poniedziałek, 21 października 2024 08:25

Dwie wygrane, dwie porażki

To bilans występów drużyn z powiatu garwolińskiego w 27. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej. Do końca sezonu zostały jedynie trzy serie spotkań. Z kryzysu wyszedł Orzeł Unin. Na własnym boisku podopieczni Cezarego Krzyśpiaka pokonali Koronę Olszyc 3:2. Gospodarze przegrywali od 15. minuty. Kilka minut później wyrównał grający trener Orła. Przed zmianą stron prowadzenie miejscowym dał Grzegorz Kościesza. ? Niedługo po przerwie rywale wyrównali na 2:2. My mieliśmy kilka sytuacji do zdobycia bramki. Udało się w 70. minucie. Byłem faulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Łukasz Piesio ? relacjonuje trener zespołu z Unina. ? Po kilku porażkach takie zwycięstwo cieszy tym bardziej, że wygrywamy z sąsiadem w tabeli. Odbudowaliśmy się przed decydującymi meczami sezonu ? dodaje.

Orzeł Unin ? Korona Olszyc 3:2 (2:1)
Bramki dla Orła: Cezary Krzyśpiak, Grzegorz Kościesza, Łukasz Piesio
Orzeł: P. Mikulski, Walenda, P. Brych, Kościsza (M. Mikulski), Duchna, Pałyska, P. Ziółek (Parzyszek), Ł. Piesio, Ł. Ziółek, Krzyśpiak (P. Przybysz), A. Brych.

Po trzeciej porażce z rzędu od IV ligi oddala się Zryw Sobolew. Tym razem podopieczni Andrzeja Goliszewskiego ulegli 13. drużynie ligi Zorzy Sterdyń 0:1. Jedynie trafienie meczu padło w pierwszych 45 minutach gry.

Zorza Sterdyń - Zryw Sobolew 1:0 (1:0)
Zryw: Mirowski, B. Zackiewicz, Wasiulewski, Cieśla, Michalec (Baran), Kwaśniak (Bieńko), Tywanek, Więckowski, Gałązka (Kazimierak), Marcińczak (Błachnio), Wiśnioch.

Problemy ze skompletowaniem składu na mecz do Małkini Górnej miała drużyna Wilgi Miastków. Ostatecznie na wyjazdy mecz pojechało jedynie 12 zawodników, z czego połowa to zawodnicy juniorskiej drużyny. Kłopoty kadrowe przyczyniły się do wysokiej porażki 2:6.

MKS Małkinia ? Wilga Miastków 6:2
Bramki dla Wilgi: Marcin Szczygielski, Karol Bogusz
Wilga: Czarny, Latuszek, Celej, Aniszewski, Szczygielski, Bogusz, Belka, Kowalski, Szeląg, Frelik, Matysek oraz Pasik.

Podczas pięciu majowych kolejek siedleckiej okręgówki goryczy porażki nie zaznał Sęp Żelechów. Tym razem podopieczni Roberta Barańskiego odlecieli z trzema oczkami z boiska w Ostrówku.

LKS Ostrówek - Sęp Żelechów 0:3
Bramki: Michał Skwarek, Jacek Mazurek, Jakub Cegiełka