sobota, 28 września 2024 23:29

Truchtali w Amsterdam Marathon

Rok temu była Wenecja, teraz ? Amsterdam. Ci sami biegacze, ale wyniki o wiele lepsze. Pięciu zawodników z powiatu garwolińskiego zmierzyło się w niedzielę z dystansem 42 kilometrów 195 metrów. Najszybszy tym razem był Olaf Woder z czasem 3:13:49. - Wszystko było doskonale przygotowane. Widać duże doświadczenie organizatorów. Start i meta usytuowane były na bieżni lekkoatletycznego Stadionu Olimpijskiego. Proszę sobie wyobrazić jak wspaniale czuje się biegacz finiszujący w takim miejscu i przy dopingu kilku tysięcy osób. Trasa była niesamowita, bo Amsterdam jesienią jest naprawdę pięknym, kolorowym miastem.

Biegliśmy przez parki, wzdłuż kanałów i po niezliczonej ilości mostów. Wszędzie towarzyszył nam wspaniały doping licznie zgromadzonych kibiców. Miasto żyło tego dnia bieganiem. Byliśmy zaskoczeni jak bardzo bieganie popularne jest w tym kraju, wszędzie i o każdej porze widać truchtających ludzi ? relacjonuje Sebastian Szyszka, wiceprezes klubu Truchtacz.pl. W Amsterdamie z klubu pobiegli także Olaf Woder, Grzegorz Pałysa, Mariusz Ekiert i Monika Szyszka (bieg na 8 km). W barwach Truchtacza wystartował także Krzysztof Sadurski z Łaskarzewa.

Kwadrans dla Olafa

Każdy pojechał z jakimś konkretnym celem. Jedni chcieli bić rekordy, inni przebiec cały maraton, najlepiej drugą jego połowę szybciej niż pierwszą. Najlepszy z naszych zawodników był Olaf Woder, który zajął 1003 miejsce na ponad 10 tys. biegaczy, którzy ukończyli maraton. Czas 3:13:49 ? to jego życiowy rekord. Wynik jest lepszy od osiągnięcia sprzed 3 tygodni z Maratonu Warszawskiego o 15 minut. Nową ?życiówką? może też pochwalić się Krzysztof Sadurski, który maraton ukończył na miejscu 1316 z czasem 3:19:17. - Pozostali również pobiegli bardzo dobrze, świadczą o tym dobre czasy, miejsca i porównanie naszych dokonań z Amsterdamu i Wenecji, przypomnę tylko, że byliśmy tam dokładnie tym samym składem rok temu. Progres wyników zawiera się w przedziale od 9 do 23 minut ? komentuje Sebastian Szyszka, który maraton ukończył z czasem 3:40:58 na 3429 miejscu. Grzegorz Pałysa był 2500 (czas: 3:33:41), a Mariusz Ekiert - 3868 (czas: 3:45:14). W imprezie w Amsterdamie wzięła udział także Monika Szyszka, która w biegu na 8 kilometrów zajęła 1377 miejsce (na ponad 4 tys. biegaczy) z czasem 44:39.