poniedziałek, 30 września 2024 05:28

SPF Sabio wygrywa Puchar Niepodległości

Osiem zespołów wzięło udział w Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci ?Puchar Niepodległości?, który rozgrywany był dzisiaj w Hali Stulecia w Garwolinie. Najlepszy okazał się zespół SPF Sabio.  Dzisiejsze zmagania piłkarzy z rocznika 2009 rozpoczęły się od fazy grupowej, gdzie o wielu rozstrzygnięciach decydowała tylko jedna bramka. W kolejnej rundzie drużyny grały o dalsze pozycje i rywalizowały o medale.

Siódme miejsce zajęła Wilga II Garwolin, która pokonała SPF Sabio II 2:0. Z piątym miejscem z hali przy Piątce do Skórca wrócą zawodnicy Naprzodu. To zasługa wygranej z Promnikiem Gończyce 3:0.

Wiele emocji dostarczyły półfinały. W obu o awansie decydowały rzuty karne. Rezultaty półfinałów: SPF Sabio ? Wilga Garwolin 0:0 (k. 2:1), OKS Start Otwock ? Iskra Pilawa 1:1 (k. 1:0). Brązowe medale wywalczyli młodzi piłkarze Wilgi, którzy pokonali w małym finale Iskrę 4:0. Zwycięzcami turnieju została drużyna SPF Sabio, wygrywając z OKS 1:0.

Najlepsze zespoły otrzymały puchary oraz medale. Królem strzelców imprezy został, z trzema golami na koncie, Filip Sikora (Wilga Garwolin I). Najlepszym bramkarzem uznano Mikołaja Lisa (SPF Sabio I). Tytuł MVP przypadł w udziale Pawłowi Rutkowskiemu (OKS Start Otwock).

W uroczystym podsumowaniu turnieju wzięli udział burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, dyrektor CSiK w Garwolinie Jarosław Kargol, dyrektor SP nr 5 Krystyna Antolak, przewodniczący rady rodziców szkoły Marek Łagowski, wiceprezes Wilgi Garwolin Łukasz Grązka oraz członek zarządu klubu Dariusz Makulec.