poniedziałek, 30 września 2024 13:24

Wilga wygrała, ale straciła Talara

Wynik lepsza niż gra ? tak można podsumować spotkanie 27. kolejki IV ligi między Wilgą Garwolin i Perłą Złotokłos. GKS wygrał 4:1, ale w końcówce spotkania czerwoną kartkę zobaczył Piotr Talar. Bez punktu z wyjazdowego meczu z LKS Promną wrócił Orzeł Unin. Dzisiejsze spotkanie przy Sportowej było ostatnim, jakie Wilga rozegra na własnym boisku w tym sezonie. Trener Damian Milewski tym razem ustawił zespół 4-4-2, z duetem Migas-Papiernik na desancie. Drugi z wymienionych, już w pierwszej minucie meczu, stanął przed okazją na strzelenie gola, ale jego strzał obronił Marek Kiszczak.

W kolejnych minutach gospodarze oddali inicjatywę ostatniej drużynie tabeli. Najbardziej klarowną sytuację goście stworzyli sobie w 19. minucie, kiedy po rzucie rożnym, piłkarz przyjezdnych przestrzelił w dogodnej sytuacji. 120 sekund później było już 1:0. Kontrę rozprowadził Piotr Talar, który wypuścił w pole karne Przemysława Alota, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron nieoczekiwanie to goście byli stroną dominującą. W pierwszych pięciu minutach zawodnicy ze Złotokłosu oddali trzy strzały. Na szczęście dla gospodarzy, wszystkie były niecelne. W 68. minucie sprawy w swoje ręce wzięli obrońcy GKS. Karol Zawadka przebiegł z piłką ponad 50 metrów i podał do wchodzącego w pole karne Damiana Papiernika, który w podobnym stylu, co Alot, pokonał bramkarza rywala.

Na 10 minut przed końcem było już 3:0. Wprowadzony niespełna kwadrans wcześniej Kacper Zalewski popisał się mierzonym strzałem zza pola karnego. Dla 17-latka to pierwsze trafienie w barwach Wilgi. Pięć minut później Dominik Rzepliński sfaulował w polu karnym Arkadiusza Zalewskiego. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Talar. Na dwie minut przed upływem regulaminowego czasu gry, goście zaliczyli honorowe trafienie. Rzut karny wykorzystał Kamil Włodarczyk.

W doliczonym czasie gry doszło do kontrowersji. W spięciu pomiędzy Talarem i rywalem, sędziowie dopatrzyli się próby uderzenia zawodnika. Arbiter pokazał skrzydłowemu czerwoną kartkę. Zdziwieni taką decyzją rozjemcy spotkania byli nawet zawodnicy Perły.

- Zwycięzców się nie sądzi. Miałem problem jak graliśmy dobrze i przegrywaliśmy. Dzisiaj graliśmy słabiej, ale wygraliśmy. Przed nami jeszcze trzy spotkania ? powiedział trener Wilgi Damian Milewski. Szkoleniowiec odniósł się do sytuacji z ostatnich minut meczu. - Czuję niesmak. Z jednej strony to nieodpowiedzialność naszego zawodnika, z drugiej ? uważam, że sędzia nas bardzo skrzywdził ? powiedział.

Zwycięstwo pozwoliło GKS na wydostanie się ze strefy bezpośredniego spadku z IV ligi. Za tydzień Wilga zagra z liderem ? Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Dzisiaj swój mecz przegrał Orzeł Unin, który uległ LKS Promna 1:2. Drużyna z gminy Górzno za tydzień zagra u siebie z Energią Kozienice.

Wilga Garwolin ? Perła Złotokłos 4:1 (1:0)
Bramki: Przemysław Alot 21` (as. Piotr Talar), Damian Papiernik 68` (as. Karol Zawadka), Kacper Zalewski 81`, Piotr Talar 88` (rzut karny za faul na Arkadiuszu Zalewskim)
Czerwona kartka dla Wilgi: Piotr Talar 90` (za zamiar uderzenia przeciwnika)
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Karol Zawadka, Kozikowski, Pyra, Alot (68` K. Zalewski), Świder (52` Jóźwicki), Rękawek, Talar, S. Papienik, Migas (56` A. Zalewski).
LKS Promna ? Orzeł Unin 2:1

Wojtek63 30.05.2019 11:18
"Daniel Fic zadebiutował w broniących się przed spadkiem Orlętach Łuków... Dałem sobie ,,plusa'' :-) Na złość tym, dla których Polska zaczyna się na Budzieniu, a kończy przy PZGS-sie :-)

Wojtek63 30.05.2019 10:15
W środę grały niektóre grupy IV ligi polskiej. I tak: Tęcza Miłomłyn (beniaminek grupy warmińsko- mazurskiej) przegrała wyjazdowy mecz ze średniakiem Olimpią II Elbląg 0:5 (0:2) i tym sposobem przekroczyła progi Klubu 100. Tęcza w 27 meczach straciła równo 100 bramek. Niewątpliwie zwycięzcą Klubu 100 tegorocznych rozgrywek zostanie bankrut, czyli Morzycko Moryń. Morzycko w 31 meczach straciło już 139 bramek. Wczoraj przegrało na wyjeździe ze słabiakiem, czyli Leśnikiem Manowo 0:11 (0:5) Najciekawsze jest to, że Morzycko nie zajmie ostatniego miejsca w tabeli, bo Gryf Polanów wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej, ale dalej ,,bierze udział w grze''.

Wojtek63 29.05.2019 12:11
A co tu taka cisza ? (komentarze) Przecież zgon nastąpi dopiero 8-9 czerwca (po meczu z Radomiakiem II) , a pogrzeb 16. czerwca po meczu z Orłem Unin.

Wojtek63 29.05.2019 11:03
Daniel Fic zadebiutował w broniących się przed spadkiem Orlętach Łuków w wygranym wyjazdowym meczu 4:2 (3:0) z czołowym zespołem grupy lubelskiej Powiślakiem Końskowola. Przy pierwszej straconej bramce Fic nie ponosi żadnej winy. Przy drugiej (myślę), mógł zachować się lepiej. Jednak indolencja zawodników linii obrony przy prowadzeniu 4:1 zaskoczyła również Fica. W sumie chyba nie jego wina. W drugim meczu, czyli domowej wygranej 3:1 (1:1) z outsiderem MKS Ryki przy straconej bramce na 0:1 (po fatalnym błędzie obrońcy) Fic nie miał żadnych szans. W trzecim zremisowanym u siebie1:1 (1:0) meczu z silnym Kłosem Chełm Fic obronił rzut karny w 37 minucie przy stanie 1:0, a Orlęta straciły bramkę na 1:1 w 90+3 minucie. Fic był bez szans po strzale pod poprzeczkę z ok. 12 metrów. Orlęta Łuków na 3 kolejki przed końcem mają 2 pkt przewagi nad strefą spadkową.

Wojtek63 27.05.2019 08:43
Wykorzystanie rzutu karnego nie jest łatwą sprawą. Dowodzi tego mecz siedleckiej ligi okręgowej. Otóż Wilga Miastków Kościelny w domowym meczu z Jabłonianką Jabłonna Lacka nie wykorzystała trzech rzutów karnych wykonywanych przez trzech różnych zawodników. Za to stracona przez Wilgę bramka padła... z rzutu karnego Wilga Miastków Kośc.- Jabłonianka 2:1 (1:1) Bramki: Wilga- 5 i 57 min. Jabłonianka- 21 (k) Niewykorzystane karne: Wilga- 18, 53 i 73 min. Bramkarz gości obronił te trzy rzuty karne.

Wojtek63 27.05.2019 08:30
Małe uzupełnienie (wyniki do przerwy): Unia Bardo ?Śląsk II Wrocław 3:9 (0:3) Korona II Kielce- Granat Skarżysko Kamienna 9:1 (3:0) oraz informacyjnie: Po niespodziewanej domowej porażce Concordii Elbląg nie ma w polskiej IV lidze zespołu bez porażki. Trzy zespoły mają tylko jedną przegraną: Concordia Elbląg 26, 71 pkt (23-2-1), br. 94-16 Warta Sieradz 29, 75 pkt (22-6-1), br. 76-21 (drugie miejsce ze stratą 2 pkt do lidera) Wisłoka Dębica 30, 69 pkt (20-9-1), br. 61-16 Na drugim biegunie (bez zwycięstwa) znajdują się dwa zespoły: Perła Złotokłos 27, 0pkt (0-2-25), br. 7-99 Olimpia Pisarzowa 27, 0 pkt (0-2-25), br. 11-67. Co prawda Olimpia wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej, ale nadal ,,bierze udział w grze??.

Wojtek63 27.05.2019 06:56
W IV lidze polskiej jedna sensacja : Concordia Elbląg która w 25 meczach nie poniosła porażki (23-2-0) przegrała u siebie z zajmującym 4 miejsce ITS Jeziorak Iława 0:4 (0:2) Po za tym uwagę zwracają mecze , w których drużyny zaprezentowały ,,radosny?? futbol: Victoria Ruszów- Sparta Grębocice 5:8 (1:5) Unia Bardo- Śląsk II Wrocław 3:9 (0:3) Bramki dla Unii padły w ostatnich 10 minutach meczu. Sokół Marcinkowice- Piast Żerniki (Wrocław) 2:8 (0:2) Kuźnia Ustroń- Podbeskidzie II Bielsko Biała 7:3 (4:1) Prochowiczanka Prochowice- Stal Chocianów 5:4 (3:0) Hutnik Szczecin- Sparta Węgorzyno 5:4 (3:1) Krobianka Krobia- Unia Swarzędz 3:6 (1:3)

Wojtek63 27.05.2019 06:53
Śląsk II Wrocław po wyjazdowej wygranej z Unią Bardo 9:3 (..) ma na koncie 109 strzelonych bramek. Bilans Śląska II to 28, 78 pkt, (26-0-2), br. 108-17. Korona II Kielce po domowej wygranej z Granatem Skarżysko Kamienna 9:1 (?) ma na koncie 100 strzelonych bramek. Bilans Korony II to 31, 80pkt (26-2-3), br. 100-21 Tym samym obie drużyny przekroczyły progi Klubu 100. Tak przy okazji... Wilga Garwolin nie wykorzystała szansy, by zostać zespołem, który skierował piłkę nr 100 do bramki Perły Złotokłos. Bilans bramkowy zdegradowanej już Perły po przegranej 1:4 (0:1) w Garwolinie to 7-99. Ale Wildze Garwolin nie o to chodzi w końcówce tych rozgrywek. Tu zagrożenie degradacją jest przeolbrzymie, a sama degradacja wielce prawdopodobna.

Autor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Zasadne pytanie, ale wtedy też istotne jest jakim samochodem Ivon dojeżdża? Co z tego, że ma bliżej? Chodzi o zasadę.Data dodania komentarza: 30.09.2024, 11:18Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowiAutor komentarza: WypadekTreść komentarza: Czy będzie jakiś dzień żeby nie było wypadku lub pijanego kierowcy na drogach powiatu garwolińskiego ???? Ktos chyba powinien się nad tym pochylić i coś z tym zrobić !!!!!Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:45Źródło komentarza: 72-latek spowodował wypadek na DK 76