W realizacji zadania wilżański Dom Kultury mógł liczyć na pomoc Agnieszki Pajączkowskiej ?latającego animatora? i Juli Olesińskiej ?latającego socjologa?. - Obie panie udzieliły nam merytorycznego i fachowego wsparcia w zakresie przeprowadzenia lokalnej diagnozy społecznej, a także pomogły nam przeprowadzić ewaluację projektu. Mogliśmy skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia z zakresu zarządzania projektami i współpracy ze społecznością lokalną ? wyjaśnia Wojciech Parol z GOK w Wildze.
Dzięki otrzymanym środkom finansowym ogłoszono konkurs ?Widzę to w Wildze? na zadania realizowane przez mieszkańców. Komisja oceniła 10 wniosków, z których siedem otrzymało dofinansowanie na realizację.
Podsumowanie projektu ?Widzę to w Wildze? odbędzie się jutro o godz. 17 w GOK w Wildze. Będzie to okazja do pochwalenia się pomysłami. A tych nie brakowało. Koło Gospodyń Wiejskich w Wildze przeprowadziło warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży ?Zasmakuj w naszej tradycji?. Agnieszka Widłak przeprowadziła zajęcia taneczne na podstawie popularnej w ostatnim czasie zumby. Z aktywności fizycznej skorzystali dzieci i dorośli.
?Decoupage ozdabiamy szarą rzeczywistość" ? to projekt Bożeny Węgrzynek. Warsztaty teatralne dla dorosłych przeprowadziła Kinga Wiśniewska. Z kolei inicjatywa Anny Sekuły polegała na organizacji poranków z Montessorii dla dzieci w wieku 2-4 lat.
Języka angielskiego w grupie 30+ uczyła Agnieszka Krzysztoszek. ?Ocalić od zapomnienia? to projekt Wiesławy Woźniak przeznaczony dla dzieci uczęszczających do PSP w Mariańskim Porzeczu.
Wszystkie wymienione inicjatywy cieszą się dużym zainteresowaniem o czym świadczy brak miejsc w poszczególnych grupach. - Mamy nadzieję że projekty te wydobędą z mieszkańców gminy Wilga potencjał do działań kulturalnych i społecznych, zaangażują lokalną społeczność we wspólne przedsięwzięcia i wyłonią liderów środowiskowych. Dzięki międzypokoleniowym działaniom nastąpi aktywizacja i integracja społeczna, będziemy mogli prowadzić nasze działania bardziej świadomie i odpowiedzialnie. Bowiem misją naszej placówki jest rozpoznawanie, rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych społeczności lokalnej, szeroko pojęta edukacja kulturalna oraz działania na rzecz wspólnoty świadomie uczestniczącej i współtworzącej swoją "małą ojczyznę? ? zaznacza Wojciech Parol.
Mieszkańcy gminy Wilga na inicjatywy lokalne otrzymali w sumie 20,9 tys. zł.
mat. pras./opr. łk
Napisz komentarz
Komentarze