poniedziałek, 30 września 2024 15:17

Wilga bez pomysłu, Orzeł z drugim zwycięstwem wiosną

W pierwszym meczu na własnym boisku w rundzie wiosennej Wilga Garwolin przegrała z KS Raszyn 1:3. Trzy punkty z boiska Perły Złotokłos wywieźli zawodnicy Orła Unin. Klasycznego hat-tricka zaliczył Krystian Parzyszek. Wczorajszy mecz przy Sportowej był pierwszą okazją dla kibiców z Garwolina, aby zobaczyć drużynę pod wodzą nowego trenera. W pierwszym kwadransie przeważali gospodarze. Najpierw Przemysław Alot znalazł się w bardzo dobrej sytuacji w polu karnym, później Kamil Zawadka. Pierwszego ubiegł obrońca, a strzał z główki drugiego pewnie złapał Marcin Marcinkowski.

Kolejne minuty należały do gości. W 16. minucie tylko skuteczna interwencja Axela Gandareli uratowała Wilgę. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sylwester Patejuk. Były gracz Ekstraklasy 10 minut później ponownie przegrał pojedynek z argentyńskim goalkeeperem GKS. Bramkarz miejscowych ponownie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności podczas obrony strzału Michała Prażucha.

W 38. minucie Gandarela nie miał nic do powiedzenia przy przepięknym uderzeniu z rzutu wolnego Piotra Ćwieka. W ostatniej akcji pierwszej połowy gospodarze mogli wyrównać. Wolej Sebastiana Papiernika trafił jednak w spojenie słupka i poprzeczki.

Druga połowa dla Raszyna

Początek drugiej części gry przez chwilę należał do Wilgi. W 49. minucie Piotr Talar zmarnował sytuację sam na sam z Marcinkowskim. Pięć minut później bramkarz z Raszyna był bliski samobójczego gola po nieudanym piąstkowaniu.

W kolejnych minutach gra toczyła się przede wszystkim w środku pola. Wilga grała bez pomysłu i nie potrafiła zaskoczyć dobrze zorganizowanych gości. Drużyna z Raszyna w 66. minucie podwyższyła prowadzenia po rzucie rożnym i strzale Krzysztofa Wingralka. Na osiem minut przed końcem był 0:3. Konrad Perzyna wrzucił piłkę w pole karne prosto na głowę Ćwieka. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla GKS zaliczył Sebastian Papiernik, który wykorzystał prostopadłe zagranie Kamila Zawadki.

- Rywalem wykorzystali dwa stałe fragmenty gry i jedno nasze gapiostwo w obronie. Mieli Patejuka, który wymuszał rzuty wolne, a sędzia dawał się na to nabierać. Co do naszej gry, mieliśmy kilka akcji oskrzydlających, ale wciąż jest dużo pracy przed nami ? skomentował trener Wilgi Damian Milewski.

Hat-trick Parzyszka

W zgoła innych nastrojach wyjazdowy mecz z Perłą Złotokłos kończyli zawodnicy Orła. Zespół z Unina odniósł drugie wiosenne zwycięstwo. Na boisku ostatniej drużyny ligi goście wygrali 3:1. Wszystkie gole padły po przerwie. Klasycznym hat-trickiem popisał się Krystian Parzyszek. Napastnik strzelenia rozpoczął od skutecznego wykonania rzutu karnego w 56. minucie.

W sobotę Wilga zagra w Przysuche z Oskarem, z którym przegrała jesienią 0:2. Orzeł dzień później w Pruszkowie zmierzy się ze Zniczem II. W Uninie gospodarze wygrali 1:0.

Wilga Garwolin ? KS Raszyn 1:3 (0:1)
Bramki: Sebastian Papiernik 90` (as. Kamil Zawadka) ? Piotr Ćwiek 38`, 82`, Krzysztof Wingralek 66`
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski (78` Cichecki), Karol Zawadka, Kozikowski, D. Papiernik, Alot (46` Migas), Kamil Zawadka, Paszkowski (61` Pyra), Rękawek (78` K. Zalewski), Talar, S. Papiernik.
Perła Złotokłos ? Orzeł Unin 1:3 (0:0)
Bramki: Kamil Włodarczyk 90` (karny) - Krystian Parzyszek 56` (karny), 80`, 87`
Orzeł: Seroczyński, Gora, D. Szczęśniak, Korgul, Piesio, Michalczyk, D. Matysiak, Osica, Dróżdż, Zalewski, Parzyszek oraz Górski, M. Matysiak.

konio 04.04.2019 10:36
Obecna sytuacja Wilgi Garwolin jest wstydem dla garwolińskiego BIZNESU ,nie mam dostępu do głowy prezesa Mrugały ,ale podejrzewam ,że kruszy on wzorem Don Kichota co najmniej piąta kopię w tej walce z wiatrakami.Zero nul ,żadnego zainteresowania możnych tego miasta dalszym losem WG- o ile ci "urzędowi" pobudowali szatnię (przepiękną) to mainstream Garwolina nie jest zainteresowany jakąkolwiek pomocą ,W IV lidze nie obędzie się bez diet a te sfinansować można tylko z prywatnych środków,jak z tym jest: najlepiej widać po obecnym składzie.Kilku starszych zawodników którym serce i honor nie pozwala tak tego zostawić i trochę dzieciaków nie posiadających umiejętności ani warunków fizycznych na granie w tej klasie rozgrywkowej.Wszystko zwalono na barki(co prawda szerokie)jednego człowieka-pasjonata bez którego nawet ta mizeria posypie się jak domek z kart.Garwolin miasto 18 000 ludzi ma problem z wystawieniem drużyny na IV ligę, tymczasem Pi,,,,szewa Dolne i Górne takie Przysuchy razem z gminą 6000 tysięcy głów czy Mszczonów podobnie, grają bez problemów w górnej części tabeli,niech mi nikt nie mówi ,ze Przysucha jest bogatsza od Garwolina ,na pewno nie i tą smutna refleksją kończę bez złudzeń ,ze KTOKOLWIEK z możnych pomoże temu klubowi chociażby kwotą taką jaką jego żona wydaje na ..waciki. Pozdrawiam!!!!konio ps. -tekst ten nie dotyczy tych kilku '"jaskółek"starających się czynić wiosnę które jednak poczuwają się do dołożenia paru talarów na rzecz krzewienia kultury fizycznej w naszym mieście i szkoda ,że palców jednej reki wystarczy żeby ICH policzyć.

WG 03.04.2019 21:02
W zaciszu trybun słychać, że w tym roku Wilgę mogą czekać większe zmiany. Niedługo jest walne wyborcze i wszyscy zadają sobie pytanie, czy prezes Mrugałą zechce dalej przewodzić. Oddał tyle serducha (i kasy) dla Klubu, że jest to wprost niewyobrażalne. Już w 2017 r. jego próba rezygnacji z prezesa doprowadziła prawie do paraliżu Klub. Jest to wielka niewiadoma. Równocześnie z wiosną rozpoczyna się powolna wymiana pokoleniowa w seniorach. Rozważana jest koncepcja zmniejszenia szkolenia chłopców (bo robią to inni), na rzecz powołania żeńskich drużyn młodzieżowych, bo obecnie dziewczyny nie mają następczyń.Czeka nas ciekawy czas.

Wojtek63 03.04.2019 12:46
"Różne bywaly losy garwolinskiej piłki,ale takiego braku zaangażowania i takiej mizerii kadrowej dawno nie widziałem...'' Widzę, że po długim milczeniu Szanownego Konio ruszyło kibicowskie sumienie. A może nawet kibicowska złość. Ale jak się nie denerwować, jak przy ulicy Sportowej w Garwolinie tak mizeria ? Tymczasem Jaguar Kokoszki (Gdańsk) przędzie nie wiele lepiej niż Wilga. Piąty sezon w pomorskiej IV lidze a tu 23 mecze, 23 pkt (6-5-12,br 28-43 i 15-sta pozycja na 19 zespołów Pozdrawiam serdecznie

Wojtek63 03.04.2019 12:13
Wilga już się broni przed spadkiem.Co prawda teraz zajmuje bezpieczną 10. pozycję, ale to tylko 2 pkt przewagi nad ewentualną strefą spadkową. Osobiście (niestety) nie przewiduję innego wyniku niż porażka w Przysusze. A jeśli Radomiak II wygra z Pilicą (pierwsza drużyna Radomiaka gra 6. kwietnia), Sparta Jazgarzew z Błonianką (z Błonianką jak widać wszystko możliwe), a Znicz II z Orłem Unin to sytuacja Wilgi stanie się wręcz krytyczna. I jak co roku od 6 lat: kto z kim musi przegrać, żeby się Wilga utrzymała ? Przez te sześć minionych sezonów finał okazywał się szczęśliwy dla Wilgi. Pytanie brzmi: na ile video analizy trenera Milewskiego okażą się skuteczne w amatorskim zespole piłkarskim piątej ligi polskiej ? Jak się nie okażą skuteczne, to trener Milewski zapisze w swoim C.V. ,,spuszczenie '' Wilgi do L.O. Taka jest brutalna rzeczywistość. Ale prawda leży gdzie indziej.Trener Milewski ma (jeśli dotrwa do końca sezonu w tej roli) tylko rundę wiosenną na ratowanie czwartoligowego statusu Wilgi. Trener Wiechowski miał cały sezon. W połowie czerwca wszystko będziemy wiedzieć. .

Konio 01.04.2019 14:44
Różne bywaly losy garwolinskiej piłki,ale takiego braku zaangażowania i takiej mizerii kadrowej dawno nie widziałem.Rozumiem perypetie zwiazane z odejściem trenera Wiechowskiego ale przeciez najwiekszy laik widzi ,że tym składem czwartej ligi utrzymać się NIE DA -trzon zespolu stanowią zawodnicy dobrze po trzydziestce którzy najlepsze lata mają za sobą.Mlodzi ktorzy na jesieni jeszcze coś grali poruszalu sie tak jakby im spetano nogi. Nie będę opisywal meczubo jaki był każdy widział ale na dzien dzisiejszy brakuje nam dwóch obrońców w tym stopera dwoch doświadczonych pomocników i jednego napastnika ,wypisz wymaluj polowy zespolu , bez tego witamy się z lo a kto wie czy dalej nie z serie A.Pozdrawiam!!!!konio

Pele 01.04.2019 12:37
Zawodnicy z Garwolina tułają się po Powiecie, bo chcą grać i być szanowani. Poza kilkoma przypadkami to wcale nie wspomniane 100 PLN stanowi powód do gry poza Garwolinem. Wilga od lat zamiast rywalizować powinna współpracować z okolicznymi klubami, choć i tak w ostatnich latach to się poprawiło. Wówczas mielibyśmy silną ekipę w Garwolinie bez szkody dla pozostałych. Po przegranej z Raszynem mówi się raczej o obronie przed spadkiem z IV ligi, ale taka naprawdę jest wielu starszych i nie tylko kibiców, którzy chcieliby jeszcze w swoim życiu zobaczyć ekipę z Garwolina biegających po III - ligowych boiskach. Czyż nie ?

Ciekawy 01.04.2019 10:20
Jak tak dalej pójdzie to Wilga będzie się bronić przed spadkiem...

dsadsadx 01.04.2019 09:59
Tu nie chodzi o pieniądze. W Garwolinie nigdy nikogo nie szanowali. W Uninie nikt nie gra dla pieniędzy. Wszyscy graja ze sobą z szacunku do siebie i tworzą [b]drużynęb], której nigdy nie było w Garwolinie. Są takie osoby, którym Wilga by zaproponowała duże pieniądze a i tak by sie nie zgodzą tam grać bo mają swój honor.

Wojtek63 01.04.2019 09:26
" ,,Strzelec trzech bramek dla Orła o ile się nie mylę grał w Wildze....'' ,,Zawodnicy Raszyna wygrali cwaniactwem i konsekwencją...'' No właśnie.O ile mogę się zgodzić z faktem, iż Wilga ,,obsługuje'' piłkarsko cały powiat (takie czasy), to przegrana z KS Raszyn jest przykrą niespodzianką.. To jest siódmy kolejny sezon Wilgi w IV lidze i to Wilga powinna być cwana piłkarsko. Niestety tak nie jest. Dlaczego ? Bo skład Wilgi uległ dość radykalnej przebudowie. No i piłkarskie cwaniaki (w pozytywnym sensie) z różnych względów grają tuż za miedzą. p.s. A jeśli już jesteśmy w sferze kadrowej to ,,nasi'' eksportowi piłkarze mają dość słabe wyniki. Maciej Górski przepadł w kieleckiej Koronie. Podobnie jak Grzegorz Piesio, który przepada w słabiutkim GKS Katowice. Jedynie Konrad Jałocha ma pewne miejsce w pierwszym składzie GKS Tychy. Ot- piłkarskie losy.

CXZ 01.04.2019 08:28
Jeżeli porażkę z Białobrzegami 1:0 można by było nazwać sukcesem. To porażka z Raszynem jest katastrofą. Katastrofą jest gra i postawa piłkarzy . Panie Piotrze Talar jak możliwe , że pan taki dobry zawodnik marnuję takie dwie setki jakie pan otrzymał na początku II połowy. Zawodnicy Raszyna wygrali cwaniactwem i konsekwencją. [b]Brawo dla Orła Uninb] . PS Strzelec trzech bramek dla Orła o ile się nie mylę grał w Wildze. Zawodnicy z Garwolina tułają się po drużynach z Powiatu tylko dlatego, ze tam im płacą po 100 zł za mecz.

Wojtek63 01.04.2019 06:00
Dla bardziej ciekawych szczegóły i porównanie składu Wilgi w debiutanckich meczach trenerów: Marek Krawczyk Wilga Garwolin ? Mazowsze Grójec 1:1 (0:1)b] Bramki: Łukasz Korgul 77 (k) ? Paweł Grodzki -28 Wilga: Mariak, Talar (Godlewski), Korgul, Szczęśniak, Zalewski, Kamil Zawadka, Dróżdż (Pyra), Bogusz, Puciłowski, Wachnicki (Baranowski), Katjowski. Sergiusz Wiechowski Dolcan II Ząbki ? Wilga Garwolin 3:1 (3:0) Bramki: Marcin Krzywicki 31`, 45`, Bartłomiej Sosnówka 37` - 57` Michał Kępka Wilga: Bednarski (46` Baczewski), Talar, Karol Zawadka, Świder, Piesio, Pyra, Kamil Zawadka, Bogusz, Papiernik (88` Zalewski), Kajtowski (76` Makulec), Kępka (88` Kęsik). Czerwone kartki dla Wilgi: 75` Bartłomiej Kowalski (rezerwowy za niesportowe zachowanie), 76` Daniel Bogusz (faul) W 83. minucie Hubert Świder (Wilga) przestrzelił z rzutu karnego. Damian Milewski Pilica Białobrzegi ? Wilga Garwolin 1:0 (0:0) Bramka: Rafał Białecki 58` Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Kozikowski, Talar, Alot (59` D. Papiernik), Kowalski (69` Świder), Kamil Zawadka, Paszkowski, Migas (75` A. Zalewski), S. Papiernik. W tych wszystkich trzech meczach zagrali: Piotr Talar, Karol Zawadka i Kamil Zawadka,

Wojtek63 31.03.2019 10:46
Niewątpliwie początek ,,kariery'' w Wildze jest dla Damiana Milewskiego katastrofalny. Zespół utrzymuje formę sparingową (same baty) , czyli po prostu jej nie ma. No i teraz będzie trzeci mecz z Oskarem Przysucha, który dość pewnie wygrał 2:0 w Błoniu z Błonianką. Strach się bać. Mając na względzie fakt, iż trener Milewski rozpoczął pracę ,,at hoc?? (podobnie jak trener Wiechowski) trzeba mieć nadzieję, że zdąży poukładać te porozwalane klocki i uchroni Wilgę przed degradacją do LO. Dla porównania. Tak wyglądały początki poprzedników Damiana Milewskiego w czwarto ligowej Wildze:. Marek Krawczyk ( jako trener beniaminka IV ligi): 15.08.2012. 1:1 u siebie z Mazowszem Grójec . Mazowsze było w tym czasie średniakiem IV ligi. Wcześniej grało 7 sezonów w III lidze. 19.08.2012. 1 :1 u siebie z Okęciem. Okęcie było w tym momencie na progu poważnego kryzysu organizacyjno- finansowego , który dotknął ten klub po 7 latach spędzonych w IV lidze. (wcześniej III liga) 25.08.2015 4:2 w Józefowie z Józefovią-również beniaminkiem Wilga zakończyła sezon na 6. miejscu (16 zespołów). Sergiusz Wiechowski: 09.08.2015 1:3 w Ząbkach z Dolcanem II po katastrofalnej grze. Dolcan II okazał się później jednym ze słabszych zespołów i wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. 0:1 w Garwolinie z Victorią Sulejówek- późniejszym zwycięzcą grupy, który przegrał baraże o III ligę z Huraganem Wołomin prowadzonym w tych barażach przez? Sergiusza Wiechowskiego . 22.08.2015. 2:6 w Raszynie z UKS Łady po katastrofalnej grze. UKS zakończył tamten sezon na spadkowym 15-tym miejscu i następny sezon rozpoczął w B klasie. Wilga zakończyła sezon na 8. Miejscu (18 zespołów) p.s. Z czystej ciekawości zapytam. Gdzie są Łukasz Puciłowski i Paweł Pyra ?

Autor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Zasadne pytanie, ale wtedy też istotne jest jakim samochodem Ivon dojeżdża? Co z tego, że ma bliżej? Chodzi o zasadę.Data dodania komentarza: 30.09.2024, 11:18Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowiAutor komentarza: WypadekTreść komentarza: Czy będzie jakiś dzień żeby nie było wypadku lub pijanego kierowcy na drogach powiatu garwolińskiego ???? Ktos chyba powinien się nad tym pochylić i coś z tym zrobić !!!!!Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:45Źródło komentarza: 72-latek spowodował wypadek na DK 76