reklama

Zebrali ponad 6 tys. zł na walkę z depresją

Opublikowano: 15 kwiecień 2024, 09:52 Kategoria Edukacja
klolozwolnieni z teoriidepresja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

„Wyścig o Wolność” to nazwa projektu w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, który realizowali uczniowie dwóch garwolińskich szkół KLO i LO.

W dobie XXI wieku młodzież często musi zmagać się z problemami nadmiernego stresu czy depresji. Może być to spowodowane przeciążeniem ogromną ilością pracy, którą muszą wykonywać uczniowie chodząc do szkoły czy też presją bycia idealnym, którą narzucają na nas media każdego dnia, kreując idealny obraz życia, który jest przecież nierealny.

Uczniowie KLO im. C. K. Norwida i I LO im. Marsz. J. Piłsudskiego połączyli siły i stworzyli projekt „Wyścig o Wolność”. „Mieliśmy na celu uwrażliwić społeczeństwo na temat problemów psychicznych naszych rówieśników, które coraz częściej można spotkać w dzisiejszym świecie. Jesteśmy grupą znajomych o różnych zainteresowaniach, połączył nas jednak wspólny cel, a mianowicie... Działanie!” – mówią nastolatkowie. „My, młodzi ludzie możemy mieć ogromny wpływ na świat, w końcu przyszłość jest w naszych rękach. Młodzież powinna działać i się wspierać, my chcemy wesprzeć tych, którzy teraz potrzebują pomocy. Chcieliśmy wykorzystać nasze talenty i zainteresowania do czynienia dobra, czegoś co może poprawić czyjeś życie, dać trochę radości i uśmiechu. Stąd pomysł na koncerty charytatywne i imprezy charytatywne” – dodają.

reklama


Uczniowie odwiedzili szkoły z koncertami charytatywnymi. Rozpoczęli koncertem bożonarodzeniowym dla uczniów liceum i dla naszych rodziców. Ponadto odwiedzili uczniów Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie. Wiosną tego roku wystąpili w Szkole Podstawowej Nr 2 w Garwolinie, w Szkole Podstawowej w Michałówce i w Szkole Podstawowej w Woli Rębkowskiej.

Poza podróżą w świat muzyki, w te dni całe społeczności szkolne miały możliwość szerzenia dobra, dzięki zakupowi domowych ciast, ze sprzedaży których cały dochód wspomógł młodzież zmagającą się z problemami psychicznymi. Nasze ostatnie działanie to dyskoteka dla uczniów KLO.

Łącznię zebrano kwotę 6135 zł, która zasiliła konto Fundacji Twarze Depresji.

mat. pras., opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama