? Cieszę się, że powstaniu tu kolejna inwestycja. Zawsze to dodatkowy wpływ z podatków do budżetu ? podkreśla Bożena Kwiatkowska. Według wstępnych szacunków za osiem wiatraków, co roku, do kasy gminy inwestor będzie odprowadzał 500-600 tys. zł. Elektrownie powstaną na dwóch obszarach między Józefiną, Kozłowem i Starowolą oraz Stodzewem, Parysowem i Wolą Starogrodzką.
W gminie Parysów, w przeciwieństwie do np. gminy Pilawa i Trojanów, nie doszło do protestów mieszkańców. ? Nie był sprzeciwów, może z wyjątkiem osób, które zazdrościły sąsiadom, że ten będzie miesięcznie otrzymywał 1,8 tys. zł czynszu dzierżawczego ? mówi wójt.
Prąd, który wytworzą turbiny nie będzie zasilał gospodarstw na terenie gminy. O tym gdzie popłynie energia decydować będzie inwestor.
Aby umożliwić wybudowanie elektrowni wiatrowych należy zmienić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wkrótce rozpoczną się prace nad jego zmianą. Wójt Bożena Kwiatkowska liczy, że pierwsze elektrownie powstaną w gminie za dwa lata.
łk
Napisz komentarz
Komentarze