piątek, 27 września 2024 09:25

Demolka Promnika. Remis Wilgi II

Tym razem bez zwycięstwa naszych drużyn w Amnis Energia Lidze Okręgowej. Rozgromiony 15:0 przez lidera został Promnik Łaskarzew. Podział punktów w meczu Wilgi II z KS Halinów. Mecz 27. kolejki między KS Łomianki a Promnikiem został rozegrany już w środę. Piłkarze ŁKS nie będą dobrze wspominać wyjazdu na boisko lidera. Zmierzający pewnie po awans zespół spod Warszawy rozbił gości 15:0. Gospodarze wielkie strzelanie rozpoczęli już w 2. minucie, by do szatni schodzić z prowadzeniem 6:0.

- Graliśmy z najlepszą drużyną w lidze, która ma pomysł na grę . Rywal w tym meczu był do bólu skuteczny. My byliśmy bez szans – skomentował krótki trener Promnika Hubert Świder.

KS Łomianki – Promnik Łaskarzew 15:0 (6:0)
Promnik: Gałkowski, Kaczyński, Jankowski, Grabowiec, Ihnatowicz (70` M. Korycki), Bogucki, A. Kondej (46` Grzela), Mignane, Szczypek, Pałasz, Sadowski.

Remisem zakończyło się sobotnie spotkanie Wilgi II z KS Halinów. Do przerwy, mimo optycznej przewagi gospodarzy, do siatki trafili goście. Jedna z dwóch kontr przyjezdnych zakończyła się golem w 18. minucie.

Tuż po zmianie stron czerwoną kartkę za faul na 18. metrze zobaczył Filip Świętulski. Grający w osłabieniu piłkarze Wilgi zdołali wyrównać w 52. minucie. Szymon Rękawek dobrze odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym. Remis przy Sportowej utrzymywał się niespełna pięć minut. Zespół z Halinowa wyszedł na prowadzenie w 57. minucie.

Rezerwy IV-ligowca pokazały charakter grając do ostatniego gwizdka. W doliczonym czasie gry na uderzeniem z ponad 25 metrów zdecydował się Paweł Pyra. Uderzenie piłkarza występującego w tym meczu na środku obrony, wpadło tuż pod poprzeczkę i „za kołnierz” bramkarzowi z Halinowa.

- Nasza gra była bardzo szarpana. To przekładało się na to, że nie stwarzaliśmy wielu okazji podbramkowych. Było za dużo złych wyborów, także w bloku obronnym. Dodatkowo czerwona kartka pokrzyżowała nasze plany. Musimy jednak szanować ten punkt, wywalczony w ostatnich minutach meczu – skomentował trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Wilga II Garwolin – KS Halinów 2:2 (0:1)
Czerwona kartka dla Wilgi: 47` Filip Świętulski (za faul)
Bramki dla Wilgi: 52` Szymon Rękawek, 90` Paweł Pyra
Wilga: Hoomash Lugassy, K. Winek, Pyra, Świętulski, Redka (60` Kotlarski), Rudzki (46`Szwed), Rekawek (70` Poreda), Khasanov, Mianowski, Płatke (70` Gil), Paszkowski.

W następnej serii spotkań Wilga II zagra na wyjeździe z Legionovią II Legionowo (jesienią wygrana GKS 7:2), a Promnik u siebie podejmie Świt II Nowy Dwór Mazowiecki (jesienią ŁKS wygrał 3:1).