piątek, 27 września 2024 11:20

Porażka rezerw Wilgi. Cenny punkt Promnika

Jednobramkową porażkę zanotowała Wilga II Garwolin w meczu 25. kolejki Amnis Ligi Okręgowej. Cenny punkt z Warszawy przywiózł Promnik Łaskarzew. W niedzielę Wilga mierzyła się z Deltą Warszawa, która w tabeli jest o oczko wyżej od GKS, ale z przewagą 10 punktów. Wynik w 25. minucie otworzyli goście. Wyrównał tuż przed zejściem do szatni Dawid Domarecki.

Po zmianie stron dwukrotnie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale zabrakło szczęścia pod bramką rywala.  Najwięcej działo się w końcówce. W 87. minucie goście po raz drugi pokonali Marcina Makulca. Po upływie regulaminowego czasu gry w polu karnym doszło do kontrowersji. Zdaniem sędziego faulowany był były zawodnik Promnika Łaskarzew Albert Siembora. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem Wilga odpowiedziała za sprawą trafienia zza pola karnego Gil Yehudayan.

- To był zacięty i twardy mecz. Zazwyczaj nie wypowiadam się na temat sędziów, ale tym razem muszę wspomnieć o zachowaniu bocznego arbitra. Jego postawa pozostawia wiele do życzenia. Uważam, że zostaliśmy skrzywdzeni i to przełożyło się na naszą porażkę - skomentował trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Wilga II Garwolin – Delta Warszawa 2:3 (1:1)
Bramki dla Wilgi: Dawid Domarecki 45`, Gil Yehudayan 90`
Wilga: Makulec, Rudzki (75` Redka), Tracz (90` Pięch) , Pyra, Świętulski, Domański, Khasanov, Rękawek, Domarecki (88` Szwed) , Płatek (55` Gil), Paszkowski.

Cenny punkt ze stołecznego boiska Gromu przywiózł Promnik Łaskarzew. Wynik spotkania został ustalony przed przerwą. Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie. Promnik 10 minut później wyrównał po rzucie rożnym bitym przez Jakuba Boguckiego. Piłka trafiła pod nogi Faye Mignane, który posłał futbolówkę pod poprzeczkę. Dla Nigeryjczyka był to trzeci kolejny mecz z golem na koncie.

- W drugiej połowie graliśmy głęboko defensywnie. Rywal próbował zaskoczyć nas wrzutkami z bocznych sektorów. Bardzo dobrze w tych sytuacjach spisywał się nasz bramkarza – skomentował trener Promnika Hubert Świder.

Grom Warszawa – Promnik Łaskarzew 1:1 (1:1)
Bramka dla Promnika: Faye Mignane 30`
Promnik: Gałkowski, Jankowski, Grabowiec, Ihnatowicz, Bogucki, A. Korycki, Mignane, Szczypek, Pałasz, Sadowski, H. Świder.

W następnej kolejce derby powiatu. Promnik w Łaskarzewie zagra w sobotę (25 maja) z Wilgą II. Początek meczu o godz. 18. Jesienią GKS wygrał 5:1.