sobota, 28 września 2024 21:17

Wilga lepsza od Milanu

Podopieczni Karola Zawadki kontynuują dobrą passę w IV lidze. W meczu 27. kolejki GKS pokonał Milan Milanówek 3:0 (0:0). Jedno z trafień zaliczył Damian Papiernik, który pojawił się na boisku po pół rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Od początku spotkania goście ustawieni byli defensywnie, licząc na zagrożenie bramki GKS po kontrach. Przed przerwą solidną obronę przyjezdnych próbowali rozerwać Piotr Grober oraz Sebastian Papiernik.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Worek z bramkami rozerwał się dopiero w ostatnim kwadransie. Najpierw Tomasz Paszkowksi idealnie obsłużył Jakuba Wągrodzkiego. 120 sekund później na 2:0 podwyższył, atomowym strzałem z 20. metra, Grzegorz Piesio. W doliczonym czasie gry na boisku pojawił się Damian Papiernik, który w listopadzie nabawił się groźnej kontuzji. Chwilę później starszy z braci „Papierów” Sebastian wywalczył rzut karny. Solidarnie koledzy wyznaczyli Damiana do wykonywania „11”, a ten odwdzięczył się golem, ustalając wynik spotkania.

- Mam nadzieję, że każdy zawodnik wracający po kontuzji będzie się taki cieszył z gry. To jest nasz team, który w takich sytuacjach (podobnie jak w meczu z Płomieniem, gdzie z karnego strzelił świeżo upieczony tata Kacper Kowalski – przyp. red.), potrafi pokazać wsparcie. Takimi małymi gestami wierzymy w siebie i zwyciężamy – przyznał trener Wilgi Garwolin Karol Zawadka.

W środę GKS pojedzie na mecz do Skórca, a za tydzień w Garwolinie starcie z liderem MKS Piaseczno (21 maja, godz. 17).

Wilga Garwolin – Milan Milanówek 3:0 (0:0)
Bramki: 78` Jakub Wągrodzki (as. Tomasz Paszkowski), 80` Grzegorz Piesio (as. Piotr Grober), 90` Damian Papiernik (rzut karny za faul na Sebastianie Papierniku).
Wilga: Wasążnik, Piotrowski, Zabiegałowski (75` Jarek), Rudzki (90` D. Papiernik), Kowalski, Grzegorczyk (80` Pyra), Zalewski (70` Wągrodzki), Piesio, Alot (55` Paszkowski), Grober (80` Jarzyna), S. Papiernik.

Wojtek63 16.05.2022 16:32
Gr. I Niespodzianka to wyjazdowy remis Ząbkovii 2:2 (1:1) z katastrofalnie słabym Drukarzem Warszawa. Ząbkovia dwa razy ,,goniła’’ wynik. W 71 minucie zdobyła bramkę na 2:2. Czołówka tabeli to Mławianka i Ząbkovia (po 64 pkt.) oraz Wisła II Płock (63 pkt). Z rywalizacji zdecydowanie odpadł CK KS Troszyn po wyjazdowym remisie 1:1 (0:1) z Narwią Ostrołęka. I właśnie od zajmującej 7 miejsce Narwii aż po 13 w tabeli MKS Przasnysz utworzyła się strefa drużyn mających największe szanse na utrzymanie IV ligi. Od 14 miejsca w dół to już przyszłe zespoły nowej Piątej Ligi. Tak myślę. Gr.II Victoria Sulejówek straciła punkty po remisowym 1:1 (0:0) wyjazdowym meczu w Raszynie. Victoria zdobyła bramkę w 85 minucie. Mszczonowianka wygrała u siebie 3:1 (1:1) z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Oczywiście czerwone kartki dla Mazovii w 23 i 55 miały kolosalne znaczenie, ale widać wyraźnie, że dość sprawna mińska maszyna się zacięła. Zresztą jak co roku. I nawet trener Sasal tu nie pomoże. Taki jest klimat w Mińsku Mazowieckim. Mazur Karczew tylko zremisował u siebie 2:2 (0:2) w meczu o 6 punktów z Tygrysem Huta Mińska. MKS Piaseczno już wygrał grupę. Stawiam na to każdą sumę (wirtualną oczywiście) w ciemno. Zespoły do miejsca nr 7 (właśnie Mazovia M.M.) mają pewne utrzymanie. Miejsca od 8 do 11 walka o utrzymanie. Wszyscy poniżej to niestety degradacja. Tak myślę.

Wojtek63 16.05.2022 15:55
" ,,Tymczasem po Ząbkovii II Ząbki (4:1), rywalem był Promnik Łaskarzew...'' Trzecia bramka Dawida Domareckiego to prawdopodobnie przytomne wykorzystanie (cyt: fatalnego błędu bramkarza gości). Koniec cytatu. A jakiego rodzaju to był błąd ? Ktoś napisze ? Wynika z tego, że występ Macieja Lisa (bramkarz Promnika) w Garwolinie nie był udanym występem. Jednocześnie z tej relacji wynika, że Ostap Shpakivskyy (bramkarz Wilgi) ma za sobą fenomenalny występ. Już wszystko wiem. Odpowiem sobie sam :-) na wyżej postawione pytanie i okoliczności czerwonych kartek. Oto korekty dotyczące tego meczu (zaczerpnięte ze strony https://pl-pl.facebook.com/LksPromnikLaskarzew). Swoją drogą bardzo fajna, dokładna, rzeczowa i obiektywna relacja. 1. W 67 minucie zdarzyło się coś co na boiskach piłkarskich zdarza się bardzo rzadko. Do naszego bramkarza dopadł wprowadzony z ławki gospodarzy Dawid Domarecki który przechytrzył naszego bramkarza blokując jego wybicie, po czym piłka wpadła do naszej bramki. 2. Czerwona kartka dla Promnika- Gdy wydawało się, że wyrównująca bramka dla nas to kwestia czasu, w 58 minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Sadowski. 3. Czerwona kartka dla Wilgi- W 73 minucie siły na boisku się wyrównały. Drugą żółtą kartką ukarany został Filip Gac.

Wojtek63 15.05.2022 18:28
Tymczasem po Ząbkovii II Ząbki (4:1), rywalem był Promnik Łaskarzew. Z relacji wynika, że pierwsza bramka to majstersztyk techniczny Filipa Gaca (przelobował Lisa). Druga bramka, którą zdobył Filip Wojtaś to atomowy strzał z 17 m. Poprzeczka wytrzymała, bo piłka uderzyła w jej dolną część i… wpadła do bramki. Trzecia bramka Dawida Domareckiego to prawdopodobnie przytomne wykorzystanie (cyt: fatalnego błędu bramkarza gości). Koniec cytatu. A jakiego rodzaju to był błąd ? Ktoś napisze ? Wynika z tego, że występ Macieja Lisa w Garwolinie nie był udanym występem. W innych meczach uwagę zwracają: wyjazdowa porażka 0:2 (0:1) Victorii II Sulejówek z Wisłą Dziecinów oraz wyjazdowa klęska 1:5 (0:2) Złego Warszawa z rezerwami Józefovii. 53 i 61 minuta to czerwone kartki dla Złego. W 61 minucie było 3:0. Potem 3:1 i w końcówce dwie bramki dla Józefovii. Po rozegraniu 22 meczów Wilga zajmuje 2 miejsce w tabeli ze stratą 6 pkt. do lidera, oraz z przewagą …1 pkt. nad Advitem, Ząbkovią II i Promnikiem. Promnik i Victoria rozegrały jeden mecz więcej. Garwolin 15.05.2022. godz. 14:00. Wilga II Garwolin- Promnik Łaskarzew 3:1 (2:0) Bramki: Wilga- 5 (Gac), 17 (Wojtaś) i 67 (Domarecki) Promnik- 49 (Siembora) Czerwone kartki: Wilga- 79 min (Gac- bezpośrednia- powód nieznany) Promnik- 55 -60 ? (bezpośrednia za faul) Składy : Wilga: Shpakivskyy, Pyra, Gac, M. Rękawek, S. Rękawek (55 Redka), Winek, Piętka, Wojtaś, Szczepek (74 Tracz), Płatek, Trzaskowski (65 Zając, a potem 87 za Zająca Popiołek- kontuzja). Promnik Lis, Kondej, Głąbicki, Sadowski. Korycki, Świder, Kozikowski, Szczypek, Grabowiec, Siembora. Rezerwa : Jaworski, J.Kaczyński, Paśnicki, Janisiewicz, Szczypek, Alot, Korycki.

Wojtek63 15.05.2022 18:27
Wilga II ma za sobą drugi z trzech top meczów, czyli trzy kolejne domowe spotkania z tuzami grupy. Zdecydowany lider- Victoria II Sulejówek zagości w Garwolinie dopiero 4 lub 5 czerwca na trzy kolejki prze końcem sezonu. To będzie top mecz nr 4.

Konio 15.05.2022 06:22
Goscie przegrali bo zabraklo Ibry..hehe ,mielismy szczescie .Ad rem ,niezly mecz z zdeterminowanym zespolem gosci ,dla ktorych byl to mecz ostatniej szansy o utrzymanie ,musieli wygrac ,madrze sie bronili i liczyli na kontre wysokiego srodkowego napastnika z 10 ,daremne oczekiwania obrona Wilgi jwraz z pomoca likwidowala zagrozenie juz w srodkowej strefie ,dobry mecz zarowno Kowalskiego jak i nieustepliwego Zaleskiego ,Piesio wiadomo klasa sama w sobie.Dopiero w koncowce udalo sie wejsc z pilka do bramki Wagrodzkiemu do spolki z Paszkowskim.Wczesniejsze strzaly dosc niski bramkarz gosci bronil z kocia zrecznoscia wprost nieprawdopodobne sytuacje nie znajdywaly drogi do siatki.Dopiero ta koronkowa akcja przelamala gosci.Druga bramka to znakomite rozeznanie sytuacji przez Piesia ktory widzac bramkarza tak jak wspomnialem dosc niskiego na piatym metrze ,huknal jak z armaty za kolnierz gorna pilke i bylo po meczu.Cieszy powrot po ciezkiej kontuzji mlodszego z braci Papiernikow ,czeksmy na Kozikowskiego i Talara ,tym meczem przypieczetowalismy pozostanie w nowej IV lidze ,juz nic zlego nas nie spotka nie mozemy spasc ponizej siodmego miejsca ktore jest bezpieczne poniewaz przewaga nad osmym jest ogromna.Jeczcze pozoslalo do zagrania siedem spolkan ktore bedziemy mogli ogladac na pelnym luzie ,znakomity sezon Wilgi i oby tak dalej.Pozdrawiam!!!!konio