poniedziałek, 30 września 2024 15:14

Bez punktów po wyjazdach w IV lidze

Oba zespoły z powiatu garwolińskiego przegrały kolejne mecze wyjazdowe. Wilga Garwolin uległa Mazurowi Karczew 1:2, a Orzeł Unin został rozgromiony przez KS Raszyn 1:5. W pierwszej połowie meczu w Karczewie działo się niewiele. Wilga wyszła na prowadzenie w 32. minucie, kiedy Kacper Kozikowski wykończył oskrzydlającą akcję zespołu. Przed przerwą gospodarze powinni wyrównać stan rywalizacji, ale zawodnik Mazura przestrzelił w wybornej sytuacji. Warto zaznaczyć, że już w 7. minucie, z powodu kontuzji, boisko opuścił Kacper Kowalski.

Po zmianie stron miejscowi szybko wyrównali. Sędzia w 50. minucie odgwizdał rzut karny za zagranie ręką Karola Zawadki. Jedenastkę wykorzystał Marcin Reszka. Niedługo po utracie bramki, Wilga powinna wrócić na prowadzenie, ale w kontrze przestrzelił Kamil Zawadka. Gospodarze w 71. minucie zdobyli drugiego gola. W końcówce przed wyższą porażką przyjezdnych uratował bramkarz Axel Gandarela.

Wysokie porażki doznał Orzeł Unin. W Raszynie drużyna z gminy Górzno przegrała z miejscowym KS 1:5. Już po 10 minutach Orzeł przegrywał 0:2. Na pięć minut przed końcem goście stracili trzecią bramkę, a na domiar złego czerwoną kartkę zobaczył Kamil Michalczyk. Mimo gry w osłabieniu miejscowi długo nie potrafili zdobyć kolejnych bramek. Gole numer 4 i 5 padły w ostatnich minutach gry.

Kolejne mecze oba zespoły z powiatu rozegrają w sobotę. O godz. 11 Orzeł zagra z Oskarem Przysucha. Dwie i pół godziny później w Garwolinie rozpocznie się mecz Wilgi z Mszczonowianką Mszczonów.

Mazur Karczew - Wilga Garwolin 2:1 (0:1)
Bramka dla Wilgi: Kacper Kozikowski 32`
KS Raszyn ? Orzeł Unin 5:1 (3:0)
Bramka dla Orła: Krystian Parzyszek 70`
Orzeł: Łuczak, Piesio, D. Szczęśniak, Korgul (72 Brych`),  B. Szczęśniak, Dróżdż (90` P. Wielgosz), Osica, Sitarek (90` Górski), Michalczyk, Zalewski (46` D. Matysiak), Parzyszek.

Wojtek63 24.04.2019 03:45
Lublin Orlęta Łuków przegrały w Łęcznej 3:6 (1:2) z rezerwami Górnika. Był to ich piąty przegrany mecz z rzędu. Orlęta (6-2-13, br 28-46) zajmują 12 pozycję z przewagą 3 pkt nad strefą spadkową. Małopolska Wschód Zajmujący 6- te miejsce w tabeli beniaminek Orkan Szczyrzyc zrezygnował z wyjazdu do lidera, czyli Popradu Muszyna. To nie wróży nic dobrego dla drużyny ze Szczyrzyca- wsi położonej w powiecie nowosądeckim. Warmia Tur Bielsk Podlaski (7-me miejsce) przegrał u siebie z liderem Warmią Grajewo 0:7 (0:3) Zachodnie Pomorze Rozbite organizacyjno- finansowo Morzycko Moryń przegrało na wyjeździe z vice-liderem grupy Vinetą Wolin 3:10 (1:6) To siódmy (na siedem kolejek ) kolejny przegrany mecz Morzycka w rundzie wiosennej . Bramki : 7-41.

Wojtek63 24.04.2019 03:44
IV liga: Wilga?hmmm. Wilga jest bliżej Ligi Okręgowej niż się komukolwiek wydaje. Orzeł Unin już jest w LO. Liga Okręgowa Amur Wilga już dawno utonął, Burza wraca ,, jak burza?? do LO, a Promnik wartko do niej płynie. Hutnik Huta Czechy (jedyny zespół siedleckiej LO bez porażki w tym sezonie ) walczy z Podlasiem Sokołów Podlaski o bezpośredni awans do IV ligi. Zobaczymy w połowie czerwca, czy z tego hutniczego pieca będzie dobry chleb. Zryw Sobolew gra zrywami i pozostaje solidnym średniakiem LO. Natomiast Wilga Miastków Kościelny płynie tak jak jej rywale pozwalają i musi się dość mocno troszczyć o swój ligowy byt. A klasa Sęp Żelechów pewny spadkowicz po rundzie jesiennej (1-0-12, br 17 -41) odniósł 4 kolejne zwycięstwa pod wodzą nowego trenera (Robert Barański) i zdecydowanie oddala od siebie widmo degradacji do klasy B. Wisła Maciejowice zajmuje 3-cią od końca pozycję i walczy o utrzymanie KS Puznówka jest już w B klasie. Bilans tego zespołu to 0-0-18, br 8-105. B klasa Promnik Gończyce- nowicjusz w oficjalnych rozgrywkach jest na 2-giej pozycji gwarantującej awans do A klasy. (9-2-3, br 46-16) Awansują trzy pierwsze drużyny. Orzeł Parysów jest outsiderem III grupy warszawskiej z bilansem 2-1-11, br 19-48

Wojtek63 24.04.2019 03:42
Wilga przegrywa, ale na szczęście(póki co) inni grają dla Wilgi. Co prawda nie bezpośredni rywale, ale te zespoły których postawa może mieć wpływ na degradacje z IV ligi mazowieckiej. I tak: II liga- Olimpia Elbląg wygrała u siebie 1:0 (1:0) ze Zniczem Pruszków. Pomimo zwycięstwa Olimpia jest nadal bardzo poważnie zagrożona spadkiem. Ma 3 pkt przewagi nad strefą spadkową. Znicz i Pogoń Siedlce, która pokonała u siebie Błękitnych Stargard 4:1(2:0) zajmują bezpieczne odpowiednio 10 i 7 miejsce tabeli z 10-cio punktową przewagą nad strefą spadkową. III liga: Victoria Sulejówek wygrała wyjazdowy mecz z outsiderem ŁKS 1926 Łomża 3:1 (2:1), ale nadal pozostaje w strefie spadkowej. Ursus przegrał w Zambrowie z Olimpią 1:2 (0:1) Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał u siebie 1:3 (0:1) z przedostatnim w tabeli Mazurem Ełk. Zarówno Ursus jak i Świt (odpowiednio 12. i 13. miejsce w tabeli mają 4 pkt przewagi nad strefą spadkową. Bardzo niemiłą niespodziankę sprawiła Broń Radom przegrywając u siebie ze słabiakiem, czyli Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:2 (1:0). Broń zajmuje 10 miejsce w tabeli z przewagą 8 pkt nad strefą spadkową. Podsumowanie: Na dzień dzisiejszy z obu grup IV ligi mazowieckiej spadają 4 ostatnie zespoły. Wilga Garwolin stoi nad przepaścią.

Autor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Zasadne pytanie, ale wtedy też istotne jest jakim samochodem Ivon dojeżdża? Co z tego, że ma bliżej? Chodzi o zasadę.Data dodania komentarza: 30.09.2024, 11:18Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowiAutor komentarza: WypadekTreść komentarza: Czy będzie jakiś dzień żeby nie było wypadku lub pijanego kierowcy na drogach powiatu garwolińskiego ???? Ktos chyba powinien się nad tym pochylić i coś z tym zrobić !!!!!Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:45Źródło komentarza: 72-latek spowodował wypadek na DK 76