sobota, 28 września 2024 19:24

1. kolejka A-Klasy: Zwycięski Snajper, 1:12 Wisły

Po komplet punktów w 1. kolejce warszawskiej A-Klasy sięgały jedynie drużyny, które mecze rozgrywały w Łaskarzewie. W trenerski debiucie Przemysława Mazka Puznówka przegrała w Górze Kalwarii. W Maciejowicach kibice byli świadkami blamażu na inaugurację. Na mecz rozpoczynający sezon ze szczególną niecierpliwością czekali kibice i zawodnicy Snajpera. Gracze z Sośninki w ubiegłym sezonie jak burza przeszli rozgrywki B-Klasy. Debiut w wyższej lidze okazał się bardzo udany. Zabójcze dla gości z Celestynowa były pierwsze sekundy meczu. Po rozpoczęciu gry Snajper wymienił kilka podań w środku pola, później piłka trafiła na prawe skrzydło do Dariusza Zająca. Wrzutkę w pole karne wybił obrońca Sokoła wprost do Waldemara Paszkowskiego. Pomocnik Snajpera po przyjęciu piłki oddał z ok. 25 metrów ?strzał życia?. Futbolówka trafiła idealnie w okienko bramki. Kilkadziesiąt sekund później kolejna akcja Zająca prawą stronę. Po dobiegnięciu do końcowej linii superstrzelec chcąc dośrodkować, posłał piłkę z mocną rotacją tak, że bramkarz wbił ją do własnej bramki.

- Później Sokół doszedł do głosu. Rywale mieli trzy dobre sytuacje, które golem się nie skończyły. W 60. minucie gry mogliśmy prowadzić 3:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Grzesiek Moczulski ? relacjonuje Damian Richert, prezes Snajpera. ? Cieszymy się z bardzo udanej inauguracji. Szkoda jedynie, że Marcin Wiśnioch prawdopodobnie zerwał więzadło w kolanie i ma z głowy granie w piłkę? dodaje.

Snajper Sośninka ? Sokół Celestynów 2:0
Bramki dla Snajpera: Waldemar Paszkowski, Dariusz Zając
Snajper: A. Krawczyk, Wasilka, Wiśnioch (A. Paszkowski), P. Zowczak (Richert), Długosz, W.. Paszkowski (Jóźwicki), M. Kępka, Moczulski, Rutkowski (K. Zowczak), Zając, Klach.

Kilkadziesiąt minut po meczu Snajpera na murawę boiska w Łaskarzewie wyszedł Promnik. Derbowe starcie z Burzą Pilawa zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2. Skutecznością błysnął niezawodny Cezary Jóźwicki. Dla gości dwukrotnie trafiał Sławomir Konarzewski.

Promnik Łaskarzew ? Burza Pilawa 3:2 (1:0)
Bramki: Przemysław Poświata, Cezary Jóźwicki 2- Sławomir Konarzewski 2
Promnik:
Paśnik, Michalczyk, Paśnicki, Opieka, S. Brzostowski (Kurach), Cichecki (Buhowicz), Kaczyński, Świder, Jankowski, P. Brzostowski, Jóźwicki, Paziewski (Poświata).
Burza: Wilczek, Saganek (S. Konarzewski), Bylinka, Golewski (Boratyński), Błachnio, Osiak, Foryś, M. Piętka, Dobrowolski, J. Konarzewski (Winek), Szwej.

Od blamażu sezon zaczęli zawodnicy Wisły Maciejowice. Porażka 1:12, w tym do przerwy 1:9 stawia duży znak zapytania co do utrzymania się Kosynierów w lidze.

Wisła Maciejowice ? Vulcan Wólka Mlądzka 1:12 (1:9)

Z zerowym dorobkiem punktów z Góry Kalwarii wraca KS Puznówka 96. W wyjazdowym meczu do przerwy był bezbramkowy remis. ? Z gry byliśmy trochę lepsi od Korony. Mieliśmy 6-7 sytuacji sam na sam. Jeśli nie wykorzystuje się takich okazji, to trudno wygrywać mecze ? komentuje trenerski debiur Przemysław Mazek, trener Puznówki.

Korona Góra Kalwaria ? KS Puznówka 96 3:0 (0:0)
Puznówka: Kowalczyk, Jedynak (M. Parzyszek), Grzelak, M. Rosłaniec, Grzegrzółka, Sterna, R. Parzyszek, Szczepek, Dziobak, Kucharzewski (Ł. Rosłaniec), Celiński (Ryfka).