piątek, 8 listopada 2024 19:32
Reklama
Reklama

Młodzi zaśpiewali o wolności

Przez dwa dni śpiewali o wolności, miłości do ojczyzny, poświęceniu i wartościach. W  przeddzień Święta Niepodległości dzieci i młodzież z powiatu garwolińskiego wzięli udział w Festiwalu „Melodie wolności” organizowanym przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
Młodzi zaśpiewali o wolności

Autor: CSiK Garwolin

Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Melodie wolności” odbył się w dniach 6-7 listopada 2024 r. Pierwotnie miał trwać jeden dzień, ale liczba uczestników sprawiła, że ze względów organizacyjnych trzeba było rozdzielić przesłuchania na dwa dni. Pierwszego dnia na scenie występowali uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych. Zgłoszonych zostało 62 wykonawców. Większość wystąpiła jako soliści, ale były także duety a nawet zespoły. Drugiego dnia przesłuchania rozpoczęły się od uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, po nich występowali uczestnicy kategorii szkoły ponadpodstawowe. Jury wysłuchało najpierw 17 wykonawców, a następnie kolejnych 14.

Jury konkursowe podczas ogłaszania werdyktu podkreślało wysoki i jednocześnie bardzo wyrównany poziom uczestników, ich zaangażowanie i właściwy dobór utworów. Słowa podziękowania zarówno podczas otwarcia, jak i podczas zamknięcia festiwalu od burmistrz Garwolina Marzeny Świeczak i dyrektora CSiK Jarosława Kargola usłyszeli nauczyciele, rodzice i opiekunowie.

Komisja konkursowa w składzie: Justyna Dybcio, Barbara Kupczyk-Mikulska, Julian Czaporowski, Tadeusz Talarek, Ryszard Szewczyk wyłoniła laureatów festiwalu:

Kategoria kl. 4-8

I miejsce – Ewelina Dybcio – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gończycach

II miejsce – Patriotyczne głosy – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie

III miejsce ex aequo – Julia Nitka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sobolewie

oraz Franciszek Rutkowski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie z/s w Woli

Łaskarzewskiej

Wyróżnienie:

  • Zespół wokalny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałówce

  • Zuzanna Domaszczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łąkach

  • Małgorzata Gajda z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maciejowicach

  • Julia Paziewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej

Kategoria kl. 1-3

I miejsce – Zofia Czechowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaleniu Drugim

II miejsce – Hanna Rutkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgórzu

III miejsce – Kostka Cukru – Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie

Wyróżnienia:

  • Helena Kalinowska i Zofia Zając – Zespół Szkół w Głoskowie

  • Maja Budyta – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej

Kategorii szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Jolanta Błażejczyk – Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie

II miejsce – Emilia Głodek – Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie

III miejsce – Emilia Cieplińska – I Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie

Wyróżnienie:

  • Zespół Nie przejmuj się – Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie

  • Zespół wokalny – Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie

  • Nieprzeciętni – Liceum Ogólnokształcące w Sobolewie

  • Fanatycy – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie

Centrum Sportu i Kultury gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu i zaprasza do działu w kolejnej edycji za rok.

Galeria zdjęć z festiwalu

mat. pras.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: ZyśTreść komentarza: Gdzie jest drugi Brylant?Data dodania komentarza: 8.11.2024, 15:56Źródło komentarza: Dyskusja tak, ale na piśmieAutor komentarza: Również BedokTreść komentarza: Wręcz przeciwnie. Polska jest krajem złożonym z różnych kultur. Imponują mi ludzie kultywujący regionalne kultury. Świadczy to właśnie o ich patriotyzmie. Są przywiązani do ziemi i do Państwa w którym mieszkają. Ślązacy są właśnie takimi lokalnymi patriotami co nie oznacza że nie są polskimi patriotami. Są oczywiście wśród nich zwolennicy suwerennego Śląska, ale gdzie takich nie ma? I bardzo lubię jak mówią swoją gwarą :).Data dodania komentarza: 8.11.2024, 14:23Źródło komentarza: Wywieś Flagę MazowszaAutor komentarza: Znów to samoTreść komentarza: My wiemy ty tylko uznajesz Rycerzy Maryi i takie tam. Wtedy Ci nie przeszkadza, że Rycerzem (Żołnierzem) jest nazywany ktoś kto Nim nie jest.Data dodania komentarza: 8.11.2024, 14:03Źródło komentarza: Wywieś Flagę MazowszaAutor komentarza: konioTreść komentarza: Rondo będzie i jak się goowno wie na temat zamówień publicznych to nie powinno się pisać głupot .W naszym kraju jest takie prawo uchwalane od lat przez p-OSŁÓW ,których i ty bedok wybierasz ,ja zresztą też ,że trzeba rozpisać pięć przetargów ,zanim cokolwiek powstanie na projekt ronda ,na wykonawstwo ,wreszcie odczekać czas na oprotestowanie tychże przez przegranych i i w przypadku protestu a to rzecz nagminna właściwe prawnie oddalenie go. Nie wspominam o uzyskaniu zgód od Dyrekcji Dróg i Autostrad i Ochrony Środowiska to jest lekko licząc dwa lata ,przypominam takie mamy POLSKIE PRAWO którego miasto nie może ominąć ..a jeszcze przetarg na inspektora nadzoru. Natomiast prywatny inwestor może ominąć procedury przetargowe ,pozostaje mu BHP i zgody budowlano inwestycyjne i o czym my mówimy .To nie UM Garwolina sprzedawał działki w GSAG tylko Starostwo i nie Burmistrz Miasta decydował co tam powstanie, Tylko większość "pisarzy" nie odróżnia Starostwa od UM ,Radnego Powiatowego od Radnego Miejskiego ,Gminy Garwolin od UM Garwolina nie wiedzą ,że ulica Targowa podlega pod Starostwo chociaż jest na terenie miasta itp....ba z opowieści znajomych znam przykłady kiedy również mieszkańcy Michałówki czy Niecieplina dzwonili do UM ,żeby złapać wałęsającego się psa bo nie wiedzieli ,że Gmina ....istnieje i myśleli ,że "Urząd to je Urząd". Niestety panowie poniżej mają takie samo pojęcie i piszą aby dokopać obojętnie komu ...najlepiej burmistrzowej ,która akurat pozyskiwać pieniądze potrafi .Pozdrawiam!!!! konioData dodania komentarza: 8.11.2024, 13:37Źródło komentarza: Otwarcie galerii 21 listopada. Kiedy rondo?
Reklama