piątek, 27 września 2024 11:25

Wilga dopisuje trzy punkty [wideo]

Po zwycięstwie z Drogowcem Jedlińsk 2:0 (0:0) Wilga Garwolin jest nadal w grze o utrzymanie w IV lidze. Pierwsza połowa meczu z ostatnią drużyną ligi nie zachwyciła kibiców miejscowych. Dłużej przy piłce utrzymywali się goście. Po akcji z 31. minuty piłka obiła poprzeczkę po strzale zawodnika z Jedlińska. W szeregach Wilgi dwukrotnie próbował Emmanuel Obi. Pierwsza próba była niecelna, a drugi strzał był za lekki, aby zaskoczyć bramkarza przyjezdnych.

GKS zdecydowanie rozpoczął drugą połowę. Już w 61. sekundzie po zmianie stron padł gol na 1:0. Z 18. metra uderzał Kacper Wieczorek. Po rykoszecie piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Kiryła Shakurau, który nie miał problemów, aby posłać ją do siatki. Radość Białorusina była tak wielka, że podczas fetowania gola piłkarz uszkodził chorągiewkę w narożniku boiska. To spowodowało 3-minutową przerwę w spotkaniu. Grę wznowiono po szybkiej naprawie uszkodzonego elementu.

Dobre otwarcie drugiej części gry napędziło kolejne akcje Wilgi. W 53. minucie strzał Grzegorza Piesia z rzutu wolnego sparował Amadou Samp Pape. Po godzinie gry było 2:0. Z prawej strony urwał się Sebastian Grzegorczyk, który zagrał płasko na przedpole. Shakurau został zblokowany przez obrońcę, ale piłkę trafiła do nabiegającego Obiego, który podwyższył prowadzenie. Dla Nigeryjczyka było to 19. trafienie w sezonie. W kolejnej akcji dublet mógł skompletować Shakurau, ale przestrzelił do doskonałej sytuacji po indywidualnej akcji Szymona Kaczyńskiego.

W ostatnich 10 minutach GKS mógł pokusić się o trzeciego gola. Próbowali Shakurau (obrona bramkarza Drogowca), a uderzenia Karola Habra i Kacpra Kowalskiego były minimalnie niecelne.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z MKS Piaseczno. Jesienią w Uninie był remis 3:3.

Wilga Garwolin – Drogowiec Jedlińsk 2:0 (0:0)
Bramki: Kirył Shakurau 46`, Emmanuel Obi 61`
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Gac, Haber, Szulc, Kaczyński (66` Alot), Piesio, Wieczorek, Kowalski, Shakurau, Obi (78` Paszkowski).

Wojtek63 20.05.2024 14:01
Klub 100 Warmia Grajewo została członkiem Klubu 100 po domowym zwycięstwie 6:2 (4:1) z Hetmanem Tykocin. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych został członkiem Klubu 100 po domowej porażce 1:9 (1:3) z Miedzią II Legnica. Gwardia Koszalin została członkiem Klubu 100 po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 (2:0) z Darłovią Darłowo. Na dzień dzisiejszy (20.05.2024) w Klubie 100 tańczą: 1. Wisła Sandomierz z bilansem 16-186 2. Korona Rzeszów 21-132 3. Wigry Suwałki 130-29 4. MKS Lędziny 13-121 5. Spójnia Ośno Lubuskie 45-119 6. Stal Kunów 23-118 7. KS Łomnica 19-118 8. Pogoń Prudnik 19-117 9. KS Wasilków 116-22 10. Lider Włocławek 15-108 (bilans finalny po wycofaniu to: 3 pkt.(1-0- 33), br. 15- 123 11. Kluczevia Stargard 108-26 12. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 27-106 13. Wybrzeże Rewalskie Rewal 105-30 14. Pomorzanin Toruń 22-104 15. Cresovia Siemiatycze 35-102 16. Gwardia Koszalin 102-16 17. Korona II Kielce 101-23 18. Warmia Grajewo 100-35 Po za tym jest jeszcze jeden pewniak, czyli wycofane z rozgrywek po rundzie jesiennej (na wiosnę walkowery) Wierchy Rabka Zdrój: 9 pkt.(3-0-33), br. 19-118 (100 straconych bramek osiągnie w 30 kolejce 25 maja) p.s. Dla formalności przypomnę Szanownym Kibicom, że do IV-ligowego „Klubu 100” (mojego zresztą autorstwa) należą zespoły, które w sezonie strzeliły lub straciły 100 lub więcej goli.

Wojtek63 20.05.2024 13:12
LO Siedlce Mecz zaległy 19 kolejki rozegrany w środę 15 maja: Kolektyw Oleśnica- Promnik Gończyce 2:4 (…). W Gończycach. 25 kolejka: Zryw Sobolew- ŁDK Łosice 4:4 (…) Sęp Żelechów- Czarni Węgrów 3:3 (1:3). Bramki: Sęp- 16, 55(s) i 60 (s). Czarni- 4, 14 i 43. Hutnik Huta Czechy- Orzeł Unin 2:4 (1:3). Bramki: Hutnik- 42 i 73. Orzeł- 20, 37, 45+2 i 63. Feniks Siennica- Promnik Gończyce 1:4 (0:1). Bramki: Feniks- 50 (k). Promnik- 17, 61, 89 i 90+2 min. Miejsca zespołów to: Orzeł- 6, Zryw -8, Sęp- 10, Hutnik- 11, Promnik G.- 15. A Klasa Siedlce Wilga Miastków Kościelny- Płomień II Dębe Wielkie 4:3 (…) Wilga M.K. zajmuje 9 miejsce. A Klasa Warszawa II Orzeł Parysów- Vulcan Wólka Mlądzka 4:0 (0:0). Bramki: 51, 69 (k), 77 i 79. W 86 minucie Orzeł nie wykorzystał rzutu karnego. Orzeł zajmuje 5 miejsce B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Amur Wilga.0:1 (0:0). Bramka- 87 min. Amigos Warszawa- KS Puznówka 1996 4:1 (…) Miejsca zespołów: Amur – 3, Wisła- 6, KS Puznówka ostatnie -12

konio 19.05.2024 11:59
Pierwsza połowa tragedia i dobrze ,że nie miałem ze sobą miotacza ognia ani granatnika RPG 7 bo na pierwszej połowie to "widowisko" by się zakończyło ...to oczywiście żart. Panowie nie będę wam kadził bo zrobiliście co do was należało i bardzo dobrze bo strata punktów zakończyła by definitywnie nasze marzenia o pozostaniu w IV lidze a tak jeszcze jest nadzieja i oby nie była ona matką ...ludzi z problemami "dobrostanu psychicznego" jak w warszawskiej nowomowie ,proponuje el presidente tego wspaniałego miasta Rafał Trzaskowski. Ad rem na dzień dzisiejszy z III ligi spadają 4 zespoły i to jest pewnik bo Stomil Olsztyn z II już spada nieodwołalnie niepewny los także Olimpii Elbląg bo jeszcze jedna kolejka i może ją wyprzedzić Olimpia Grudziądz a wtedy spadnie z III ligi 5 zespołów. W obecnej chwili z III ligi wśród tych 4 spadkowiczów są trzy zespoły z Mazowsza ,dwa spadają już na pewno Mławianka i Sulejówek jeszcze biją się o utrzymanie ,tak więc na dzień dzisiejszy bezpieczne jest miejsce 12 i raczej takowe pozostanie. Wilga ma dramatyczny terminarz trzy mecze z pierwszą trójką oraz niepewnym pozostania Piasecznem i walczącą jak ranne zwierzę będącą w beznadziejnej sytuacji Marcovią. Panowie piłkarze i panie trenerze nas kibiców w tej dramatycznej sytuacji którą zafundowaliście meczem z Raszynem nie interesuje piękna gra tylko skuteczna. Z czołówką ,trzeba postawić autobus na polu karnym i wyrwać jakieś remisy w meczach domowych. secula seculorum amen. Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 19.05.2024 10:28
[quote name="ADAM"]Z trudem lecz plan wykonany. 3 pkt. więcej. Trzeba dużo lepiej grać aby w najbliższych meczach postarać się o punkty, A co tu się stało ? Wbrew pozorom to pytanie nie jest dziwne. Wilga od 12 sezonów należy do zupełnie ,,średnich średniaków '' IV ligi mazowieckiej. Wyjątkiem był sezon 2021/22, w którym Wilga zajęła fenomenalne 4 miejsce w zupełnie słabej piłkarsko grupie radomsko- siedleckiej. Wtedy z ośmiu spadkowiczów do V ligi pięciu było z regionu siedleckiego. Czwartoligowy byt Wilgi przez jedenaście sezonów nie był pewny. W sezonie obecnym 2023/24 jest podobnie. Czy ewentualna zmiana trenera coś da ? Bzdura !!! Totalna bzdura !!! To jest piąty poziom rozgrywek polskiej piłki nożnej. Czy w Garwolinie będzie V liga ? A jeśli tak się stanie: Czy to będzie grupa radomsko-sielecka ?

ADAM 18.05.2024 19:48
Z trudem lecz plan wykonany. 3 pkt. więcej. Trzeba dużo lepiej grać aby w najbliższych meczach postarać się o punkty, a przeciwnicy nie śpią. Mazur remisuje z Hutnikiem, Błonianka remisuje z Ząbkowią. Tu ważny jest każdy punkt.Zostały trudne mecze, więc do roboty.