Wówczas do programu przystąpiło 9 szpitali: Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Siedlcach, Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, Wojewódzki Szpital Bródnowski SPZOZ w Warszawie, SZPZOZ im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce, SPZOZ Solec w Warszawie oraz Szpital Praski pw. Przemienienia Pańskiego SPZOZ w Warszawie. Dzięki podpisanemu wczoraj porozumieniu lista Szpitali Przyjaznych Kombatantom zwiększyła o kolejne 35 placówek i obecnie na terenie Mazowsza jest ich aż 44.
W ramach programu w każdym szpitalu powołany jest pełnomocnik ds. kombatantów. Poza tym kombatanci mogą korzystać ze świadczeń zdrowotnych dostępnych w szpitalu poza kolejnością.
- My właśnie przystępujemy do tego programu, ale tak naprawdę jesteśmy przyjaźni kombatantom od dawna. Kombatanci mają swojego lekarza, opiekuje się nimi pan doktor Cabaj i są przyjmowani bez kolejki ? mówi Krzysztof Żochowski, dyrektor SP ZOZ w Garwolinie.
W tej chwili jeszcze nie wiadomo, kto będzie pełnił funkcję pełnomocnika ds. kombatantów.
Patronat honorowy nad realizacją programu objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Prezydent Miasta St. Warszawy oraz Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
oprac. jd
Napisz komentarz
Komentarze