piątek, 11 października 2024 00:26
Reklama

Nowe starostwo na 65%

Trwa budowa nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Poziom zaawansowania prac szacowany jest na 65 proc. Budynek ma być oddany do użytku jesienią tego roku.Budowa siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie to największa inwestycja realizowana w ostatnich latach. Na 6422 m2 mieścić się będą wszystkie Wydziały Starostwa Powiatowego, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowy Zarząd Dróg, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Ponad 60 osób każdego dnia realizuje roboty budowlane w różnych zakresach i na różnych etapach.

Nowobudowany budynek zaprojektowano na planie prostokreślonej litery Z. Posiada podziemny parking oraz cztery kondygnacje, na których rozmieszczono 113 pokoi biurowych, archiwa i pomieszczenia techniczne. Parking podziemny posiada 8 stanowisk na samochody służbowe. Naziemny parking ma mieć 109 miejsc postojowych, na który wjazd prowadził będzie od ul. Mazowieckiej.

Stan surowy prawie zamknięty

Poziom zaawansowania finansowego robót określany jest na około 65%. Jak zaznaczył kierownik budowy Lech Piętka, stan surowy jest już niemal ukończony, zaawansowanie robót wynosi 97%. Przed ekipą budowlaną pozostały najbardziej czasochłonne i wymagające dokładności roboty wykończeniowe. W tej chwili trwają prace związane z montażem instalacji wodno-kanalizacyjnej, klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji. Równocześnie jest wykonywana instalacja elektryczna, komputerowa, teletechniczna p-poż, kontroli dostępu i monitoringu.

Na kondygnacjach położone są suche tynki i wybudowane ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych. Wykonano pokrycie dachu wykorzystując nowoczesną technologię membrany dachowej z PCV. Zamontowano urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne na dachu budynku. Przed wykonawcą jeszcze wykonanie podwieszanych sufitów, układanie wykładzin dywanowych w pokojach, układanie posadzek z terakoty w korytarzach i na hollu głównym czy płytek na klatkach schodowych. Kosztowną i skomplikowaną operacją jest montaż i uruchomienie 2 wind osobowych. Wykonawca rozpoczął prace przy zagospodarowaniu terenu tj. płyty głównej, dróg pożarowych i dojazdowych oraz parkingów.

Deszczówka do odzysku

Płyta główna starostwa będzie wykonana z bardzo trwałego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne - z polskiego granitu. Pozostałe drogi i miejsca parkingowe będą wykonane z kostki betonowej. Pod płytą główną wybudowany jest zbiornik do retencjonowania i rozsączania wody deszczowej pochodzącej z dachu budynku oraz placu. Zbiornik jest zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby można było zbierać i magazynować wody deszczowe z przeznaczeniem do podlewania terenów zielonych, drzew i krzewów. Takie rozwiązanie pozwoli na ekologiczne i racjonalne gospodarowanie wodami opadowymi, co w efekcie przyniesie wymierne oszczędności zużycia wody pitnej.

Co? Gdzie?

Nowoczesny budynek z przeszklonym hollem, część centralna zaprojektowana w formie open-space otwarta na drugą kondygnację to charakterystyczne cechy budowanego obiektu.  Na parterze będzie się znajdować kancelaria Starostwa Powiatowego, Wydział Komunikacji, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów oraz Bezpłatna Pomoc Prawna. Na piętrze mieścił się będzie Powiatowy Urząd Pracy, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu oraz Wydział Budownictwa, Wydział Rozwoju Gospodarczego i Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska. II piętro jest przeznaczone na wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami oraz Powiatowy Zarząd Dróg. Na III piętrze znajdować się będą gabinety Starosty, Wice-Starosty, Skarbnika, Sekretarza oraz pomieszczenia wydziałów: Finansowego i Organizacyjno-Administracyjnego oraz Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności, Spraw Społecznych i Obywatelskich. Sala konferencyjna, gdzie odbywać się będą sesje Rady Powiatu Garwolińskiego zlokalizowana jest również na ostatnim piętrze obok sali posiedzeń komisji i Zarządu.

garwolin-starostwo.pl ? opr. łk

zdjęcie główne ? SimiPl

zdjęcia w galerii ? Starostwo Powiatowe w Garwolinie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Wilga II - Okęcie 2:2 (2:0) Uzupełnienie: https://rksokecie.pl/seniorzy-liga-okregowa/9-kol-lo-amnis-energia-grupa-iData dodania komentarza: 10.10.2024, 16:04Źródło komentarza: Pewna wygrana Wilgi z Pilicą [wideo]Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Ten kawał blachy nad trybuną to nie jest dach trybuny sportowej. To wygląda jakby ktoś odciął część z prawej i część z lewej strony, a obie części sięgały wcześniej dwóch przeciwległych krańców tworząc dach z prawdziwego zdarzenia nad całą trybuną. Ten budowlany kicz i architektoniczna fuszerka (bubel) jest skandaliczną porażką projektanta i osób, które zaakceptowały ten projekt. Mając wielkie możliwości i szerokie pole do popisu przy generalnym remoncie (przebudowie) obie w/w strony spartoliły sprawę !!! O plecach tej nowej trybuny (choćby z plexi) chroniącej kibiców przed wiatrem i zacinającym (zachodnim najczęściej) deszczem też nie sposób nie wspomnieć. Ciekawe jakby ta trybuna wyglądała na wizualizacji pokazującej dach na całej długości ? Fatalnie wygląda jakby wycięty z całości ten daszek przypominający przystanek PKS-u. Być może za kolejne 80 lat, przy kolejnym remoncie garwolińska trybuna sportowa zyska dach i wygląd nie przynoszący wstydu. No i tyle z mojej strony. p.s. Tu można obejrzeć fajną trybunę: https://www.youtube.com/watch?v=YNo4ADqg3MYData dodania komentarza: 10.10.2024, 15:33Źródło komentarza: Stadion zmodernizowany. Otwarcie 18 październikaAutor komentarza: zwykły jaTreść komentarza: po co taki łupi komentarzData dodania komentarza: 10.10.2024, 10:17Źródło komentarza: Groźny wypadek w Żelechowie. Opel uderzył w mostekAutor komentarza: BeataTreść komentarza: Żelechów i profesjonalizm, zwłaszcza z obecną władzą, dobre sobie ;) średnio inteligentny człowiek jest w stanie się bez problemu domyśleć, po co jest ta zagrywka, powodzenia w myśleniu radni ;)Data dodania komentarza: 10.10.2024, 08:18Źródło komentarza: Żelechów ma zastępcę burmistrza
Reklama
Reklama