niedziela, 20 października 2024 00:21

Podział punktów przy Sportowej. Dwa bliźniacze gole Pavlisha [wideo]

W meczu 12. kolejki IV ligi mazowieckiej między Wilgą Garwolin a Makowianką Maków Mazowiecki padł remis 2:2 (0:0). GKS dwukrotnie wyrównywał stan spotkania za sprawą ostatniego nabytku transferowego Dmitriia Pavlisha, któremu przy ustrzeleniu dubletu asystował Grzegorz Piesio.

Dzisiejsze spotkanie było dla obu ekip tym z gatunku „za sześć punktów”. Wilga z 10 punktami i Makowianka z 7 to zespoły, które w tym sezonie walczą o utrzymanie.

Większość pierwszej połowy należała do gości. Makowianka dłużej utrzymywała się przy piłce i często gościła w polu karnym Wilgi. Już pierwszy strzał w 5. minucie był bliski powodzenia. GKS przebudził się w ostatnim kwadransie przed przerwą. Najpierw Szymon Rudzki uderzył z pola karnego mocno, ale niecelnie. W 41. minucie Dmitrii Pavlish posłał z lewego skrzydła piłkę prosto na głowę Rudzkiego, ale jego strzał obronił Michał Przychodzki.

Po zmianie stron długo wiało piłkarską nudą, aż do czasu. W 65. minucie z rzutu wolnego płasko uderzył Grzegorz Piesio. Bramkarz Makowianki odbił futbolówkę, a dobitka Sebastiana Grzegorczyka trafiła w boczną siatkę. 120 sekund później konsternacja przy Sportowej. W polu karnym precyzyjnym strzałem popisał się Michał Pragacz. Po kolejnych pięciu minutach był remis. Piesio dośrodkował z rzutu rożnego, a najwyżej wyskoczył Dmitrii Pavlish. Goście nie składali broni. Na kwadrans przed końcem Dominik Witkowski posłał prostopadłą piłkę w pole karne, gdzie znalazł się Kacper Małkiewicz i ponownie przyjezdni byli na prowadzeniu. Tak wynik ponownie utrzymał się tylko pięć minut. W 80. minucie kopia pierwszej bramki dla Wilgi. Z tego samego narożnika dośrodkował Piesio, a Pavlish skompletował dublet. Dla ukraińskiego zawodnika, który dołączył do zespołu we wrześniu, był to piąty występ w barwach drużyny z Garwolina.

Natchnieni trafieniem gospodarze mogli pokusić się o zgarnięcie całej puli. Dwukrotnie w końcówce bliski powodzenia były strzały Kacpra Wieczorka. Pierwszy obronił Przychodzki, drugi po indywidualnej akcji minął bramkę.

W następnej kolejce Wilga zmierzy się na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa.

Wilga Garwolin – Makowianka Maków Mazowiecki 2:2 (0:0)

Bramki: Dmitrii Pavlish 71`, 80` (obie as. Grzegorz Piesio) – Michał Pragacz 67`, Kacper Małkiewicz 75` (Dominik Witkowski)

Wilga: Shkvarkov, Grzegorczyk, Haber, Morawski (78` Kowalczyk), Pavlish, Rudzki (58` Bustos), Wieczorek, Piesio, Wójcik, Shakurau, Grot.

Powiązane galerie zdjęć:

Konio 19.10.2024 19:17
Wynik jak wynik liczyliśmy jako kibice na więcej, ale cóż, a co jak wiosną ten punkt pozwoli się utrzymać wtedy docenimy.Dobrze a teraz trzeba popsioczyć bo jest na co. Tragiczny mecz Morawskiego ,dwa razy jego stroną poszly akcje które goście zakończyli golami ,przy drugiej duży udział miał Bastos.Kolumbijczyk to odrębny temat, takiego lenia na boisku jeszcze w Wildze nie widziałem, prawie nie biegał, strata w środku pola wynikająca z braku chęci podskoczenia na moze 10 cm ,żeby dosięgnąć bezpańskiej piłki zakończyła się stratą gola.Reka na środku boiska to brak sił po dwóch kwadransach chodzenia po boisku ,rece opadają Wilga grala od momentu wejścia tego " grajka" w 10 nie otrzymując czerwonej kartki.Trener powinien się go spytać czy chce w ogóle grać w zespole bo jak nie to niech nie robi łaski. Ja oczekuje ,że obcokrajowiec na boisku ma wnieść jakość a nie być słabszym od miejscowych zawodników grzejących ławkę.Pomimo niewielkiej zdobyczy punktowej nadal mamy szansę na utrzymanie jest grupa sześciu zespołów podobnych na, cztery trzeba wyprzedzić tyle ,tylko tyle I aż tyle.Pozdrawiam!!!!konio

Autor komentarza: KonioTreść komentarza: Wynik jak wynik liczyliśmy jako kibice na więcej, ale cóż, a co jak wiosną ten punkt pozwoli się utrzymać wtedy docenimy.Dobrze a teraz trzeba popsioczyć bo jest na co. Tragiczny mecz Morawskiego ,dwa razy jego stroną poszly akcje które goście zakończyli golami ,przy drugiej duży udział miał Bastos.Kolumbijczyk to odrębny temat, takiego lenia na boisku jeszcze w Wildze nie widziałem, prawie nie biegał, strata w środku pola wynikająca z braku chęci podskoczenia na moze 10 cm ,żeby dosięgnąć bezpańskiej piłki zakończyła się stratą gola.Reka na środku boiska to brak sił po dwóch kwadransach chodzenia po boisku ,rece opadają Wilga grala od momentu wejścia tego " grajka" w 10 nie otrzymując czerwonej kartki.Trener powinien się go spytać czy chce w ogóle grać w zespole bo jak nie to niech nie robi łaski. Ja oczekuje ,że obcokrajowiec na boisku ma wnieść jakość a nie być słabszym od miejscowych zawodników grzejących ławkę.Pomimo niewielkiej zdobyczy punktowej nadal mamy szansę na utrzymanie jest grupa sześciu zespołów podobnych na, cztery trzeba wyprzedzić tyle ,tylko tyle I aż tyle.Pozdrawiam!!!!konioData dodania komentarza: 19.10.2024, 19:17Źródło komentarza: Podział punktów przy Sportowej. Dwa bliźniacze gole Pavlisha [wideo]Autor komentarza: PilawiakTreść komentarza: Może lepiej po debatujcie nad budową ronda przy shellu niż kłucicie się o bzdety.Data dodania komentarza: 19.10.2024, 16:37Źródło komentarza: Polityczna burza na sesji powiatowejAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: No tak jak się na Polski Ład dla samorządów pożyczało pieniądze poza budżetem państwa to można było rozdawać. Teraz trzeba jakoś to wszystko pospłacać. Podejście Pisowców właśnie takie jest. Nachapać swoje kabzy, państwo zapożyczyć, a po nas to choćby potop. Takie są niestety realia.Data dodania komentarza: 19.10.2024, 16:18Źródło komentarza: Polityczna burza na sesji powiatowejAutor komentarza: bedokTreść komentarza: Dobre czasy dla samorządów się skończyły wraz z przejęciem władzy przez koalicję ośmiu gwiazdek. Teraz obowiązuje zasada ,,Piniendzy nie ma i nie będzie". Nawet jakby pani starosta codziennie pisała hymn pochwalny na cześć króla europy, wklejała serduszka i szeroko się do niego uśmiechała to i tak żadnych pieniędzy nie dostaniemy. Takie są niestety realia .Data dodania komentarza: 19.10.2024, 13:39Źródło komentarza: Polityczna burza na sesji powiatowej