71 pkt. 10. MKS Przasnysz 33 mecze, 47 pkt. ze stratą 3 pkt. do strefy bezpiecznej. Z tym, że pozostałe zespoły mają do rozegrania jeden mecz więcej niż MKS. MKS Przasnysz - Ząbkovia Ząbki 1:1(1:0) Bramki: MKS- 43. Ząbkovia- 51 minuta gry.

Wojtek63 08.06.2022 18:53
W zaległym meczu 25 kolejki warszawskiej Klasy A Victoria II Sulejówek wygrała u siebie z EsKadrą Warszawa i odzyskała pozycję lidera. Victoria II Sulejówek- EsKadra Warszawa 6:0 (1:0) Bramki: 29, 51, 54, 65 (s), 71 (k) i 85 min gry.

Wojtek63 06.06.2022 18:11
28. kolejka mazowieckiej Klasy A gr. II.. Trzy kolejki do końca. Mecz na szczycie. Zajmująca 2. miejsce Wilga II Garwolin (beniaminek) podejmowała lidera, czyli Victorię II Sulejówek. Mecz zakończył się zwycięstwem Wilgi, która zdetronizowała lidera. Jesienią w Sulejówku Wilga II przegrała 2:3 (1:0). Zdetronizowała co przynajmniej do 8 czerwca, bo wtedy Victoria rozegra zaległe spotkanie z AP EsKadra Warszawa.(dawniej Kadra Rembertów) Wilga II Garwolin- Victoria II Sulejówek 3:1 (2:1) Bramki¨: Wilga- 12- Płatek, 24- Domarecki, 79- Piętka Victoria II- 25 - Wódkowski Składy: Wilga II- Shpakivskyy , Gac, Cole (70 Winek), Domarecki, K. Kowalczyk, Piętka, Wojtaś (67 Redka), Płatek (67 Trzaskowski) Szczepek, Świrk, M. Rękawek (84 Kisiel). Rez. Winek, Trzaskowski, Wiater, Redka, Kisiel, S. Rekawek. Victoria II – Ryszkus, Derlatka (Kander), Jankowski, Niemczura, Gasiul, Szybiński, Kokowski, Kierzkowski, Wódkowski, Piekut, Abdioglu. Rez. Ryciuk, Labocha, Kander, Gapczyński. Inne ciekawe rozstrzygnięcia: Ogromna niespodzianka w Ząbkach Ząbkovia II Ząbki- Vulcan Wólka Mlądzka 2:5 (1:3) Promnik Łaskarzew – Kamionek Warszawa 5:0(1:0) Advit Wiązowna pauzował. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek czołówka tabeli wygląda tak: 1.Wilga II Garwolin 26 meczów, 56 pkt. 2.Victoria II Sulejówek 25, 56 pkt. 3.Advit Wiązowna 26, 52 pkt. 4.Ząbkovia II Ząbki 26, 52 pkt. 5.Promnik Łaskarzew 26, 52 pkt.

Wojtek63 04.06.2022 17:36
32. kolejka przyniosła dwie niespodzianki i cztery ciekawe wyniki. W ,,ptaszkowym’’ pojedynku Wilgi i Orła było 0:0. Mecz o prestiż, a że ten sam gatunek to obyło się bez krwi, czyli bezbramkowy remis. Jednak ten remis zapewne będzie kosztować Wilgę zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu. Mało tego- może kosztować zajęcie miejsca na podium, bo Victoria Sulejówek i Oskar Przysucha pewnie wygrały swoje mecze. Gr. I Wisła II Płock przegrała u siebie 2:3 (1:1) z Hutnikiem Warszawa. Zwycięska bramka dla Hutnika padła w 90+ minucie. Huragan Wołomin- Mławianka Mława 0:7 (0:2). Nowym liderem została Mławianka- 73 pkt. Drugie miejsce zajmuje Ząbkovia- też 73 pkt, a trzecie Wisła II Płock- 70 pkt. Gr. II Pogoń II Siedlce przegrała u siebie 2:3 (2:2) ze zdegradowanym już (zajmującym przedostatnie miejsce w tabeli) Płomieniem Dębe Wielkie. Zwycięska bramka dla Płomienia padła w 88 minucie. Wygląda na to, że w Siedlcach zabrakło już procentów na posiłki z pierwszego zespołu. A może po prostu są oszczędności finansowe. Energia Kozienice- Mazovia Mińsk Mazowiecki 7:2 (5:1). Ktoś tu wygrał. Naprzód Skórzec- Oskar Przysucha 4:6 (1:2). Tu w 69 minucie było już 1:5, a potem 2:5 i 2:6. Victoria Sulejówek – Żyrardowianka 7:0 (3:0). Bez litości.

Konio 04.06.2022 17:26
To byla bitwa w deszczu ,tak jak nie wszystko zloto co sie swieci ,tak samo nie kazdy mecz zakonczony bezbramkowym remisem jest slaby.Bardzo dobre spotkanie toczone w niesamowitym jak na pogode i iklase rozgrywkowa tempie.Malo kiedy sie oglada mecz w czwartej lidze gdzie zaden zespol nie ma wlasciwie regeneracyjnej przerwy w grze przez co nalezy rozumiec wolniejsze tempo.Goscie nie na darmo sa rewelacja wiosny ,przegrali tylko w Minsku w pierwszej polowie byli zespolem lepszym .W drugiej polowie Wilga zagrala niczym walec i byla zedpolem zdecydowanie lrpszym aczkolwiek goscie z kontry mogli strzelic zwyviezka bramke.Brawo dla obydwu zespolow ,zawodnik meczu w Wildze ....Szymon Rudzki ,znakomicie dryblowal ,rozdawal pilki i bronil bezblednie dostepu do pola karnego.Ciekawa zmiane dal Pietka bardzo dobry technicznie i inteligentnie grajacy zawodnik ma zadatki na typowego srodkowego pomocnika mysle ze pod "pasterskim" okiem Gregorza Piesia mozemy miec duzo pociechy w linii pomocy z tego chlopaka.Reasumujac bardzo dobry mecz szkoda ,ze bez bramek zakonczony sprawiedliwym wynikiem.pozdrawiam!!!!konio