sobota, 28 września 2024 23:25

Sukcesy badmintonistów na Pomorzu

W pierwszy weekend maja zawodnicy MKS Garwolin wybrali się nad Zatokę Pucką, aby wziąć udział w turnieju seniorów Badminton Master Puck 2022 Tent. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Zawodnicy znad Wilgi jak zwykle nie zawiedli przywożąc z Pomorza garść medali.

Magdalena Nogal była trzecia w deblu kat. 25+ (razem z Urszulą Zielińską). W singlu kat. 30+ dwa pierwsze miejsca zajęli badmintoniści z Garwolina. Wygrał Krzysztof Walenda przed Mariuszem Nogalem. Rodzeństwo Nogalów wygrał miksta kat. 30+. Z kolei Krzysztof Walenda do swojego dorobku dołożył kolejne złoto wywalczone w mikście kat. 45+ (razem z Dorotą Grzejdak).

Brąz z Pomorza przywiozła Agnieszka Brojek, która stanęła na najniższym stopniu podium z Ewą Zając (debel kat. 45+). Dwa złota zdobył Andrzej Dadas – w mikście kat. 50+ (z Elżbietą Fularczyk) oraz deblu kat. 50+ (z Krzysztofem Gontarskim).

Trzeci miejsce w deblu kat. 60+ wywalczył Jerzy Rybicki.