wtorek, 1 października 2024 01:28

Wyjazdowe remisy Wilgi i Orła

Po jednym punkcie do dotychczasowego dorobku w IV lidze dopisały sobie drużyny Wilgi Garwolin i Orła Unin. Obie ?11? zaliczyły wyjazdowe remisy 1:1. Wilga mierzyła się w Falęcicach z przedostatnią drużyną LKS Promna. Już w 2. minucie nieporozumienie gości w środku pola wykorzystali gospodarze. Szybkie prostopadłe podanie otworzyło piłkarzowi LKS drogę do bramki. Strzał odbił się od słupka i wpadł do siatki Axela Gandareli.

Gra w poprzeczki Wilgi

GKS szybko chciał wyrównać. Miejscowym przy strzale Mikołaja Goli sprzyjało szczęście, bo piłka trafiła w poprzeczkę. W 37. minucie padło wyrównanie. Skrzydłem urwał się Patryk Kisiel. Pomocnik minął obrońcę i wypatrzył w polu karnym Piotra Talara. Tuż przed przerwą GKS mógł objąć prowadzenie. Wojciech Migas zagrał na 9. metr do Łukasza Puciłowskiego, ale jego strzał wylądował na poprzeczce drużyny z Promnej.

Po zmianie stron LKS umiejętnie się bronił na własnej połowie. Szalę zwycięstwa na korzyść gości mógł w doliczonym czasie przechylić Damian Papiernik, ale rezerwowego Wilgi w ostatniej chwili powstrzymał obrońca.

- Cieszy to, że staraliśmy się strzelić gola na 2:1. Chwała za to chłopakom. W tej lidze każdy zespół może walczyć z każdym. Szanujemy ten punkt ? powiedział trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Cenny remis Orła

O ile remis Wilgi z LKS można rozpatrywać jako stracone punkty GKS, to wynik 1:1 Orła w Karczewie należy uznać za cenną zdobycz gości. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, ale znakomite zawody między słupkami rozgrywał Marcin Łuczak. Mazur objął prowadzenie w 52. minucie. Orzeł jedyny celny strzał na bramkę oddał w 66. minucie. Uderzenie życia Dariusza Osicy trafiło w okienko bramki Emila Anusiewicza. W doliczonym czasie gry padł drugi gol dla Mazura, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

W następnej kolejce Wilga zagra w sobotę u siebie z Energią Kozienice (godz. 15.30), a w niedzielę do Unina przyjedzie Mszczonowianka Mszczonów (godz. 17).

LKS Promna ? Wilga Garwolin 1:1 (1:1)
Bramka dla Wilgi: Piotr Talar 37` (as. Patryk Kisiel)
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Kozikowski, Talar (89` Tracz), Kisiel (65` Pyra), Paszkowski (85` D. Papiernik), Puciłowski, Migas (65` Macioszek), Gola.
Mazur Karczew-Orzeł Unin 1:1 (0:0)
Bramka dla Orła: Dariusz Osica 67` (as. Bartek Sitarek)
Orzeł: Łuczak, M. Matysiak (57? T. Gora), Korgul, B. Szczęśniak, Piesio, Dróżdż (57? Zalewski), Sitarek, Kowalski, Michalczyk, Parzyszek (85? P. Wielgosz), Osica (89? Dąbrowski).

Tabela i wyniki IV ligi

red.

Wojtek63 02.10.2018 16:06
W IV lidze polskiej zanotowano trzeci wynik dwucyfrowy w tym sezonie. Padł on w meczu grupy lubuskiej i jest o tyle zaskakujący, że padł w meczu lidera z trzecim zespołem w tabeli. Falubaz Zielona Góra-TS Przylep 10:0 (3:0) TS Przylep, a właściwie TS Masterchem Przylep to zespół występujący w IV lidze lubuskiej trzeci kolejny sezon. Wcześniej był to typowy zespół A klasy. W sezonie 2014/15 awansował do LO z fantastycznym bilansem po 26- ciu meczach: 72 pkt, 23-3-0, br 141-30. W sezonie 2015/16 wygrał w cuglach LO z bilansem: 30 meczy, 74 pkt, 24-2-4, br 95-39 i awansował do IV ligi. Sezony 2016/17 i 2017/18 to dwa razy 5-te miejsce. Obecny sezon zaczął się dobrze: 5-1-0 po sześciu kolejkach. No i coś się ,,zepsuło?? : 2:3 na wyjeździe z outsiderem, czyli Polonią Słubice (beniaminek), 0:2 u siebie ze średniakiem, czyli Cariną Gubin (beniaminek), no i teraz 0:10. Ciekawe co się dzieje w TS Masterchem Przylep ? Podejrzewam, że chodzi o portfel sponsora. Będę obserwował :-) p.s. Przylep ? część miasta i osiedle administracyjne Zielonej Góry położona nad rzeką Łącza. Do końca 2014 była największą wsią leżącą na terenie gminy Zielona Góra. To prawie jak Unin :-) Inną ciekawostką jest przerwany mecz w grupie Dolny Śląsk Wschód. Otóż w meczu Piast Nowa Ruda (15 miejsce)- Unia Bardo( 13 miejsce) goście zeszli z boiska w 88 minucie przy wyniku 2:0 (0:0) Przyczyną bezpośrednią przyczyną miała być czerwona kartka dla zawodnika Unii, który był na ławce rezerwowych (obraźliwe słowa w kierunku arbitra). Wynik meczu został zweryfikowana jako wo 3:0.

Wojtek63 02.10.2018 16:03
Jak się okazuje Wilga nie radzi sobie z drużynami teoretycznie słabszymi. Ciekawe, gdzie leży przyczyna ? Szkoda tych dwóch punktów. Byłoby 6 miejsce w tabeli. Jednak ogólnie w normie- na miarę możliwości.

Autor komentarza: paTreść komentarza: Gąska w pierwszym rzędzie w kościele, zaczyna się XDData dodania komentarza: 30.09.2024, 16:21Źródło komentarza: W 85. rocznicę powstania Polskiego Państwa PodziemnegoAutor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Zasadne pytanie, ale wtedy też istotne jest jakim samochodem Ivon dojeżdża? Co z tego, że ma bliżej? Chodzi o zasadę.Data dodania komentarza: 30.09.2024, 11:18Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowi