Wszystkie wyniki tych badań i wskaźniki dla każdej ze szkół w kraju przygotowano w formie wykresu w układzie współrzędnych. Dla każdej szkoły są cztery wykresy, prezentują wskaźniki dla przedmiotów humanistycznych, języka polskiego, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz matematyki. Na osi poziomej można odczytać wynik egzaminu maturalnego w stosunku do średniej krajowej (dla danego typu szkoły: liceum lub technikum). Przy czym średni wynik matury w kraju wyskalowany jest na 100. Przesunięcie obszaru szkoły na prawo oznacza statystycznie lepsze wyniki od średniej, przesunięcie w lewo - słabsze niż średnie w kraju.
Z kolei na osi pionowej ocenia się wskaźnik EWD. Średni wynik (w punkcie przecięcia się osi poziomej i pionowej) wyskalowano na 0,0. Jeżeli szkoła ma taki wskaźnik oznacza, że ani nie wykorzystała ani nie straciła potencjału swoich uczniów. Natomiast położenie szkoły powyżej osi poziomej oznacza, że efektywność pracy szkoły była lepsza od przeciętnej. Położenie poniżej oznacza niewykorzystanie możliwości swoich uczniów. Położenie każdej szkoły można sprawdzić na stronie www.ewd.edu.pl .
Poniżej prezentujemy 8 wykresów (4 dla liceów oraz 4 dla techników) w każdym obszarze (przedmioty humanistyczne, j.polski, przedmioty matematyczno-przyrodnicze oraz matematyka) dla wszystkich szkół powiatowych.
W zestawieniach EWD przodują zdecydowanie dwie placówki. Wśród liceów - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie, a wśród techników - Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Dodatkowo publikujemy zestawienie wyników matur i EWD w formie wykresów słupkowych.
Redakcja
Napisz komentarz
Komentarze