reklama

Schadzka w Strefa Park zakończona zarzutami dla 19-latków

Opublikowano: 29 maj 2024, 15:44 Kategoria Aktualności
policjagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Sobotnia interwencja policjantów na terenie parkingu Strefa Park w Garwolinie zakończyła się zatrzymaniem dwóch 19-latków. Obaj usłyszeli zarzut zmuszania funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności oraz napaści na mundurowych. Nastolatkowie wyrazili skruchę, ale i tak czekają ich konsekwencje przed sądem.

O sprawie poinformował nas czytelnik, które załączył filmik z końcowej części interwencji policjantów na parkingu Strefa Park w Garwolinie. Z uwagi na wszechobecne wulgaryzmy nie będziemy publikować materiału. Z relacji czytelnika wynika, że policjanci mieli używać siły wobec nastolatków, którzy nie mieli dowodu tożsamości i nie pamiętali numeru PESEL. Obaj w kajdankach zostali zatrzymani.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Komendę Powiatową Policji w Garwolinie. Powodem sobotniej interwencji w parku handlowym były wykroczenia porządkowe między innymi spożywających alkohol w miejscu objętym zakazem oraz używających słów wulgarnych. Dopuścili się ich młodzi ludzie, którzy to miejsce często obierają jako punkt schadzek.

reklama


- W trakcie czynności funkcjonariusze byli zmuszeni do stanowczej reakcji, ponieważ oprócz wyzwisk kierowanych w ich stronę, doszło do sytuacji, w której dwóch młodych mężczyzn zaatakowało fizycznie jednego z funkcjonariuszy, szarpali go i odpychali. Kilkudziesięcioosobowa grupa osób zgromadzona w tym miejscu próbowała zmusić policjantów do przerwania podjętych czynności służbowych, w związku z tym wezwano kolejny patrol – relacjonuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Dwóch 19-latków trafiło do policyjnego aresztu. Wobec obu zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zmuszania funkcjonariusza przemocą lub groźbą do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. - Młodzi mężczyźni przyznali się. Tłumaczyli swoje zachowanie wypitym alkoholem i wyrazili skruchę. Każdy jednak musi liczyć się z surowymi konsekwencjami takiego zachowania – uzupełnia policjantka.

łk

fot. arch./screen z nagrania


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama