piątek, 27 września 2024 13:24

Pięć goli w meczu z Józefovią. Porażka Wilgi [wideo]

Jesienią remis 5:5, a wiosną porażka 2:3. Wilga Garwolin nie znalazła w tym sezonie sposobu na Józefovię Józefów. Mecz z rywalem niemal zza piłkarskiej miedzy miał wiele podtekstów. Aż czterech zawodników pierwszej jedenastki gości to byli zawodnicy Wilgi Garwolin – Wojciech Migas, Piotr Grober, Rafał Macioszek i Michał Macioszek. Na ławce trenerskiej Józefovii w roli asystenta zasiadł Marcin „Magi” Makulec.

Przed spotkaniem piłkarze Wilgi zachęcali do oddawania krwi na rzecz wieloletniego działacza klubu Dariusza Zająca. W porozumieniu z Dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Panem Dariuszem Piotrowskim wszyscy zainteresowani oddaniem krwi mogą kontaktować się z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Garwolinie, ul. Lubelska 50, w godzinach pracy placówki podając hasło: krew dla Dariusza Zająca.

Początek meczu należał do gospodarzy. W 10. minucie strzał Szymona Kaczyńskiego obronił Bartłomiej Górnaś. Siedem minut później powinno być 1:0. Emmanuel Obi kierunkowym przyjęciem wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Jego strzał nogą obronił Górnaś.

Od połowy pierwszej części gry do głosu doszli przyjezdni. Już pierwsza groźna akcja zakończyła się trafieniem Ignacego Ognichy, który dobrze odnalazł się w zamieszaniu po rzucie z autu. W 32. minucie strzał sponad 30 metrów obronił Jakub Bieliński. W 41. minucie było już 0:2. Drugie trafienie dla Józefovii to zasługa dwóch dobrze znanych przy Sportowej zawodników. Z lewej strony wrzucał Grober, a główkował Migas.

W przerwie w miejsce Sello Mangke na boisku pojawił się Filip Gac, dla którego był to pierwszy mecz w IV lidze w rundzie wiosennej. Rosły stoper już 120 sekund później miał udział przy golu kontaktowym. Z wolnego w „16” wrzucił Grzegorz Piesio. Gac przytomnie zagrał do Kacpra Wieczorka, który skierował piłkę do pustej bramki. W kolejnych akcjach przeważała Wilga. Wyrównać próbowali Wieczorek i Piesio. Po rzucie rożnym główkował wprowadzony w miejsce kontuzjowanego Damiana Papiernika Daniel Żurawski, ale piłkę sprzed bramki wybili obrońcy gości. W 82. minucie było 2:2. Nieco przeciągnięte dośrodkowanie spod prawej linii pola karnego Piesia trafiło na nogę Gaca. Stoper z półwoleja posłał futbolówkę do bramki.

W końcówce wiele emocji dostarczyły decyzje sędziego. Arbiter, który rozgrywał dobre zawody, w 85. minucie nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego za faul na Sebastianie Grzegorczyku, a chwilę później rzutu wolnego z 16. metra na Gacu. 120 sekund później trójka sędziowska nie przerwała gry po urazie głowy Grzegorczyka, a po chwili goście cieszyli się z gola na 3:2. W pole karne wbiegł Piotr Trepka, który oddał silny strzał po długim rogu. W doliczonym czasie gry piłkę meczową „na głowie” miał Obi, ale uderzenie obronił Górnaś.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z KS Troszyn. Jesienią GKS przegrał 0:1.

Wilga Garwolin – Józefovia Józefów 2:3 (2:2)
Bramki: 47` Kacper Wieczorek (as. Filip Gac), 82` Filip Gac (as. Grzegorz Piesio) – 28` Ignacy Ognicha, 41` Wojciech Migas (as. Piotr Grober), 87` Piotr Trepka
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, D. Papiernik (26` Żurawski), Mangke (46` Gac), Shakurau (67` Szulc), Kaczyński, Kowalski, Wieczorek, Piesio, S. Papiernik, Obi.

konio 22.04.2024 09:31
Pewnie masz rację ,ja pamiętam jak razem z Di Stefano pani Teresa trenowała Real Madryt, to były czasy. Pozdrawiam!!!!konio

Konio 21.04.2024 17:28
Z Adamem w wielu aspektach trzeba się zgodzić, ale kamyczek do ogródka trenera Karola Zawadki , ktorego żeby było jasne uważam za odpowiednią osobę na tym stanowisku.Niestety patrząc na rosłych i silnych fizycznie zawodników Józefovii, całkowicie błędnie została, skompletowana obrona, Mangke ,dobry technicznie ale to nie jest gigant,Kiryl to samo,kontuzja która to już w ostatnim czasie Damiana Papiernika i wejście zdecydowanie niższego Żurawskiego uczyniła nas całkowicie bezbronnymi na wszelkie wrzutki i dosrodkowania zespołu gości.Na nieszczęście Wilgi sędzia pomylił piłkę nożną z FUTBOLEM AMERYKANSKIM i żadnych przytrzyman ,odepchniec uderzeń łokciami nie odgwizdywał, tylko ewidentne podcięcia.Silniejsi fizycznie zawodnicy gości skrzetnie to wykorzystali poniewierając niemiłosiernie zawodników Wilgi i strzelając do przerwy dwa gole.Po przerwie trener naprawił błąd wpuścił na boisko Gaca i Szulca silnych wysokich, skocznych walczaków i skończyło się chasanie Jozefowian po naszym polu karnym dodatkowo Gac byl bohaterem meczu strzelając drugiego gola a pierwszego inicjując, nie można bylo tak od początku meczu ? Po wyrównaniu Wilga dalej atakowała i mieliśmy EWIDENTNY RZUT KARNY ,niestety patafian w trykocie ,stanął na wysokości dotychczasowego poziomu i udał ze nie widzi.Po kontrze zwycięzka bramkę strzelił dla gości jedyny zawodnik w tym zespole o wzroście "siedzącego psa" i porażką stała się faktem,niestety.Pozdrawiam!!!! konio

Wojtek63 21.04.2024 12:41
Pytanie stulecia Dlaczego w 90 % trenerzy piłkarskich zespołów Lig Niższych i tych Lig Wyższych po skandalicznych meczowych wtopach typu 0:4, 0:5 i 0:6 twierdzą, że ich zespół kontrolował przebieg gry i był lepszy ? Był lepszy i przegrał 0:5 ??? !!! Po za tym... jak można chwalić zespół za dobrą grę po porażce 0:5 ? Halo, halo... Tu Radio dla kibiców i obserwatorów Idiotów :-)

Wojtek63 21.04.2024 11:33
Spadamy stąd ! :-) Tytuł dość żartobliwy- brzmi jak czarny dowcip. Jednak brzmi zupełnie realnie. 1.Jeśli z II ligi spadnie Stomil Olsztyn i poważnie zagrożona obecnie Olimpia Elbląg to obie te drużyny trafią do grupy I trzeciej ligi. Tym samym z III ligi spadnie 5 ostatnich zespołów. Może się zdarzyć, że 4 z nich (Pilica Białobrzegi, Legionovia Legionowo, Mławianka Mława, Victoria Sulejówek), spadną do mazowieckiej IV ligi. Ekstremalny przypadek – raczej mało prawdopodobny to spadek 5 mazowieckich drużyn, jeśli dołączy do nich Broń Radom. I tym samym z IV ligi spadłoby aż 8 zespołów ! Piłkarska organizacyjna paranoja w wykonaniu Mazowieckiego ZPN-u !!! Kolejna paranoja w wykonaniu ,,kasiarzy za nic'' z MZPN to: Z dwóch grup V ligi mazowieckiej awansują bezpośrednio do IV ligi aż 4 amatorskie zespoły. Chory układ- nawet dla piłkarskiego laika. Po co na siłę pchać piłkarskich amatorów do półprofesjonalnej IV ligi ? Nie wiadomo o co chodzi ? :-) Jeśli tak jest, to chodzi o pieniądze na wynagrodzenia dla... Tu brakującą frazę każdy uzupełnia według własnego uznania. A sportowo rzecz biorąc w V lidze wygląda to tak: Cztery ostatnie spadkowe miejsca to: Mazovia II Mińsk Mazowiecki, Watra Mrozy, Płomień Dębe Wielkie i Naprzód Skórzec. Cudowny, jak zawsze bajeczny poziom siedleckiej piłki nożnej :-). Tym razem (w tym sezonie) nie brzmi to jak bajka. Degradacja popędza degradację.

Wojtek63 21.04.2024 10:52
[quote name="Wojtek63"] ... ,,Bezpośredni rywale Wilgi, czyli Oskar, Mazur i Błonianka straciły punkty''. Oczywiście powinno być STRACILI (bo rywale) punkty, a nie STRACIŁY (bo zespoły). Tak już mam. Samokrytyka i autokontrola. Jestem uczulony na poprawność języka polskiego.

Wojtek63 21.04.2024 10:10
Piłkarskie notatki (II) 4. Bucovia Bukowa- trzecioligowy (trzeci poziom rozgrywek) rywal Wilgi Garwolin w sezonie 1997/98 gra obecnie w kieleckiej Klasie A i po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 (2:0) z Zorzą Tempo Pacanów zajmuje 4 miejsce z bilansem 25 pkt.(7-4-4), br. 36-31 5. Orlęta Łuków- dawny i od zawsze ligowy rywal Wilgi jest obecnie vice-liderem bialskopodlaskiej LO z bilansem 49 pkt. (16-1-3), br. 82-28. Drugie miejsce to baraże o IV ligę. Liderem jest Podlasie II Biała Podlaska z takim samym dorobkiem punktowym. p.s. Szanowny Adminie Miejsce (ilość znaków) na komentarze ? Tragiczna sprawa. Wystarczy na populistyczne ,,brawo, brawo'', albo ,,beznadzieja, beznadzieja''. O fajnym poniekąd polu ,,tytuł notki'' też można zapomnieć. Powód ? Czasami rozbudowane i obszerne opinie kibiców dają wiele informacji; tych opisanych i tych zawartych między wierszami. Polecam się serdecznie i serdecznie sugeruję zwiększenie ,,mocy przerobowych'', jeśli chodzi o komentarze... wiem , wiem... oślo-opornych garwolińskich i powiatowych kibiców internautów :-).

Wojtek63 21.04.2024 09:56
Piłkarskie notatki (I) 1. W meczu dolnośląskiej IV ligi Piast Nowa Ruda- Polonia/ Stal Świdnica 3:2 (2:1) bramkę na 2:0 zdobył Karol… Garwol (20 l). Oczywiście Karol Garwol- wychowanek grającego obecnie w wałbrzyskiej Klasie A Górnika Boguszów- Gorce nie ma nic wspólnego z Garwolinem :-) 2. W meczu na szczycie warszawskiej LO lider, czyli KS Łomianki wygrał u siebie z vice-liderem, czyli Wichrem Kobyłka 2:0 (0:0). Obie bramki padły w doliczonym czasie gry : 90 +4 oraz 90+6. Wicher grał w 10 od 83 minuty (czerwona kartka po drugiej żółtej), a bramki Wichru strzegł w tym meczu wychowanek Hutnika Huta Czechy- Emil Anusiewicz, który występy na boisku dzieli (co drugi mecz) z Aleksandrem Grabkiem. Oba zespoły to ligowi rywale Wilgi II Garwolin. 3. Stoczniowiec Płock- trzecioligowy (trzeci poziom rozgrywek) rywal Wilgi Garwolin w sezonie 1987/88 po wieloletnich perturbacjach organizacyjnych i finansowych gra obecnie w płockiej Klasie A i jest liderem z bilansem 36 pkt. (11-3-1), br. 60-15.

Wojtek63 21.04.2024 09:19
W tym meczu miało miejsce przysłowiowe wylanie wiadra zimnej wody na głowę. Niestety na głowę Wilgi. Oby poskutkowało. To była bardzo zła wiadomość. Natomiast dobre wiadomości są takie: Bezpośredni rywale Wilgi, czyli Oskar, Mazur i Błonianka straciły punkty. Z całym szacunkiem dla w/w zespołów. W II lidze broniąca się przed strefą spadkową Olimpia Elbląg zagra u siebie (22 kwietnia) ze Stomilem Olsztyn. Stomil to już na 99 % spadkowicz. Na dzień dzisiejszy Olimpia ma tylko 1 punkt przewagi nad w/w strefą. Stawiam na zwycięstwo Olimpii. Trzecioligowcy, czyli Broń Radom, Victoria Sulejówek i Mławianka zdobyły punkty (odpowiednio remis i dwa zwycięstwa). Pilica Białobrzegi i Legionovia zanotowały remisy, ale w tych dwóch przypadkach potrzeba raczej cudu niż remisów do utrzymania statusu trzecioligowca. Oczywiście cuda się zdarzają. Szczególnie w piłce nożnej :-)

Rolnik z PiS 20.04.2024 17:35
według mnie wynik mógłby być inny, gdyby drużynę trenowała Pani Teresa Bąk.

ADAM 20.04.2024 16:23
Niestety,przegrywamy mecz który powinniśmy wygrać - tak wynikało przed meczem. Na pierwszą połowę meczu chyba nie dojechaliśmy na czas.To Józefovia jako pierwsza zagroziła bramce Wilgi, ale za chwilę były dwie stuprocentowe sytuacje dla Wilgi - niestety nie wykorzystane, a jak mówi przysłowie niewykorzystane sytuacje się mszczą.Tak było i tym razem.Jóżefovia wykorzystała dwie sytuacje i było 0:2. Druga połowa rozpoczęła się znacznie lepiej dla Wilgi.Wilga przejęła inicjatywę czego efektem były dwie bramki dla Wilgi. Gdy wydawało się ,że kolejne bramki dla Wilgi wiszą w powietrzu niestety straciliśmy bramkę na 2:3. Szanse były na wyrównanie , ale sędzia nie był tego dnia dobrze dysponowany i nie widział faulu w polu karnym gości i nie wiadomo dlaczego nie podyktował rzutu karnego dla Wilgi. Porażka boli, bo te punkty były naprawdę potrzebne. Strefa spadkowa coraz bliżej , a meczy ,,łatwych" już nie ma za dużo A co ciekawe to najniższy zawodnik Józefovi ( Migas) strzela głową na 0:2. Panowie głowy do góry i walczyć. Powodzenia !!!