poniedziałek, 30 września 2024 15:16

Zamiast zwycięstwa, tylko remis Wilgi ze Spartą

Wciąż bez wygranej w rundzie wiosennej zostaje Wilga Garwolin. GKS zdobył pierwszy ligowy punkt w tym roku, remisując ze Spartą Jazgarzew 1:1 (0:1). Od początku dzisiejszego spotkania gospodarze narzucili sąsiadom z tabeli swój styl gry. Pierwsze minuty należały do Wilgi, która częściej była przy piłce, nie przekładało się to jednak na sytuacje bramkowe. Goście nastawiali się głównie na kontry oraz stałe fragmenty gry. W 12. minucie niewiele do szczęścia zabrakło Kamilowi Domańskiemu, który próbował z rzutu wolnego zaskoczyć Axela Gandarelę.

W 24. minucie Kamil Zawadka płaskim strzałem próbował zaskoczyć bramkarza Sparty, ale Almir Erden był na posterunku. Niestety dla gospodarzy, kolejna groźna akcja pod bramką GKS zakończyła się otwarciem wyniku. W 27. minucie z prawej strony w pole karne piłkę wrzucił Łukasz Zając, a strzałem życia z przewrotki popisał się Bartłomiej Bobowski. Przed przerwą dwukrotnie przyjezdnych przed utratą gola ratował Erden, który końcami palców obronił próby Kacprów Kowalskiego i Kozikowskiego.

Druga połowa przed 45 minut wyglądała bardzo podobnie. Wilga atakowała, Sparta liczyła na kontry. Starania gospodarzy przyniosły skutek w 78. minucie. Sebastian Papiernik wykonywał rzut wolny przy bocznej linii pola karnego. Piłka nie dotknęła żadnego z wbiegających w pole bramkowe zawodników i wpadła do siatki zaskoczonego Erdena. Piłkę na wagę trzech punktów na 30 sekund przed końcem miał Kamil Zawadka. Strzał napastnika z 11 metrów był jednak za mocny. W drużynie z Jazgarzewa bliscy zakończenia akcji golem byli Bobowski i rezerwowy Marcel Mich.

Zespół z Garwolina zdobył dzisiaj pierwszy punkt wiosną. ? Zabrakło skuteczności, bo zdominowaliśmy przeciwnika w całym meczu ? skomentował krótko trener Wilgi Daniel Milewski.

W następnej kolejce GKS zmierzy się na wyjeździe z Mazurem Karczew. Jutro mecz 20. kolejki rozegra Orzeł Unin, którego przeciwnikiem na własnym boisku będzie Pilica Białobrzegi (godz. 16).

Aktualizacja, 14 kwietnia, godz. 19.40. Orzeł Unin przegrał na własnym boisku z Pilicą Białobrzegi 0:2, tracąc oba gole w drugiej połowie. Za tydzień zespół z gminy Górzno zagra z KS Raszyn.

Wilga Garwolin ? Sparta Jazgarzew 1:1 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Bobowski 37` (as. Łukasz Zając) ?Sebastian Papiernik 78` (z rzutu wolnego)
Widzów: ok. 100
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Karol Zawadka, Kozikowski, Pyra, Alot (67` Świder), Rękawek (82` K. Zalewski), Paszkowski, Kowalski, S. Papiernik, Kamil Zawadka.

Wojtek63 20.04.2019 04:38
,,Łukasz Puciłowski ma złamaną nogę od października lub września 2018 roku ."'' Dzięki za info. Tymczasem sytuacja Wilgi stała się nadzwyczaj poważna. Patrząc na 5 wiosennych kolejek Wilga znajduje się na 14 miejscu w tabeli i stała się bardzo poważnym kandydatem do spadku. Wygląda to tak: 14. Wilga 0-1-4, br 4-10 15. Energia 0-1-4, br 6-13 16. Perła 0-1-4, br 4-15. Dlaczego przewiduję degradację Wilgi ? 1.Dlatego, że Radomiak II ma ogromne możliwości obronienia IV ligi. 2. Dlatego, że Sparta jest słaba, ale jak się okazało za mocna dla Wilgi.Dominacja Wilgi w meczu ze Spartą o której wspomniał trener Milewski powinna się zakończyć na 3, 4:0, a nie szczęśliwym remisie.uratowanym w78 minucie. Była dominacja a nie było skuteczności ? Takie tam trenerskie bajki w stylu ,, graliśmy bardzo dobrze, a wynik 0:5 nie odzwierciedla naszej przewagi) Wolałbym, żeby było odwrotnie- brak dominacji ale dobra skuteczność. Niestety na to się nie zanosi i chyba przyjdzie Wildze przywitać się z Ligą Okręgową. Szkoda.

fa 19.04.2019 08:48
Łukasz Puciłowski ma złamaną nogę od października lub września 2018 roku .

Wojtek63 18.04.2019 17:21
Ponawiam pytanie: Gdzie się podział Łukasz Puciłowski ? Z góry dziekuję za informacje dotyczące tego zawodnika i prawdziwego ,,wojownika'' na piłkarskich boiskach.

aaa 17.04.2019 21:22
jak taki znaFca jesteś to idź do Prezesa i przejmij pierwszą drużynę, pokaż co potrafisz :)

ciekawy 17.04.2019 11:37
Ten trener chyba gorszy niz serek....

Wojtek63 15.04.2019 05:34
W czwartej lidze polskiej 4 zdarzenia, które zwracają uwagę: 1.Morzycko Moryń w którym nastąpiła organizacyjna rewolucja przegrało kolejny szósty mecz z rzędu. Chemik Police- Morzycko Moryń 9:0 (6:0) 3.W meczu trzeciej i czwartej drużyny grupy małopolskiej wschód Limanovia rozgromiła Orkana Szczyrzyc. Limanovia Limanowa- Orkan Szczyrzyc 9:0 (3:0) 3. Niepokonany do ostatniego weekendu (17-2-0) Falubaz Zielona Góra przegrał ze słabeuszem, czyli Koroną Kożuchów Korona Kożuchów- Faubaz Zielona Góra 2:1 (2:0) Bramki: Korona 7 i 40. Falubaz- 90 min. 4. Orlęta Łuków przegrały czwarty kolejny mecz z rzędu i szybko zbliżają się do strefy spadkowej. Orlęta Łuków- Tomasovia Tomaszów Lub. 0:2(0:0)

Wojtek63 14.04.2019 14:19
Na dzień dzisiejszy z IV ligi mazowieckiej spadają 4 ostatnie zespoły z obu grup. Powinniśmy trzymać kciuki z Olimpię Elbląg, Ursus, Świt Nowy D.M. i Victorię Sulejówek . Z tym, że Victoria powoli szykuje się na powrót do IV ligi. Okazuje się, że drugi kolejny sezon w III lidze przerósł możliwości tego klubu.

Autor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Zasadne pytanie, ale wtedy też istotne jest jakim samochodem Ivon dojeżdża? Co z tego, że ma bliżej? Chodzi o zasadę.Data dodania komentarza: 30.09.2024, 11:18Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowiAutor komentarza: WypadekTreść komentarza: Czy będzie jakiś dzień żeby nie było wypadku lub pijanego kierowcy na drogach powiatu garwolińskiego ???? Ktos chyba powinien się nad tym pochylić i coś z tym zrobić !!!!!Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:45Źródło komentarza: 72-latek spowodował wypadek na DK 76