poniedziałek, 30 września 2024 13:25

Dobra gra nie wystarczyła. Porażka Wilgi z Błonianką

Wilga Garwolin przegrała na własnym boisku z Błonianką Błonie 1:2 (0:0) w meczu 26. kolejki IV ligi. Przy Sportowej nie było widać, że mierzą się 13. i 2. drużyna ligi. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od optycznej przewagi gospodarzy. Piłkarze Błonianki skupiali się na zabezpieczeniu tyłów, szukając okazji w kontrach. Pierwsza z nich, w 10. minucie mogła zakończyć się bramką, ale zabrakło lepszego wykończenia. W 15. minucie tylko przytomne wyjście Axela Gandareli z bramki, zapobiegło strzeleniu gola przez Marcina Gregorowicza.

Miejscowi grali dobrze, próbując przejąć piłkę jeszcze na połowie przeciwnika. Pierwszy celny strzał na bramkę gości to uderzenie Piotra Talara w 24. minucie. 120 sekund później z dystansu strzelał Tomasz Paszkowski, ale piłka minęła słupek. Na minutę przed przerwą Błonianka wyprowadziła koronkową kontrę, którą niecelnym strzałem zakończył Gregorowicz.

Po zmianie stron goście strzelili gola, ale trafienie byłego zawodnika Wilgi Michała Kępki nie zostało zaliczone. Sędzia odgwizdał spalonego. W 57. minucie powinno być 1:0 dla Wilgi. Hubertowi Świdrowi idealną piłkę na 11. metr zagrał Sebastian Papiernik, ale strzał pomocnika obronił Rafał Dwórzyński.

Równo po upływie godziny gry wicelider objął prowadzenie. Dawid Brewczyński zagrał z rzutu wolnego prosto na głowę Tomasza Sieńskiego. Sześć minut później było 0:2, po fatalnej stracie w środku pola i kolejnym trafieniu Sieńskiego. Wilga odpowiedziała bardzo szybko. 120 sekund po stracie drugiego gola, kontaktowe trafienie zaliczył Paweł Pyra, którego w polu karnym obsłużył Sebastian Papiernik. W końcówce okazje do wyrównania mieli Sebastian Papiernik po zagraniu Wojciecha Migasa i Tomasz Paszkowski, ale próby były nieskuteczne.

- Jeśli będziemy sobie sami strzelać bramki, to nie będziemy ani remisować, ani wygrywać - skomentował trener Wilgi Damian Milewski. Dodał po chwili, że jest zadowolony z postawy swoich zawodników. ? Jestem bardzo dumny. Dzisiaj nie było widać, że gra drugi z czwartym od końca zespołem. Z taką grą na pewno nie spadniemy z ligi ? dodał.

Wilga zajmuje obecnie 13. miejsce w stawce 16 drużyn. Z IV ligi spadnie prawdopodobnie aż pięć zespołów (12-16). W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z liderem Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Do końca sezonu pozostały cztery serie spotkań.

Jutro mecz 26. kolejki rozegra Orzeł Unin, które podejmie na własnym boisku MKS Piaseczno (godz. 17).

Aktualizacja, 19 maja, godz. 21. Orzeł uległ wysoko MKS Piaseczno 2:7. Za tydzień zespół z Unina zagra na wyjeździe z LKS Promna. Piąte miejsce od końca nie oznacza jeszcze spadku do ligi okręgowej. Zespoły z 12. miejsc obu mazowieckich grup IV ligi zmierzą się w dwumeczu o utrzymanie.

Wilga Garwolin ? Błonianka Błonie 1:2 (0:0)
Bramki: Paweł Pyra (as. Sebastian Papiernik) 68` - Tomasz Sieński 60`, 66` (as. Dawid Brewczyński)
Wilga: Gandarela, Kozikowski, Karol Zawadka, Pyra (81` Migas), Kwiatkowski, Świder, Rękawek, D. Papiernik (81` Alot), Talar, Paszkowski, S. Papiernik.

Wojtek63 20.05.2019 08:57
Wilga walczy rozpaczliwie o utrzymanie IV ligi, a Hutnik Huta Czechy o awans na ten poziom rozgrywek. Właśnie w ostatnią sobotę Hutnik wygrał wyraźnie z liderem , czyli Podlasiem Sokołów Podlaski 4:1 (3:1). Na 4 kolejki przed końcem Hutnik zajmuje 2-gą (barażową) pozycję, tracąc do Podlasie 3 punkty. Inne powiatowe zespoły mają się gorzej: Amur Wilga już spadł z LO, Burza Pilawa spadnie z niej na 100 %, a Promnik Łaskarzew jeszcze walczy o utrzymanie LO. Zryw Sobolew w normie i bez zagrożeń, Wilga Miastków Kościelny raczej też (ale musi punktować żeby nie spaść do A klasy) Podobnie jak Sęp Żelechów w siedleckiej klasie A. Ten musi punktować, żeby nie spaść do B klasy. Po 8 sezonach gry w warszawskiej klasie A spadł KS Puznówka .Niestety bilans tego sezonu jest katastrofą. Na dzień dzisiejszy to 0-0-21, br 8-118. Promnik Gończyce jest blisko awansu do A klasy, a Orzeł Parysów zajmuje ostatnie miejsce w warszawskiej B klasie i nie wiadomo gdzie spadnie.

Wojtek63 20.05.2019 08:19
W IV lidze polskiej jedno zdarzenie zwraca uwagę. Otóż bankrut organizacyjno- finansowy, czyli Morzycko Moryń (Zachodnie Pomorze) przegrał wysoko kolejny mecz. Tym razem w Stargardzie (do 2016 roku Stargard Szczeciński) z rezerwami tamtejszych Błękitnych 0:12. I nie tyle wynik zwraca uwagę, co kulisy meczu. Błękitni II Stargard- Morzycko Moryń 12:0 (12:0) Bramki: 8, 11, 13, 18, 18(sam), 19, 21, 22, 33, 35, 40 i 44 min. Wynik po przerwie nie uległ zmianie, bo zawodnicy Morzycka? zrezygnowali z dalszej gry. 12:0 zostało utrzymane w mocy.

Wojtek63 20.05.2019 08:18
12 miejsce dla Wilgi (jak napisał ktoś wcześniej) stało się w tym sezonie miejscem marzeń. Oczywiście nawet 10 jest w zasięgu, ale to tylko bardzo daleko posunięta teoria. Dlatego podziwiam optymizm trenera Milewskiego ,, Z taką grą na pewno nie spadniemy z ligi?? Oby się nie mylił. Tymczasem grali inni i tak: II liga Olimpia Elbląg wygraną w Toruniu (w ostatniej kolejce sezonu) z Elaną 2:1 (1:1) zapewniła sobie pozostanie w lidze. Zwycięską bramkę Olimpia zdobyła w 90 minucie meczu. Tym samym z III ligi spadają trzy ostatnie zespoły. III liga Spadkowiczem na pewno będzie Victora Sulejówek (0:0 z Legią II w Ząbkach) Broń Radom po domowej porażce 0:1 (0:1) z Sokołem Ostróda ma 3 pkt przewagi nad strefą spadkową. Świt Nowy Dwór Maz. wygrał w Skierniewicach z Unią 4:1 (1:1) i ma 5 pkt nad strefą spadkową. Ursus wygrał u siebie ze słabiakiem Huraganem Morąg 4:2 (3:2) i ma 7 pkt przewagi nad strefą spadkową. Ciekawostką jest to, że po 9 minutach gry Ursus przegrywał 0:2. Do końca pozostało 6 kolejek. Na chwilę obecną z IV ligi spadają zespoły z miejsc 13-16.

Grzesiek 20.05.2019 07:07
Dziękujemy za walkę i postawę w meczu. Takich warunków gry, dawno już nikt nam nie postawił. Życzymy powodzenia w walce o utrzymanie i do zobaczenia na boiskach w przyszłym sezonie.

Wilga 20.05.2019 04:38
Zostaje nam tylko walka o 12 miejsce. Minimum 9 pkt i mamy go.

Autor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Zasadne pytanie, ale wtedy też istotne jest jakim samochodem Ivon dojeżdża? Co z tego, że ma bliżej? Chodzi o zasadę.Data dodania komentarza: 30.09.2024, 11:18Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowiAutor komentarza: WypadekTreść komentarza: Czy będzie jakiś dzień żeby nie było wypadku lub pijanego kierowcy na drogach powiatu garwolińskiego ???? Ktos chyba powinien się nad tym pochylić i coś z tym zrobić !!!!!Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:45Źródło komentarza: 72-latek spowodował wypadek na DK 76