sobota, 28 września 2024 21:13

Eksperymenty w składzie i wygrana w Skórcu

Planowane zwycięstwo w Skórcu odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał rywala 3:2 (1:0). W kadrze goście doszło do kilku zmian. Trener Karol Zawadka wykorzystał wyjazdowy mecz z niżej notowanym rywalem do małych eksperymentów w składzie. Od pierwszej minuty wystąpili Piętka i Jarzyna. Pierwsza połowa przyniosła jedną bramkę. W 20. minucie Grzegorz Piesio przymierzył z 20. metra z rzutu wolnego.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli drugą część gry. Nie minęło pięć minuty gry, a było 1:1. Nierozstrzygnięty wynik utrzymał się jedynie 10 minut. Kontra Wilgi zakończyła się golem Sebastiana Papiernika, którego obsłużył Tomasz Paszkowski. Po godzinie gry było już 3:1. Etatowy wykonawca rzutów rożnych – Piesio – zagrał na głowę „Paszy”. Na pięć minut przed końcem gospodarze, dosyć nieoczekiwanie, trafili na 2:3.

Na ostatnie 10 minut do bramki Wilgi wszedł IV-ligowy debiutant Ostap Shpakivskyy, który w przerwie zimowej zasilił GKS, a do tej pory występował jedynie w A-Klasowych rezerwach.

- Mieliśmy plany na ten mecz. Doszło do paru rotacji w składzie. Dobrze, że udało się ten mecz wygrać – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

W sobotę godz. 17 Wilga podejmie przy Sportowej lidera – MKS Piaseczno.

Naprzód Skórzec – Wilga Garwolin 1:3 (0:1)
Bramki dla Wilgi: 20` Grzegorz Piesio, 55` Sebastian Papiernik (as. Tomasz Paszkowski), 60` Tomasz Paszkowski (as. Grzegorz Piesio)
Wilga: Wasążnik (80` Shpakivskyy), Rudzki, Piotrowski, Wągrodzki (60` D. Papiernik), Grzegorczyk (46` Grober), Piętka (46` Zalewski), Kowalski, Piesio (75` Domarecki), S. Papiernik,  Paszkowski (80` Wojtaś), Jarzyna (65` Pyra).

Wojtek63 20.05.2022 17:59
"W zaległym spotkaniu 22 kolejki warszawskiej A Klasy EsKadra Rembertów przegrała u siebie 3:4 (1:2) z Advitem Wiązowna. Tym samym Advit po 23 meczach awansował na drugie miejsce w tabeli mając tę samą ilość punktów i rozegranych meczów co lider, czyli Victoria II Sulejówek...'' Tu przez pomyłkę napisałem o tej samej ilości punktów. Poprawka tekstu: Tym samym Advit po 23 meczach awansował na drugie miejsce w tabeli mając tę samą ilość rozegranych meczów co lider, czyli Victoria II Sulejówek...''

Wojtek63 19.05.2022 15:45
W zaległym spotkaniu 22 kolejki warszawskiej A Klasy EsKadra Rembertów przegrała u siebie 3:4 (1:2) z Advitem Wiązowna. Tym samym Advit po 23 meczach awansował na drugie miejsce w tabeli mając tę samą ilość punktów i rozegranych meczów co lider, czyli Victoria II Sulejówek. Advit traci do Victorii 4 punkty. Wilga II traci do Victorii 6 pkt. Wilga II Garwolin straciła pozycję vicelidera i z przewagą 1 pkt. nad Ząbkovią II Ząbki oraz Promnikiem Łaskarzew zajmuje 3 miejsce. Promnik rozegrał jeden mecz więcej. EsKadra Rembertów- Advit Wiązowna 3:4 (1:2) Bramki: EsKadra- 35, 73, 78. Advit- 2, 25, 52 i 69 min gry. Czerwona kartka- EsKadra- 90+3 min (druga żółta)

Wojtek63 19.05.2022 15:26
IV liga mazowiecka rozegrała wczoraj ( środa 18.05.2022) mecze 28 kolejki. Brawo Wilga Garwolin ! Trener Zawadka i jego zespół wyraźnie idzie po czwartoligowe garwolińskie mistrzostwo świata, czyli najlepsze miejsce i najlepszy punktowy oraz procentowy wynik od… wielu, wielu lat. Tak w przybliżeniu będzie jakieś 51. Jeśli nie... najlepszy wynik w historii Wilgi. Zwycięstwo (taką mam nadzieję) z MKS-em Piaseczno będzie zatem kolejnym potwierdzeniem tezy, że sezon 2021/22 jest w wykonaniu garwolińskiego zespołu sezonem fenomenalnym. Oto ciekawsze zdarzenia w tej kolejce: Gr. II. Duża niespodzianka w Radomiu. W meczu dwóch spadkowiczów Zamłynie pokonało 3:1 (0:1) Podlasie Sokołów Podlaski. Bramki: Zamłynie- 55 (k), 81, 83. Podlasie- 15. Ciekawe 1:1 w Sulejówku, gdzie miejscowa Victoria tylko zremisowała z rewelacyjnym beniaminkiem, czyli Orłem Baniocha. Obie bramki padły z rzutów karnych. Dla Victorii w 84 minucie, a dla Orła w 87. Gr. I W meczu na szczycie Wisła II Płock wygrała u siebie 2:1 ( 0:1) z Mławianką Mława. Bramki: Wisła II 76, 85. Mławianka – 41 min gry. Czerwona kartka - Mławianka 86 min gry (bezpośrednia za uderzenie przeciwnika po jego faulu taktycznym). W meczu drużyn znacznie słabszych, czyli outsidera Makowianki Maków Mazowiecki i Drukarza Warszawa padł raczej hokejowy wynik. Trzy bramki (klasyczny hattrick) dla Makowianki zdobył Kacper Małkiewicz, a cztery bramki dla Drukarza (wszystkie w drugiej połowie) Przemek Paliński. Makowianka przegrała u siebie 4:5 (3:1). W 19 minucie było już 3:0 ! Bramki: Makowianka- 10, 14, 19, 61. Drukarz- 44, 58, 67, 74 i 82 min gry. Liderem jest Ząbkovia Ząbki po domowej wygranej 2:1 ( 2:1) z Narwią Ostrołęka. Drugie miejsce zajmuje Wisła II, a trzecie Mławianka, która do Ząbkovii traci trzy, a do Wisły II dwa punkty.

Wojtek63 19.05.2022 15:11
,,Planowane zwycięstwo w Skórcu odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał rywala 3:2 (0:1)'' Poprawcie proszę ten tytuł, bo rezultat nie jest zgodny z prawdą.