sobota, 28 września 2024 19:21

2. kolejka B-Klasy: Komplet zwycięstw

Wszystkie drużyny z powiatu garwolińskiego występujące w warszawskiej B-Klasie wygrały swoje mecze. Wysokie zwycięstwa odnieśli zawodnicy Wilgi II Garwolin, Amura Wilga i Orła Parysów. Sobotni mecz w Garwolinie lepiej rozpoczęli goście. Z lewej strony ?urwał się? skrzydłowy Victorii, który wstrzelił piłkę w pole karne. Uderzenie sparował jeszcze Piotr Nurzyński, ale wobec dobitki był bezradny. Przed przerwą wyrównał Grzegorz Akala. Czarnoskóry napastnik utrzymał się na nogach po ostrym wejściu obrońcy gości i mocnym strzałem posłał piłkę do bramki. - W pierwszej połowie grało nam się ciężko, bo przeciwnik nastawił się przede wszystkim na obronę. Po przerwie dominowaliśmy na boisku ? relacjonuje Marek Zatorski, trener Wilgi II.

W 60. minucie gry gospodarze wyszli na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Bartłomiej Sitek, a jedenastkę pewnie wykorzystał Cezary Wągrodzki. Były zawodnik i trener Orła Unin to ostoja rezerw Wilgi. Określenie piłkarskiego profesora w sobotnim meczu było jak najbardziej na miejscu.

Victoria mogła doprowadzić do wyrównania 5 minut po stracie gola, ale świetną interwencją popisał się Nurzyński. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił wprowadzony w drugiej połowie Adrian Rzęsiewicz.

Wilga Garwolin II ? Victoria Zerzeń II 3:1 (1:1)
Bramki dla Wilgi: Grzegorz Akala, Cezary Wągrodzki (karny), Adrian Rzęsiewicz
Wilga: Nurzyński, E. Wielgosz (Sekuła), Wągrodzki, Głowala, Piętka (Rzęsiewicz), Kędziorek (M. Wielgosz), Godlewski (Ekert), Sitek, P. Wielgosz, Walicki, Akala.

Z niemałych piłkarskich tarapatów podźwignęli się zawodnicy Amura Wilga. W 20. minucie spotkania z Rokolą z boiska wyleciał Paweł Kwiatowski. Obrońca gospodarzy wdał się w niepotrzebną dyskusję z sędzią. Arbiter pokazał od razu czerwoną kartkę. Niedługo później miejscowi stracili gola, wyrównał strzałem z rzutu wolnego Wiesław Woźniak. Goście prowadzenie objęli tuż przed przerwą. - W szatni nastroje nie były dobre. Kilka ostrych słów poskutkowało. Chłopcy wzięli się w garść ? komentuje trener Amura Jarosław Szarek.

W drugiej połowie kibice w Wildze oglądali dominację osłabionego Amura. Wyrównał Mariusz Cichecki. Dwie kolejne bramki zaliczył środkowy pomocnik Wojciech Parol. ? Wojtek zagrał chyba mecz życia. Dwukrotnie trafił do siatki, miał jeszcze kolejne okazje ? przyznaje trener Szarek. ? Cieszę się z tych trzech punktów, które były dla nas przełamaniem po przegranej inauguracji ? dodaje.

Amur Wilga ? Rokola Otwock Wielki 4:2 (1:2)
Bramki dla Amura: Wiesław Woźniak, Mariusz Cichecki, Wojciech Parol 2
Amur: Jobda, W. Woźniak, Marek Głowala (Grenda), Mateusz Głowala, Kwiatkowski, Lewandowski, W. Parol, P. Parol, Filiks (Szarek), Cichecki, Jeziorek (Ł. Woźniak, Żyłka).

Dobre występy drużyn z powiatu uzupełnił Orzeł Parysów. Podopieczni Wiesława Białeckiego sięgnęli po pierwsze punkty w tym sezonie, pokonując na własnym boisku KS Sobienie Jeziory 4:1.

Orzeł Parysów ? KS Sobienie Jeziory 4:1 (2:1)