poniedziałek, 30 września 2024 13:21

Wilga wreszcie zwycięska

Pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin, którzy pokonali sąsiada z tabeli LKS Promna 4:0. Wcześniej ulegli MKS Piaseczno 2:3. Dwie porażki zanotował Orzeł Unin. W pierwszych dniach maja zespoły z powiatu garwolińskiego poniosły dwie porażki na wyjazdach. Orzeł Unin przegrał ze Spartą Jazgarzew 0:2. Z kolei Wilga pechowo straciła punkty w meczu z MKS. Na minutę meczu w Piasecznie gola na 2:2 strzelił Piotr Talar. Niestety w doliczonym czasie gry gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W sobotę Wilga mierzyła z się LKS Promna. Spotkanie z bezpośrednim rywalem do utrzymania oglądał komplet widzów. Duża zasługa w tym zarządu klubu, który zdecydował nie biletować wstępować na widowisko, zapewniają dodatkowe atrakcje w przerwie.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy stworzyli trzy dobre okazje, w których jednak zabrakło wykończenia. Po kwadransie gry nerwowo grający gospodarze złapali swój rytm. W 17. minucie wrzutkę Piotra Talara z rzutu rożnego na gola zamienił Kamil Zawadka.

Po zmianie stron Wilga dalej przeważała. Kibice przy Sportowej nie musieli długo czekać na kolejne gole. Kacper Kozikowski uruchomił podaniem Tomasza Paszkowskiego, który z ostrego kąta pokonał bramkarza LKS. W 61. minucie było 3:0. Po kolejnym rogu bitym przez Talara, płaskim strzał Pawła Pyry znalazł drogę do bramki. Kilkadziesiąt sekund później GKS podwyższył prowadzenie po drugim trafieniu Paszkowskiego.

- Ten mecz trzeba było wygrać, a w takich okolicznościach gra się trudno. Widać to było w pierwszych minutach meczu, kiedy graliśmy nerwowo. Cieszy zwycięstwo. Mamy jeszcze sześć spotkań do końca, w których za wszelką cenę będziemy chcieli walczyć o punkty i utrzymanie ? ocenił trener Wilgi Damian Milewski.

W niedzielę bliski wywalczenia punktu z Mazurem był Orzeł Unin, który prowadził od 19. minuty po golu Damiana Matysiaka. Jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie 2:1, które utrzymali do końcowego gwizdka.

Już jutro kolejna ligowa kolejka w IV lidze. Wilga zagra na wyjeździe z Energią Kozienice, a Orzeł zmierzy się w Mszczonowie z Mszczonowianką.

Sparta Jazgarzew ? Orzeł Unin 2:0 (1:0)
Orzeł: Seroczyński, Gora, Korgul, B. Szczęśniak, Piesio, D. Szczęśniak (77` Dąbrowski), Dróżdż, Michalczyk, D. Matysiak (B. Sitarek), Parzyszek, Zalewski.
MKS Piaseczno ? Wilga Garwolin 3:2 (1:1)
Bramki dla Wilgi:Piotr Talar 19`(rzut karny za faul na Sebastianie Papierniku), 89` (rzut karny za faul na Sebastianie Papierniku)
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Kozikowski, Karol Zawadka, D. Papiernik (46` Alot), S. Papiernik, Paszkowski (90` K. Zalewski), Pyra (80` Migas), Rękawek (44` Cichecki), Talar, Kamil Zawadka.
Wilga Garwolin ? LKS Promna 4:0 (1:0)
Bramki: Kamil Zawadka 17` (as. Piotr Talar), Tomasz Paszkowski 54` (as. Kacper KozikowskI), 62`, Paweł Pyra 61` (as. Piotr Talar)
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Karol Zawadka, Kozikowski, Talar (75` Jóźwicki), Migas, Rękawek, Paszkowski (63` K. Zalewski), Pyra, Alot, Kamil Zawadka.
Orzeł Unin ? Mazur Karczew 1:2 (1:1)
Bramka dla Orła: Damian Matysiak 19`
Orzeł: Łuczak, Piesio, Korgul, B. Szczęśniak, Gora (D. Szczęśniak), Michalczyk (67` Wielgosz), Sitarek, Dróżdż, D. Matysiak (83` Brych), Osica, Parzyszek.

Wojtek63 17.05.2019 15:58
Wilga wywiozła 1 punkt z Kozienic (1:1). Ten wynik byłby dobry, gdyby Znicz II i Radomiak II nie zdobyły punktów. Szczególnie Radomiak, który wygrał 4:2 (0:1) w Piasecznie z tamtejszym MKS. Mało tego. Radomiak zapewnił sobie zwycięstwo w ostatnich 5 minutach meczu.. Szkoda, że Wilga traci bramki w ostatnich minutach meczu, a nie zdobywa. MKS Piaseczno- Radomiak II Radom 2:4 (1:0) Bramki: MKS- 32, 55. Radomiak- 58, 88 (sam), 90+1 i 90+3. Niestety Znicz II i Radomiak II mogą decydować z kim wygrać, a z kim nie. Pomimo zdobytego punktu sytuacja Wilgi jest tragiczna. Na dzień dzisiejszy według mnie kandydatami do spadku są: Wilga, Sparta Jazgarzew i Energia Kozienice. Jednak degradacja Energii byłaby olbrzymią niespodzianką, w którą ja nie wierzę. Pozostaje więc tylko Sparta. A jak grali inni? Na dzień dzisiejszy wygląda to tak: II liga Olimpia Elbląg przegrała u siebie z Resovią 0:1 (0:0) i na kolejkę przed końcem ma 1 pkt przewagi nad strefą spadkową. Tym samym z III ligi spada tylko Victoria Sulejówek. III liga Victoria Sulejówek przegrała u siebie 0:1 (0:0) z Legionovią i jest murowanym kandydatem do spadku. Natomiast na 7 kolejek przed końcem Świta Nowy Dwór Mazowiecki ma 5 pkt przewagi nad strefą spadkową, Broń Radom 6, a Ursus 9. Tu raczej nie powinno być żadnych radykalnych zmian. Tym samym z obu grup IV ligi spadają zespoły z miejsc 13-16.

Dead 16.05.2019 09:50
Ostatnie kolejki z Radomiakiem i Uninem o utrzymanie.

Łukasz 15.05.2019 10:18
WSKAŻ CHŁOPCZE WYCHOWANKÓW TYCH DWÓCH KLUBÓW KTÓRZY ZAISTNIELI CHOCIAŻBY NA ARENIE POWIATU, PROSZĘ ŚMIAŁO MOŻE BYĆ TYLKO JEDEN :-) WARTOŚĆ KLUBU POZNAJE SIĘ PO WYCHOWANKACH KTÓRZY ZAISTNIELI CHOCIAŻBY NA ARENIE OGÓLNOPOLSKIEJ A TYCH WILGA W SWOJEJ WIELOLETNIEJ TRADYCJI POSIADA WIELU. KTO INTERESUJE SIĘ PIŁKĄ TEN WIE O KIM MOWA I KTO SIĘ WYBIŁ. POZDRAWIAM

Znawca 14.05.2019 19:51
Szkoda pompowania kasy w Wilge. Najlepsze dzieci i tak zgarnia Progres i Sabio. Prywatne akademie to jest przyszłość ...

Autor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Zasadne pytanie, ale wtedy też istotne jest jakim samochodem Ivon dojeżdża? Co z tego, że ma bliżej? Chodzi o zasadę.Data dodania komentarza: 30.09.2024, 11:18Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowiAutor komentarza: WypadekTreść komentarza: Czy będzie jakiś dzień żeby nie było wypadku lub pijanego kierowcy na drogach powiatu garwolińskiego ???? Ktos chyba powinien się nad tym pochylić i coś z tym zrobić !!!!!Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:45Źródło komentarza: 72-latek spowodował wypadek na DK 76