sobota, 28 września 2024 13:18

Snajper mistrzem B-Klasy

Po zapewnionym awansie nie spoczęli na laurach. Snajper Sośninka zwycięstwem z KS Glinianką został mistrzem warszawskiej B-Klasy. Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł Amur Wilga. Na sobotni mecz do Glinianki zawodnicy Snajpera pojechali osłabieni brakiem podstawowych obrońców. Linia defensywna lidera ligi została zestawiona w eksperymentalny sposób. Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy. W 5. minucie piłka po strzale zawodnika z Glinianki odbiła się od słupka. Po kwadransie gry Snajper objął prowadzenie. Kilkudziesięciometrowym rajdem w swoim stylu popisał się Dariusz Zając, którego nie powstrzymał żaden przeciwnik.

Przed przerwą goście z gminy Łaskarzew mogli strzelić kilka bramek. Udało się tylko raz. Na zaczepną akcję w ataku zdecydował się występujący w roli ostatniego stopera Piotr Długosz. Obrońca zagrał do Mariusza Jóźwickiego, który nie zmarnował doskonałej sytuacji.

Chwilę po przerwie gospodarze mogli zdobyć kontaktową bramkę, ale świetnie zachował się bramkarz Snajpera Artur Krawczyk. Kolejne minuty do dominacja przyjezdnych. 20 minut po rozpoczęciu drugiej połowy drugie trafienie w meczu. Na 4:0 podwyższył, po rzucie wolnym pośrednim z 20 metrów, Grzegorz Moczulski. Od 80. minuty gospodarze grali w ?10? po czerwonej kartce dla bramkarza, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Filipa Rutkowskiego. Honorowe trafienie zespół z Glinianki zaliczył w doliczonym czasie gry.

Po wyjazdowym zwycięstwie żadna drużyna nie jest w stanie pozbawić Snajpera tytułu mistrza warszawskiej B-Klasy. Do końca sezonu zostały dwie kolejki.

KS Glinianka ? Snajper Sośnika 1:4 (0:2)
Bramki dla Snajpera: Dariusz Zając 2, Mariusz Jóźwicki, Grzegorz Moczulski
Snajper: A. Krawczyk, Wasilka, Długosz, P. Zowczak, W. Paszkowskim, Zając, A. Paszkowski, Rutkowski, Moczulski, Richert, Jóźwicki (K. Zowczak).

Trzecie zwycięstwo z rzędu, a piąte w sezonie, odnieśli zawodnicy Amura Wilgi. Tym razem podopieczni Wiesława Woźniaka pokonali na wyjeździe Victorię II Zerzeń 2:1.

Victoria II Zerzeń ? Amur Wilga 1:2
Bramki dla Amura: Damian Pyrzanowski, Głaszczka

Na wiosnę nie wiedzie się Orłowi Parysów, który w rundzie rewanżowej zdobył tylko trzy punkty. Dorobku nie powiększył w meczu z drużyną KS Sobienie Jeziory.

Orzeł Parysów - KS Sobienie Jeziory 1:2