sobota, 28 września 2024 21:14

Wilga przegrywa z wiceliderem

Fatalny początek meczu zdecydował o porażce Wilgi Garwolin z Żyrardowianką Żyrardów 1:2 (0:2). W końcówce, mimo gry w przewadze, GKS nie zdołał strzelić bramki dającej cenny remis na boisku wicelidera IV ligi. Już po 15 minutach wczorajszego meczu 9. kolejki Żyrardowianka prowadziła 2:0. ? Źle weszliśmy w mecz. Braki kadrowe wymusiły zmianę ustawienia na 4-4-2, ale kompletnie nam to nie wyszło. Po stracie bramek wróciliśmy do 4-5-1 ? mówi trener GKS Marek Krawczyk. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli znakomite sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Dwukrotnie z sytuacji sam na sam z rywalem obronną ręką wychodził Łukasz Mariak. Bramkarza Wilgi w 40. minucie zastąpił Piotr Nurzyński. Powodem zmiany było nadciągnięcie mięśnia goalkeepera gości.

Po zmianie stron Wilga osiągnęła zdecydowaną przewagę. O dominacji świadczy fakt, że w drugiej połowie Nurzyński po raz pierwszy złapał piłkę w 65. minucie gry. Pięć minut wcześniej prostopadłe podanie Łukasza Puciłowskiego wykorzystał Jacek Kajtowski. Od 75 minuty Żyrardowianka grała w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla swojego zawodnika. ? Nie mieliśmy wielu klarownych sytuacji do remisu. Gospodarze grali bardzo mądrze, przedłużali mecz i wybijali nas z rytmu. W doliczonym czasie gry mógł paść remis, gdyby Łukasz Puciłowski zachował więcej zimnej krwi ? uzupełnia trener.

Za tydzień GKS zagra u siebie z niepokonanym liderem IV ligi Mszczonowianką Mszczonów.

Żyrardowianka Żyrardów ? Wilga Garwolin 2:1 (2:0)
Bramka dla Wilgi: Jacek Kajtowski
Wilga: Mariak (Nurzyński), Talar, Korgul, Szczęśniak, Zalewski, Baranowski, Bogusz, Puciłowski, Wachnicki (M. Makulec), Dróżdż, Kajtowski (Pyra).