sobota, 22 lutego 2025 19:26
Reklama włączenie społeczne
Reklama

Bezpiecznie jak w fabryce Avon

Teoretycznie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych potrzeb w naszym życiu. W praktyce z umiejętnością zadbania o nie bywa różnie. Dlatego w fabryce Avon w Garwolinie już po raz kolejny zorganizowano warsztaty na temat bezpieczeństwa i zdrowia w pracy… oraz na co dzień, na ulicach Garwolina.
Bezpiecznie jak w fabryce Avon

Autor: mat. pras.

Odbywające się właśnie Dni Zdrowia i Wiedzy w Avon Operations Polska, to praktyczne wskazówki i narzędzia, które mają na celu pomóc unikać zagrożeń i dbać o bezpieczeństwo pracowników oraz ich bliskich – w praktyce mieszkańców naszego rejonu. Ostatnie lata postawiły wiele nowych wyzwań przed pracodawcami, kładąc większy nacisk na tematykę zdrowia oraz bezpieczeństwa. Jak na te wyzwania odpowiada największy pracodawca w naszym rejonie? Edukacją! Tylko regularne szkolenia oraz świadomość ryzyka pozwalają minimalizować zagrożenia, tworząc bezpieczne otoczenie dla wszystkich.

W tym roku postawiliśmy, między innymi, na kwestie związane z udzielaniem pierwszej pomocy, ponieważ właśnie ta wiedza jest niezwykle praktyczna w codziennych sytuacjach. Zależy mi na działaniach, które przynoszą realne korzyści i edukacja oraz profilaktyka takimi właśnie są. Widzę, jak przekłada się to bezpośrednio chociażby na prawie 2 lata bez wypadków w fabryce - mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Wiedza czyni mistrza

Tegoroczne szkolenia odbywają się na terenie fabryki Avon w dniach 25-30 września. Interaktywne sesje, szkolenia i warsztaty pomogą pracownikom rozszerzyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, recyklingu odpadów, ergonomii pracy, radzenia sobie ze stresem, a także w zwalczaniu agresji w ruchu drogowym. Wszystko przygotowane w sposób praktyczny i interaktywny – bo właśnie tak najlepiej się uczymy. 

Warsztaty w takiej formie odbywają się już drugi raz. W zeszłym roku byłem pozytywnie zaskoczony, nie spodziewałem się tak praktycznych zajęć. Brałem udział w szkoleniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym wykorzystano symulator wybuchu poduszki powietrznej. Pamiętam, że zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Naprawdę się zdziwiłem, że ma ona taką siłę. Szczerze mówiąc, chyba trochę spokorniałem i zupełnie inaczej patrzę teraz nawet na zwykłą stłuczkę. Staram się jeździć dużo ostrożniej – mówi Mariusz Gugała, pracownik fabryki Avon w Garwolinie.

Bezpieczeństwo w fabryce

Ciekawym elementem, potwierdzającym w praktyce zaangażowanie Avon w dbanie o bezpieczeństwo, jest funkcjonowanie od wielu lat we wszystkich obszarach i zmianach, grup pracowników przeszkolonych z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest to tzw. Grupa Ratownicza. 

Udzielenie pierwszej pomocy pozwala ograniczyć negatywne skutki wypadku oraz zabezpieczyć osobę poszkodowaną do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego i cieszę się, że w naszym zakładzie, jesteśmy w stanie o to zadbać. Mam nadzieję, że nasze inicjatywy zainspirują innych garwolińskich przedsiębiorców do wspierania swoich pracowników w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. To przekłada się na konkretne korzyści zarówno dla pracowników i ich bliskich, ale również dla nas jako pracodawców - podsumowuje Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

mat. pras.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: KonioTreść komentarza: Chińska Republika Ludowa wkracza do nas na pełnej "Kurtyzanie " ,może niedługo Milicja Obywatelska jeszcze będzie granaty jak na Ukrainie ,przyczepiać do dronow FVP i od razu wymierzać karę. Przecież dron obserwuje wszystko a jak się to ma do wolności i PRYWATNOŚCI obywateli nie uczestniczących w ruchu na przejściu? Najpierw to niech odpowiedni decydenci wraz z uczonymi w piśmie z Policji ,najlepiej z Ruchu Drogowego ,zrobią INWENTARYZACJE PRZEJSC DLA PIESZYCH bez sygnalizacji świetlnej i ich usytuowania...przykład przejście dla pieszych przy Kościele (starym) jadąc w stronę UM możemy trafić na pieszego który wpada na przejście z za rogu budynku, do przejścia jest trzy metry to cud i wyjątkowa ostrożność kierowców, że jeszcze nie było tam tragedii ,ale przecież jakiś kretyn zaaprobował to przejście a następnie idioci tym razem na szczeblu krajowym każą pieszym gnać przed siebie nie patrząc na nic bo mają pierwszeństwo....pierwszeństwo często do stylisty Broniszewskiego tylko niestety tam sprzedają jesionki dębowe a nie z wełny angielskiej.Kraj w którym nie długo nie da się żyć, jeszcze tylko snajperów na drzewach nie ma ,żeby strzelali do kierowców jak do zwierzyny łownej.Pozdrawiam!!!!konioData dodania komentarza: 22.02.2025, 13:13Źródło komentarza: Dron nad przejściami – garwolińska policja kontroluje kierowców i pieszychAutor komentarza: KonioTreść komentarza: Pełna zgoda, z całym szacunkiem św.Krzysztof to postać amorficzna i uniwersalistyczna na poły legendarna a ksiądz Szajda jak najbardziej z krwi i kości nasz dlugoletni mieszkaniec był znany lokalnej społeczności, sam byłem kilka lat ministrantem pod jego czujnym okiem i wspominam go jak najlepiej.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 10:02Źródło komentarza: Popiełuszki zamiast Strażackiej? Nowe propozycje nazw ulic w GarwolinieAutor komentarza: StasioTreść komentarza: Rozwiązań systemowych dla policji w celu skutecznych interwencji dotyczących przemocy fizycznej i psychicznej nie ma ale na kontrole i sprzęt w celu wypisania mandatu pieniądze się znajdują. To są realia nie wymysłyData dodania komentarza: 21.02.2025, 23:09Źródło komentarza: Dron nad przejściami – garwolińska policja kontroluje kierowców i pieszychAutor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: Donald Trump Prezydentem wolnego świataData dodania komentarza: 21.02.2025, 19:24Źródło komentarza: Parysów: Wypadek na skrzyżowaniu
Reklama