poniedziałek, 21 października 2024 23:00

Dzikość na wyciągnięcie ręki

Do 25 marca w budynku Pływalni Miejskiej ?Garwolanka? można oglądać wystawę pt. ?Fotografia Dzikiej Przyrody? to niezwykły zbiór zdjęć z różnych zakątków świata. ? Jest to 70 najciekawszy zdjęć wykonanych z trzynastu edycji konkursu ? mówi Jerzy Zegarliński z agencji Zegart, właściciel wystawy w Polsce. Wystawy Wildlife Photographer of the Year są corocznymi pokonkursowymi prezentacjami najlepszych na świecie fotograficznych przedstawień natury. Organizują je od 1965 r. -dwie brytyjskie instytucje- Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Worldwide. Od pierwszego konkursu upłynęło już 50 lat. W pierwszej edycji jury wybierało najlepsze zdjęcia spośród 350 nadesłanych fotografii. W ostatniej edycji było to już ponad 40 tys. zdjęć.

W Garwolinie można oglądać najlepsze zdjęcia wybrane z 13 edycji konkursu. To 70 fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w kilkunastu kategoriach, autorstwa 68 fotografów z 22 krajów, w tym 2 zdjęcia z Polski. Oglądanie zdjęć można zacząć już na parterze. Fotografie są eksponowane także na klatkach schodowych i pierwszym piętrze. Główna ekspozycja znajduję na holu na drugim piętrze.

Wystawę można oglądać do 25 marca.

Patronat Honorowy nad wystawą objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska.

Partnerem wystawy w Polsce jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie.

Organizatorem wystawy w Polsce jest Agencja Zegart - Jerzy Zegarliński

Organizator wystawy w Garwolinie: Centrum Sportu i Kultury

jd

Autor komentarza: ZosiaTreść komentarza: Nie chcemy Pani kurowskiej jako starosty.Data dodania komentarza: 21.10.2024, 21:28Źródło komentarza: Polityczna burza na sesji powiatowejAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Piłkarskie ciekawostki: Radunia Stężyca ( wycofana z II ligi po sezonie 2023/24) zajmuje ostatnie 18 miejsce w grupie pomorskiej IV ligi z bilansem 1-0-11, br. 15-40 RKS Radomsko (w sezonie 2004/05 w II lidze) zajmuje 2 miejsce w grupie łódzkiej IV ligi z bilansem 9-2-2, br. 31-14. Polonia Leszno były klub wychowanka Hutnika Huta Czechy, czyli bramkarza Emila Anusiewicza (obecnie Wicher Kobyłka- lider LO) zajmuje 4 miejsce w wielkopolskiej grupie IV ligi z bilansem 9-1-3, br. 24-13. Tam lider ma 5 punktów przewagi nad zespołami nr 2, 3 i 4. Mecz na szczycie w dolnośląskiej IV lidze: Moto Jelcz Oława (3 miejsce)- Słowianin Wolibórz (lider) 2:2 (2:0). Bramki: Moto- Jelcz 14 (k) i 31 min. Słowianin- 88 i 90+ minuta. Czerwone kartki: Moto- Jelcz 8 minuta za faul taktyczny. Słowianin- 90+ (druga żółta) Moto – Jelcz to klub z drugoligowymi (drugi poziom rozgrywek) tradycjami i doświadczeniami. Słowianin jest typowym ,,wynalazkiem’’ sponsorowanym przez firmę transportową Pawbud. Drugie miejsce w tej grupie zajmuje Barycz Sułów sponsorowana przez Zakłady mięsne Tarczyński. Grający w grupie II legnickiej Klasy- A Grom Gromadzyń- Wielowieś stracił w rozegranych 10 meczach 122 bramki. Grom strzelił 25 bramek i zajmuje przedostatnie 15- te miejsce z bilansem 1-2-7. Grający w grupie II legnickiej Klasy B Górnik II Polkowice zdobył w 8- miu meczach 110 bramek. Stracił tylko jedną i z bilansem 8-0-0 zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.Data dodania komentarza: 21.10.2024, 14:54Źródło komentarza: Podział punktów przy Sportowej. Dwa bliźniacze gole Pavlisha [wideo]Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy i futbol powiatowy LO Warszawa Wilga II Garwolin- Delta Warszawa 1:7 (1:4). Wilga nie wykorzystała rzutu karnego na początku drugiej połowy (obrona bramkarza). A później była czerwona kartka dla Wilgi i bramka samobójcza na 1:7. Trudno tu o jakikolwiek komentarz. LO Siedlce Płomień Dębe Wielkie- Zryw Sobolew 1:3 (…) Sęp Żelechów- Orzeł Unin 3:1 (1:1). Bramki: Sęp- 45, 85 i 88 min. Orzeł- 5 min. ULKS Gołąbek- Hutnik Huta Czechy 4:0 (3:0). Bramki: 24, 27, 39 i 74 min. A Klasa Siedlce Promnik Gończyce- Armia Żelków 2:3 (1:0). Bramki: b/d. Promnik na początku drugiej połowy prowadził 2:0. Nie wykorzystał karnego na 3:0 i stracił bramkę z karnego na 2:1. Tęcza Stanisławów- Wilga Miastków Kościelny 4:5 (2:2). Bramki: Tęcza- 8, 27, 65, 73. Wilga M.K.- 19, 32 i 59, 86 i 90+ min. A Klasa Warszawa II Amur Wilga- Orzeł Parysów 2:0 (1:0). Bramki: 3 i 70 min. Promnik Łaskarzew- Victoria Warszawa 7:0 (3:0). Bramki: 32, 36(k), 41, 53 (k), 75, 77 i 90 (k). B Klasa Warszawa II Bór Regut- Wisła Maciejowice 2:1 (0:0). KS Puznówka 1996- Amigos Warszawa 3:2 (2:0). Bramki: Puznówka- 23, 45+, i 86 min. Amigos- 49 i 67. W 90 + minucie Puznówka nie wykorzystała rzutu karnego.Data dodania komentarza: 21.10.2024, 14:29Źródło komentarza: Podział punktów przy Sportowej. Dwa bliźniacze gole Pavlisha [wideo]Autor komentarza: yetiTreść komentarza: pilawiak z Władywostoku chyba. zainwestuj w słownik ortograficzny analfabetoData dodania komentarza: 21.10.2024, 06:30Źródło komentarza: Polityczna burza na sesji powiatowej