niedziela, 13 października 2024 18:22

Siódma ligowa porażka Wilgi

Wilga Garwolin przegrała na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów 0:3 (0:0) w 11. kolejce IV ligi mazowieckiej.

Autor: arch. red.

Spotkanie odbyło się dzisiaj w Żyrardowie, gdzie domowe mecze aktualnie rozgrywa Mszczonowianka. Do przerwy nie było goli, choć oba zespoły stworzyły ku temu okazję. Po stronie Wilgi bardzo blisko szczęścia był Gracjan Grot. Po uderzeniu z główki napastnika GKS piłka odbiła się od słupka.

Wynik gospodarze rozpoczęli w 55. minucie. Strzał z bocznego sektora pola karnego odbił Andrei Shkvarkov, a skuteczną dobitką popisał się Krystian Białas. Po pięciu minutach było 2:0. Z dystansu precyzyjnie uderzył Paweł Gierach. Rezultat spotkania, na kwadrans przed końcem, ustalił strzałem z bliska Damian Pociech.

- Na pewno jest frustracja w zespole, bo przynajmniej jeden punkt powinniśmy wywieźć z tego terenu – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

W sobotę 19 października o godz. 15 Wilga zagra z Makowianką Maków Mazowiecki.

Mszczonowianka Mszczonów – Wilga Garwolin 3:0 (0:0)

Wilga: Shkvarkov, D. Papiernik (65` Jakubaszek), Haber, Morawski, Pavlish (60` Zalewski), Grzegorczyk, Wieczorek, Piesio (75` Mianowski), Wójcik (65` Kowalski), Shakurau (65` Bustos), Grot (70` Kwiatkowski).