piątek, 27 września 2024 15:21
Reklama
Aktualności:

Edukacja

150-lecie szkoły Rębkowie
150-lecie szkoły Rębkowie

„Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, mistrzyni życia, zwiastunka przyszłości”(Tytus Liwius) - tymi słowami dyrektor Elżbieta Głodek otworzyła uroczystość jubileuszu 150-lecia szkoły w Rębkowie, który odbył się we wtorkowe przedpołudnie i zgromadził wielu przyjaciół szkoły. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, w zastępstwie za Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika- Dyrektor WORD Siedlce Radosław Strzaliński, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk wraz z pracownikami urzędu, Prezes ZNP - Oddział Garwolin Halina Poszytek, ks. kan. Stanisław Małek, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej obwodu „ Gołąb” oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.

20.06.2022 07:39
Dzień Rodziny w Szkole w Brzegach
Dzień Rodziny w Szkole w Brzegach

"Pośród tych wielu dróg, rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą" - powiedział Jan Paweł II. Pod takim hasłem 12 czerwca odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach Dzień Rodziny. To ważne dla nas wydarzenie uświetnili swoją obecnością : poseł na Sejm RP pan Grzegorz Woźniak, wicestarosta Powiatu Garwolińskiego pan Marek Ziędalski,  członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego pan Krzysztof Ośka, prezes ZNP w Garwolinie pani Halina Poszytek, przewodniczacy Rady Gminy Miastków Kościelny pan Marcin Zając, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzegi i Zasiadały pani Grażyna Młot, radny wsi Brzegi pan Jerzy Borkowski, pani Justyna Stefaniak i licznie zgromadzeni Rodzice na czele z przewodniczącą Rady panią Agnieszką Jaworską.

15.06.2022 13:03
Poznali kulturę i język Greków
Poznali kulturę i język Greków

Dwudziestu uczniów i czterech nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie w dniach 1 – 8 czerwca mogło doświadczyć spuścizny pozostawionej przez grecki antyk oraz współczesnej greckiej otwartości i serdeczności. Liceum realizuje projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów „Różnorodność kulturowa i językowa - III” finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w IV Osi Priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, działanie 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej.

15.06.2022 11:04
25 lat garwolińskiego KLO
25 lat garwolińskiego KLO

11 czerwca odbyły się obchody 25. rocznicy  powstania Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie. Uroczystość otworzyła podniosła msza święta w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i której przewodniczył biskup siedlecki ks. Grzegorz Suchodolski. Udział w uroczystej eucharystii wzięli również dziekan garwoliński ks. Stanisław Szymuś oraz ksiądz Andrzej Banasiuk – jeden z inicjatorów powstania szkoły oraz kapłani związani ze szkołą przez wszystkie lata jej istnienia. Po zakończeniu mszy świętej goście, podążając za pocztem sztandarowym, przeszli razem do budynku szkoły.

11.06.2022 17:30
Uczniowie Ekonomika „Poznają Polskę”
Uczniowie Ekonomika „Poznają Polskę”

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie wzięli udział w pięciu wycieczkach współfinansowanych w ramach programu „Poznaj Polskę”. „Poznaj Polskę” to projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach którego „organ prowadzących uzyskuje wparcie finansowe, w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.” Wartością dodaną projektu jest nie tylko urozmaicenie zajęć lekcyjnych, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru, lecz także integracja braci szkolnej.

07.06.2022 07:00
W Łaskarzewie powstała strzelnica
W Łaskarzewie powstała strzelnica

Na obiektach Liceum Ogólnokształcącego w Łaskarzewie powstała strzelnica. Otwarcie odbyło się wczoraj. Na obiekcie kadeci klasy mundurowej będą szlifować umiejętności strzeleckie pod fachowym okiem opiekuna klasy Stanisława Madejskiego.

03.06.2022 06:14
Uczniowie Ekonomika w finale Zwolnieni z Teorii
Uczniowie Ekonomika w finale Zwolnieni z Teorii

W VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii zrealizowano 1056 projektów w Polsce. Projekt MÓZG_nie_SIADA pozwolił II Liceum Ogólnokształcącemu w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie znaleźć się w rankingu 371 najlepszych szkół w Polsce, które wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości i działaniu społecznym. W klasyfikacji końcowej liceum zajęło 114 miejsce w Polsce, 19 w województwie mazowieckim i pierwsze miejsce w Powiecie Garwolińskim. Dodatkowo projekt został nominowany do prestiżowej Odznaki Złotego Wilka.

30.05.2022 06:31
Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa w gminie Łaskarzew
Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa w gminie Łaskarzew

Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Pilczynie i Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej wzięli udział w Mazowieckim Tygodniu Bezpieczeństwa (13-20 maja). W obu szkołach pojawiły się gazetki tematyczne na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

23.05.2022 12:45
Parysów: Zawody w tabliczce mnożenia - Karty Grabowskiego
Parysów: Zawody w tabliczce mnożenia - Karty Grabowskiego

W Publicznej Szkole Podstawowej rozegrano I Szkolny Zawody w Tablice Mnożenia z użyciem Kart Grabowskiego. Karty Grabowskiego pojawiły się w parysowskiej szkole w 2018 roku. Wykorzystywane są głównie na zajęciach rozwijających umiejętności i zdolności uczniów na każdym etapie edukacyjnym. Gry z wykorzystaniem kart rozwijają nie tylko matematyczne umiejętności dzieci, ale i poprawiają ogólną sprawność (wiele gier można połączyć z aktywnością fizyczną), szybkość reagowania oraz umiejętność pracy w grupie. Dzieci uczą się skutecznej komunikacji i uczciwej rywalizacji, a satysfakcja z wygranej motywuje je do dalszej nauki i wzmacnia samoocenę.

15.05.2022 16:25
Ćwierć wieku ze strzelcami z Garwolina
Ćwierć wieku ze strzelcami z Garwolina

- Imię to nie jest tylko zaszczytem, ale również obowiązkiem i zobowiązaniem do pielęgnowania pamięci o tych, którzy walczyli o wolność ojczyzny – mówił dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie Adam Wyskwar w trakcie jubileuszu 25-lecia nadania placówce imienia 1. Pułku Strzelców Konnych. 11 maja 1997 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie otrzymała imię 1. PSK. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w piątek. - Nasz patron czyni nas wyjątkowymi. Jednakże imię to nie jest tylko zaszczytem, ale również obowiązkiem i zobowiązaniem do pielęgnowania pamięci o tych, którzy walczyli o wolność ojczyzny. Patron zobowiązuje nas do kształtowania młodzieży, dumy narodowej i patriotyzmu – podkreślał dyrektor PSP nr 2 Adam Wyskwar.

14.05.2022 06:06
Wielki sukces Budowlańców Dwójki
Wielki sukces Budowlańców Dwójki

Uczennica Patrycja Talarek z klasy IV w zawodzie Technik Budownictwa z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie zajęła pierwsze miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Procesie Inwestycyjnym otwierając sobie drogę na wybraną politechnikę! Olimpiada organizowana była przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli, podzielona została na etapy, całość trwała kilka miesięcy. Udział wzięło 553 uczniów z różnych szkół w Polsce o podobnym profilu. Uczestnicy musieli zabłysnąć perfekcyjną wiedzą z przepisów Prawa Budowlanego oraz Warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

10.05.2022 05:23
Z Dwójki w wielki świat
Z Dwójki w wielki świat

Uczniowie sześciu klas technikum uroczyście zakończyli naukę w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. W gronie absolwentów Dwójki nie zabrakło uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Uroczyste zakończenie roku dla uczniów klas IV Technikum nr 2 w Garwolinie odbyło się dzisiaj. – Życie to teatr. Pełnimy w nim różne role, jedne kończymy, inne podejmujemy. Dziękuje wam za to, że role uczniów naszej szkoły wypełniliście godnie i życzę wam, aby następne role waszego życia realizowały się nie mniej dobrze, a nawet lepiej - mówiła dyrektor szkoły Ewa Flaga do tegorocznych absolwentów.  – Niech szczęście wam sprzyja - dodała.

29.04.2022 15:09
Wybór szkoły średniej - Powiatowy Informator Edukacyjny pomoże!
Wybór szkoły średniej - Powiatowy Informator Edukacyjny pomoże!

Już niedługo uczniowie klas ósmych szkół podstawowych staną przed jednym z ważniejszych wyborów w życiu – wyborem szkoły średniej. Chcąc pomóc w podjęciu przemyślanej i dobrej decyzji, wzorem lat ubiegłych starostwo powiatowe przygotowało informator mający na celu przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński. Szkoły z powiatu oferują różnorodne możliwości rozwoju, a nasz informator to wszystko przybliży. „Powiat Garwoliński oferuje kształcenie w siedmiu szkołach zlokalizowanych w Garwolinie, Żelechowie, Sobolewie i Miętnem. Są wśród nich licea, technika i branżowe szkoły I stopnia kształcące w różnych zawodach. We wszystkich szkołach i placówkach staramy się zapewnić jak najlepsze warunki nauki i pracy. Uczy w nich wykwalifikowana kadra pedagogiczna, a pomieszczenia dydaktyczne są nieustannie modernizowane i doposażone w pomoce naukowe. Dzięki temu Uczniowie będą mogli dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w  zawodzie” – czytamy w komunikacie starostwa.

29.04.2022 14:42
Szkoła w Brzegach w VIII rocznicę kanonizacji
Szkoła w Brzegach w VIII rocznicę kanonizacji

Społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach uroczyście obchodziła rocznice kanonizacji Świętego Jana Pawła II. 27 kwietnia obchodzimy kolejną, VIII rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II. 24 kwietnia w kościele Parafii pw. Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym odprawiona została Msza Św. poświęcona patronowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach (gm. Miastków Kościelny).

28.04.2022 10:14
Uniwersytety Ludowe w powiecie
Uniwersytety Ludowe w powiecie

Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez powiat garwoliński, podpisali umowy z Fundacją Instytutem Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica z siedzibą w Warszawie dotyczące realizacji w szkołach projektu „Uniwersytety Ludowe”. Projekt przewiduje realizację zajęć pozalekcyjnych dla uczniów naszych szkół z zakresu dowolnie wybranych przez szkoły przedmiotów nauczanych w szkołach. Zajęcia będą realizować nauczyciele naszych szkół. Do końca obecnego roku szkolnego łącznie zostanie przeprowadzonych 700 godzin zajęć pozalekcyjnych.

26.04.2022 11:10
Reklama
Reklama
Reklama