piątek, 27 września 2024 11:23

Dublet porażek w LO

To nie była udana kolejka dla zespołów z powiatu garwolińskiego rywalizujących w Amnis Lidze Okręgowej. Wilga II Garwolin oraz Promnik Łaskarzew uległy rywalom jedną bramką. Spotkanie w Zielonce na boisku Orłów rozpoczęło się bardzo dobrze. Po pół godziny gry Jakub Wągrodzki szybko rozegrał akcję ofensywną. „Pele” podał do Jakuba Mianowskiego, który pokonał bramkarza. Gospodarze wyrównali niedługo przed przerwą.

Po zmianie stron dublet skompletował „Boniek”, którego po raz kolejny obsłużył „Pele”. GKS mógł podwyższyć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Piotr Domański. W kolejnej akcji bliski ustrzelenia hat-tricka był Mianowski.

Gospodarze w końcówce wykorzystali nieporadność gości. W 80. minucie padł gol na 2:2, a 180 sekund później Orłowi przyznano rzut karny za faul. Strzał rywala z 11. metrów obronił Szymon Winek, który otrzymał szansę gry po przerwie, ale wobec dobitki wykonującego był bez szans.

- Jest w nas sportowa złość. Wiemy, że popełniliśmy zbyt dużą liczbę błędów w defensywie. Rywal z Zielonki był w naszym zasięgu – podsumował trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Nieznacznie rezerwom Legionovii uległ Promnik Łaskarzew. W zespole od ostatniego meczu doszło do zmiany trenera. Miejsce Marcina Żaka, który zrezygnował z prowadzenia drużyny, zajął Hubert Świder. Doświadczony piłkarz będzie łączył zadania zawodnika oraz szkoleniowca.

Orły Zielonka – Wilga II Garwolin 3:2 (1:1)
Bramki dla Wilgi: Jakub Mianowski 30′, 55′ (obie po podaniach Jakuba Wągrodzkiego)
Wilga: Lugassy (46′ S. Winek), K. Winek (46′ Redka), Tracz, Matysiak (65′ Poreda), Świętulski, Domański, Rękawek (80′ Kotlarski), Wągrodzki, Mianowski, Szwed, Yehudayan (46′ Pięch).

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy. W 15. minucie Mingnane Faye uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego z ok. 17. metra. Goście strzelili bramkę wyrównującą tuż przed gwizdkiem na przerwę. Po zmianie stron decydująca dla losów spotkania była akcja z 70. minuty, kiedy zawodnik z Legionowa wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola. Promnik mógł pokusić się o trafienie na 2:2, ale w dwóch akcjach zabrakło wykończenia. - Był to wyrównany mecz. Graliśmy dobrze w defensywie i nie zabrakło nam woli walki – skomentował Hubert Świder.

Promnik Łaskarzew – Legionovia II Legionowo 1:2 (1:1)
Bramka dla Promnika: 15` Mingnane Faye
Promnik: Gałkowski, Faye, Kaczyński, Jankowski (65` Ihnatowicz), Grabowiec, J. Bogucki, A. Korycki (55` Szczypek), Kondej, Pałasz (80` M. Korycki), Sadowski, H. Świder.

W następnej serii spotkań Wilga II podejmie Deltę Warszawa (19 maja, godz. 16), a Promnik zagra na boisku Gromu Warszawa (18 maja).