niedziela, 23 lutego 2025 07:25
Reklama włączenie społeczne
Reklama

Młodzi zaśpiewali o wolności

Przez dwa dni śpiewali o wolności, miłości do ojczyzny, poświęceniu i wartościach. W  przeddzień Święta Niepodległości dzieci i młodzież z powiatu garwolińskiego wzięli udział w Festiwalu „Melodie wolności” organizowanym przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
Młodzi zaśpiewali o wolności

Autor: CSiK Garwolin

Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Melodie wolności” odbył się w dniach 6-7 listopada 2024 r. Pierwotnie miał trwać jeden dzień, ale liczba uczestników sprawiła, że ze względów organizacyjnych trzeba było rozdzielić przesłuchania na dwa dni. Pierwszego dnia na scenie występowali uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych. Zgłoszonych zostało 62 wykonawców. Większość wystąpiła jako soliści, ale były także duety a nawet zespoły. Drugiego dnia przesłuchania rozpoczęły się od uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, po nich występowali uczestnicy kategorii szkoły ponadpodstawowe. Jury wysłuchało najpierw 17 wykonawców, a następnie kolejnych 14.

Jury konkursowe podczas ogłaszania werdyktu podkreślało wysoki i jednocześnie bardzo wyrównany poziom uczestników, ich zaangażowanie i właściwy dobór utworów. Słowa podziękowania zarówno podczas otwarcia, jak i podczas zamknięcia festiwalu od burmistrz Garwolina Marzeny Świeczak i dyrektora CSiK Jarosława Kargola usłyszeli nauczyciele, rodzice i opiekunowie.

Komisja konkursowa w składzie: Justyna Dybcio, Barbara Kupczyk-Mikulska, Julian Czaporowski, Tadeusz Talarek, Ryszard Szewczyk wyłoniła laureatów festiwalu:

Kategoria kl. 4-8

I miejsce – Ewelina Dybcio – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gończycach

II miejsce – Patriotyczne głosy – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie

III miejsce ex aequo – Julia Nitka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sobolewie

oraz Franciszek Rutkowski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie z/s w Woli

Łaskarzewskiej

Wyróżnienie:

  • Zespół wokalny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałówce

  • Zuzanna Domaszczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łąkach

  • Małgorzata Gajda z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maciejowicach

  • Julia Paziewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej

Kategoria kl. 1-3

I miejsce – Zofia Czechowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaleniu Drugim

II miejsce – Hanna Rutkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgórzu

III miejsce – Kostka Cukru – Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie

Wyróżnienia:

  • Helena Kalinowska i Zofia Zając – Zespół Szkół w Głoskowie

  • Maja Budyta – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej

Kategorii szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Jolanta Błażejczyk – Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie

II miejsce – Emilia Głodek – Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie

III miejsce – Emilia Cieplińska – I Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie

Wyróżnienie:

  • Zespół Nie przejmuj się – Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie

  • Zespół wokalny – Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie

  • Nieprzeciętni – Liceum Ogólnokształcące w Sobolewie

  • Fanatycy – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie

Centrum Sportu i Kultury gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu i zaprasza do działu w kolejnej edycji za rok.

Galeria zdjęć z festiwalu

mat. pras.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: GospodarzTreść komentarza: Ul.Św Walentego patrona obłąkanychData dodania komentarza: 22.02.2025, 20:07Źródło komentarza: Popiełuszki zamiast Strażackiej? Nowe propozycje nazw ulic w GarwolinieAutor komentarza: KonioTreść komentarza: Chińska Republika Ludowa wkracza do nas na pełnej "Kurtyzanie " ,może niedługo Milicja Obywatelska jeszcze będzie granaty jak na Ukrainie ,przyczepiać do dronow FVP i od razu wymierzać karę. Przecież dron obserwuje wszystko a jak się to ma do wolności i PRYWATNOŚCI obywateli nie uczestniczących w ruchu na przejściu? Najpierw to niech odpowiedni decydenci wraz z uczonymi w piśmie z Policji ,najlepiej z Ruchu Drogowego ,zrobią INWENTARYZACJE PRZEJSC DLA PIESZYCH bez sygnalizacji świetlnej i ich usytuowania...przykład przejście dla pieszych przy Kościele (starym) jadąc w stronę UM możemy trafić na pieszego który wpada na przejście z za rogu budynku, do przejścia jest trzy metry to cud i wyjątkowa ostrożność kierowców, że jeszcze nie było tam tragedii ,ale przecież jakiś kretyn zaaprobował to przejście a następnie idioci tym razem na szczeblu krajowym każą pieszym gnać przed siebie nie patrząc na nic bo mają pierwszeństwo....pierwszeństwo często do stylisty Broniszewskiego tylko niestety tam sprzedają jesionki dębowe a nie z wełny angielskiej.Kraj w którym nie długo nie da się żyć, jeszcze tylko snajperów na drzewach nie ma ,żeby strzelali do kierowców jak do zwierzyny łownej.Pozdrawiam!!!!konioData dodania komentarza: 22.02.2025, 13:13Źródło komentarza: Dron nad przejściami – garwolińska policja kontroluje kierowców i pieszychAutor komentarza: KonioTreść komentarza: Pełna zgoda, z całym szacunkiem św.Krzysztof to postać amorficzna i uniwersalistyczna na poły legendarna a ksiądz Szajda jak najbardziej z krwi i kości nasz dlugoletni mieszkaniec był znany lokalnej społeczności, sam byłem kilka lat ministrantem pod jego czujnym okiem i wspominam go jak najlepiej.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 10:02Źródło komentarza: Popiełuszki zamiast Strażackiej? Nowe propozycje nazw ulic w GarwolinieAutor komentarza: StasioTreść komentarza: Rozwiązań systemowych dla policji w celu skutecznych interwencji dotyczących przemocy fizycznej i psychicznej nie ma ale na kontrole i sprzęt w celu wypisania mandatu pieniądze się znajdują. To są realia nie wymysłyData dodania komentarza: 21.02.2025, 23:09Źródło komentarza: Dron nad przejściami – garwolińska policja kontroluje kierowców i pieszych
Reklama