poniedziałek, 30 września 2024 11:21

Porażka Wilgi z liderem. Spadek bardzo realny

Nie udało się Wildze Garwolin zapunktować na boisku mistrza IV ligi. GKS przegrał z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:3 (1:1). Porażką gospodarzy zakończyło się spotkanie Orła Unin z Energią Kozienice. Walcząca o utrzymanie Wilga na mecz do Grodziska Mazowieckiego jechała z nastawieniem sprawienia niespodzianki. Pewna mistrzostwa ligi Pogoń szykuje się już do baraży o III ligę. Trener miejscowych w podstawowym składzie wystawił czterech zawodników, którzy do tej pory występowali jako rezerwowi.

Gospodarze wynik meczu otworzyli w 29. minucie po zagraniu prostopadłej piłki do Michała Strzałkowskiego. Tuż przed przerwą wyrównał Tomasz Paszkowski, który płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza miejscowych.

W przerwie na boisku, w zespole Pogoni, pojawili się m.in. Damian Jaroń i Jakub Łabęda. Drugi z wymienionych w kontrze strzelił na 2:1. Była to 65. minuta. Ostatni kwadrans to ataki obydwu zespołów, które mogły zakończyć się golami dla obu zespołów. Okazje w Wildze mieli Paszkowski i Przemysław Alot. W doliczonym czasie gry Jaroń ustalił wynik spotkania.

- Były okazje na 2:2 i być może sprawienie niespodzianki ? skomentował trener Wilgi Damian Milewski. Wilga, aby utrzymać się w lidze musi wygrać dwa ostatnie wyjazdowe spotkania, licząc na korzystne rezultaty w innych meczach. Najbliższy przeciwnik to Radomiak Radom. Mecz już w piątek.

W meczu z Pogonią w GKS zadebiutował Argentyńczyk Poul Boroski. ? Widać, że nie jest w rytmie meczowych, bo miał problemy z wytrzymaniem trudów całego spotkania. Na pewno pomoże nam w ostatnich meczach ? ocenia szkoleniowiec.

Bez punktu także, pogodzony ze spadkiem, Orzeł Unin, który przegrał na własnym boisku z Energią Kozienice 0:3. W następnej kolejce Orzeł zmierzy się na wyjeździe z Błonianką Błonie.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki ? Wilga Garwolin 3:1 (1:1)
Bramka dla Wilgi: Tomasz Paszkowski 45`
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Karol Zawadka, Kozikowski (79` Jóźwicki), Pyra, Kwiatkowski, Boroski (71` Alot), Świder (71` A. Zalewski), Rękawek, S. Papiernik, Paszkowski (89` K. Zalewski).
Orzeł Unin ? Energia Kozienice 0:3 (0:1)
Orzeł: Jakubaszek, Gora, Korgul, B. Szczęśniak, D. Szczęśniak (84` Dąbrowski), Brych, Sitarek, Dróżdż, Osica, Zalewski, Parzyszek.

Wojtek63 11.06.2019 17:22
Szanowny XYZ Masz rację. Trochę za ostro ,,pojechałem'' w tej notce o bedockim świecie. To tak jakbym złośliwie sfaulował w 89 minucie meczu i w wyniku tego dostał czerwoną kartkę. No trudno , stało się. Obecny sezon i wcześniej już zapowiedziany koniec kariery ,,pisarza'' zakończę pisząc w ...szatni :-). Pozdrawiam.

GKS 11.06.2019 17:08
Do Wojtka63. Ha, czyli jednak kompleks. Jeśli sądzisz,że Twoje patetyczne uderzenie w wytykanie zaściankowości Garwolina mnie ruszyło, to pudło. Jestem od dawna wyleczony na to, że gdzieś jest lepiej, że ma mi zależeć jak o nas piszą za granicą, czy w Stolicy, że ma to jakieś w ogóle znaczenie. Właśnie objechanie świata uświadomiło mi, że każdy tam interesuje się przede wszystkim tym co ma obok, bo to jest nasze i na to ma się wpływ. PS. a Twoich statystyk o Wildze nie będę czytał, bo znam je, bo dotyczy to Klubu z mojego miasta.

XYZ 11.06.2019 07:22
Szanowny Wojtku, daj już spokój, nie psuj swojego "wypracowanego" przez lata wizerunku.Pozdrawiam

Wojtek63 10.06.2019 13:20
""Na zakończenie pocieszę Cię Szanowny GKS-sie. ,,Ja bardzo lubię twoje statystyki są ciekawe i wnoszą wiele kolorytu w szary Garwoliński świat bedoków...''. No właśnie... Nie urodziłem się w Garwolinie. Nie jestem więc bedokiem, a bedocki świat opuściłem 37 lat temu. Bedocki świat, który sięga nie dalej niż do Gończyc. (dystans zależy od tego, ile kto wypił i czy z Budzenia jest bliżej do dawnego PZGS-u, czy do Gończyc). Wybrałem Gończyce, bo akurat Promnik Gończyce (debiutancki sezon w oficjalnych rozgrywkach w siedleckiej klasie B) pewny kandydat do awansu przegrał 2 ostatnie mecze i praktycznie stracił szanse na awans. Innymi słowy mówiąc: taki jest garwoliński ,,bedocki'' świat.15 km to max. Dalej nic nie ma. Pustka. A ja ciągle kibicuję Wildze Garwolin życząc jej sukcesów. Pozdrawiam

Marcin 10.06.2019 10:04
Ja bardzo lubię twoje statystyki są ciekawe i wnoszą wiele kolorytu w szary Garwoliński świat bedoków. PS Mości panujący burmistrz Tadeusz miał powiedzenie, ze od Garwolina świat się zaczyna. Ja zawsze mówię , ze dla niektórych na Garwolinie się kończy.

Wojtek63 09.06.2019 12:56
Na zakończenie pocieszę Cię Szanowny GKS-sie. Po tym sezonie kończę komentowanie piłkarskich dokonań Wilgi. Od 7 lat jako stary , wierny kibic Wilgi (pierwszy mecz na żywo jaki widziałem to był mecz pucharowy z -RKS Ursus. 1:2 w Garwolinie, a bramkę strzelił niejaki ,, Lewy??, czyli Mikulski- niestety imienia w tej chwili nie pamiętam. Potem grał w Arce Gdynia i Wiśle Płock. To były wczesne lata 70-te) starałem się przekonać kibiców Wilgi, że świat nie zaczyna się na Budzeniu , a kończy przy dawnym PZGS-sie). Niestety nie do końca mi się to udało. Widzę, że dla Ciebie świat to ciągle dystans między Budzeniem, a PZGS. Po obecnym sezonie opublikuję statystyki Wilgi z ostatnich 7 lat (IV liga). Poczytasz (jestem tego pewien) i ? Pozdrawiam Cię bardzo Tak bardzo jak jest z Budzenia do PZGS-u.

Wojtek63 09.06.2019 12:54
"Wojtek63, śledzisz tą 4 ligę... Szanowny GKS-ie Masz zupełną rację. O Wildze wiem tyle, ile wiem o Zrywie Góralice (wbrew nazwie Góralice leżą w województwie zachodniopomorskim około 42 km od Gryfina, które z kolei leży przy samej granicy polsko-niemieckiej). Natomiast Zryw już zakończył ten sezon zajmując ostatnie 9.miejsce w szczecińskiej III grupie klasy ?C. Jestem tylko kibicem i generalnie nie interesuje mnie, czy jakiś klub ma 1800 złotych budżetu, 18 tysięcy, czy 18 milionów. Nie oceniam tego, czy Jan Nowak to dobry, czy zły zawodnik i jak gra w danym klubie. Nie interesują mnie żadne zależności organizacyjno- finansowe. Te wszystkie aspekty należą do klubowych Trenerów i Prezesów. Ja obserwuję i komentuję tylko na podstawie sportowych wyników. Stąd te statystyki. Przy okazji wychwytuję ciekawostki sportowe i geograficzne. Dlatego teraz i na ten przykład wybrałem Góralice. 70 km do Szczecina i 160 do Świnoujścia. To prawie i zupełnie nad polskim Bałtykiem. Jak się okazuje Góralice wbrew nazwie nie leżą blisko Nowego Targu. Swoją drogą Podhale Nowy Targ lider do ostatniej kolejki III ligi grupy IV przegrał 1:2 (1:2) ostatni, domowy mecz sezonu z vice-liderem Stalą Rzeszów i przegrał awans do II ligi. Podhale i Stal zdobyły tę samą ilość punktów, ale w bezpośrednich meczach było 1:1 w Nowym Targu i 2:1 dla Stali w Rzeszowie. I to jest właśnie moja pasja ? ciekawostki i statystyki. A jeśli przy okazji chociaż jeden kibic Wilgi Garwolin uznał moje wypociny za ciekawe, to jestem ,,wygrany??.

GKS 09.06.2019 08:15
Wojtek63, śledzisz tą 4 ligę w całej Polsce, wypisujesz różne statystyki klubów, które dla większości czytających nic nie interesują. Piszesz też swoje sądy o naszej Wildze, ale praktycznie nic o niej nie wiesz. Nie znasz ludzi, zależności klubowej. To tak jak opisywać przyrodę za okna przejeżdżającej taksówki, zamiast położyć się na łące powąchać kwiaty, usłyszeć bzzyk owadów. Niby to samo, a jednak nie to samo.

Wojtek63 07.06.2019 16:37
Ja akurat spadku Wildze nie życzę, ale wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. I jako jej wierny kibic muszę stwierdzić, że degradacja (jeśli do niej rzeczywiście dojdzie) będzie dość nieoczekiwana, aczkolwiek mając na uwadze piłkarską katastrofalną wiosnę w pełni zasłużona.

Wojtek63 07.06.2019 16:31
Jak już sobie żartujemy to pisałem to samo 30.kwietnia tego roku. https://www.wirtualnygarwolin.pl/sport/38-sport/11507-solidarne-porazki-w-iv-lidze-wilga-w-strefie-spadkowej#comment-39195 Problem jest w tym, że na dwie kolejki przed końcem rozgrywek może być za późno na ,,telefon do przyjaciela''.

tno 05.06.2019 13:59
tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić!

Wojtek63 04.06.2019 13:48
W ubiegły weekend najciekawsze mecze odbyły się na Mazowszu. I tak: Nie zagrożone ani spadkiem, ani awansem- grające o prestiż Pilica Białobrzegi i MKS Piaseczno spotkały się w Białobrzegach. Wynik tego meczu jest niezmiernie ciekawy, a przebieg jeszcze ciekawszy. Po 26 minutach gry MKS prowadził 2:0 i przegrał I-szą połowę 2:3. Potem było 4:2 dla Pilicy, 5:4 dla MKS, 5:5 i 6:5 dla MKS Pilica Białobrzegi- MKS Piaseczno 5:6 (3:2) Bramki: Pilica- 27, 44, 45, 58 i 79. MKS- 21, 26, 64, 70,76 i 87 min gry. Natomiast w grupie północnej mecz na szczycie. Lider Huragan Wołomin gościł vice-lidera MKS Przasnysz. Po 39 minutach MKS prowadził 2:0. A po 55 minutach 3:0. Ostatnie 30 minut należały do Huraganu i mecz zakończył się remisem 3:3. Huragan Wołomin- MKS Przasnysz 3:3 (0:2) Bramki: Huragan- 59, 77 i 90. MKS- 9, 39 i 55 minuta gry. W 63 minucie zawodnik MKS ukarany został czerwoną kartką. (druga żółta) Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Huragan jest liderem grupy z przewagą 2 pkt nad drugim w tabeli MKS Przasnysz, 4 pkt nad trzecią Ząbkovią oraz 5 pkt nad czwartą Mazovią Mińsk Mazowiecki. Po za tym- nie ma zespołu bez porażki. Natomiast bez zwycięstwa na dzień dzisiejszy pozostają : Perła Złotokłos 28, 2 pkt (0-2-26), br. 8-101 Olimpia Pisarzowa 28, 2 pkt (0-2-26), br. 11-70 Z tym, że Olimpia wycofała się po rundzie jesiennej i na pewno będzie zespołem, który nie odniósł zwycięstwa w całym sezonie.

Wojtek63 04.06.2019 13:46
Aż 5 zespołów przekroczyło progi Klubu 100 w ubiegły weekend. Oto one: Hetman Zamość po domowym zwycięstwie 12:0 (6:0) nad Huczwą Tyszowiec (bilans br. 110-20) Concordia Elbląg po domowym zwycięstwie 4:0(0:0) nad Tęczą Biskupiec. (100-17) Perła Złotokłos po domowej porażce 1:2 (0:1) ze Spartą Jazgarzew (8-101) Magnat Juchnowiec Kościelny po wyjazdowej porażce 0:3 (0:1) z Turem Bielsk Podlaski (31-102) MKS Ryki po wyjazdowej porażce 0:5 (0:2) z Lewartem Lubartów (21-100) Niekwestionowanym liderem Klubu 100 jest Morzycko Moryń, które po domowej porażce 2:14 (0:6) z Kluczevią Stargard ma na koncie 153 stracone bramki w 32 meczach. (49-153) Tu warto dodać, że z 49 zdobytych bramek Morzycko na wiosnę zdobyło 9. A właściwie 6, bo 3 są zaliczone po walkowerze z wycofanym Gryfem Polanów.

Ciekawy 04.06.2019 11:55
Oby spadli bo nie da się tego oglądać...

Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowiAutor komentarza: WypadekTreść komentarza: Czy będzie jakiś dzień żeby nie było wypadku lub pijanego kierowcy na drogach powiatu garwolińskiego ???? Ktos chyba powinien się nad tym pochylić i coś z tym zrobić !!!!!Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:45Źródło komentarza: 72-latek spowodował wypadek na DK 76Autor komentarza: RealiaTreść komentarza: Wiem, że na to akurat ciężko liczyć. Choć pamiętajmy, że te osoby wymienione były gwarantowane przez panią Koc na konferencjach prasowych jako te dobre, będące przeciwieństwem tych wskazanych przez Ivon i Posła. Dla wszystkich wydawało się jasne, że nie będą wspierać powrotu do władzy tej dwójki. Także mam nadzieję, że przynajmniej część ich wyborców czuje się oszukana tak samo jak wyborcy Kałuży z Forum.Data dodania komentarza: 29.09.2024, 22:37Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie