piątek, 27 września 2024 13:20

Kanonada w meczu Wilgi

Aż 10 goli padło w meczu 21. kolejki IV ligi między Mazovią Mińsk Mazowiecki a Wilgą Garwolin. GKS przegrał na wyjeździe 4:6 (3:3). Dzisiejszy festiwal strzelecki rozpoczęli gospodarze, którzy po kwadransie gry objęli prowadzenie. Wilga nie dała zepchnąć się do defensywy i w ciągu niespełna trzech minut objęła prowadzenie. Najpierw w 27. minucie błąd obrońcy wykorzystał Emmanuel Obi, a później Kirył Shakurau idealnie obsłużył Sebastiana Papiernika. Mazovia niedługo później strzeliła kolejne dwa gole Tuż przed przerwą na 3:3 strzelił Obi.

Po zmianie stron w 56. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Na 10 minut przed końcem wprowadzony z ławki rezerwowych Szymon Rudzki dopadł do bezpańskiej piłki na 20. metrze i huknął w stronę bramki. Niestety goście nie ustrzegli się w końcówce błędów w obronie. Dwa z nich zdecydowały o porażce 4:6. Ostatni gol padł w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Rywala w „16” faulował Rudzki.

- Była wola walki, zabrakło doświadczenia. Dawaliśmy przeciwnikowi dużo okazji do strzelenia goli i tak to musiało się skończyć – podsumował trener Wilgi Karol Zawadka.

6 kwietnia o godz. 16 Wilga zagra rewanżowe spotkanie z Hutnikiem Warszawa. Jesienią w stolicy GKS przegrał 1:2.

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Wilga Garwolin 6:4 (3:3)
Bramki dla Wilgi: Emmanuel Obi 27` (as. Sebastian Papiernik), 45` (as. Kacper Wieczorek), Sebastian Papiernik 29` (as. Kirył Shakurau), Szymon Rudzki 81`
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk (75` Haber), D. Papiernik, Mangke (79` Paszkowski), Shakurau, Kaczyński (72` Rudzki), Kowalski (63` Żurawski), Wieczorek, Piesio, S. Papiernik, Obi.

Wojtek63 01.04.2024 12:41
Czwartoligowy ,,Klub 100’’ 2023/24 czeka na swoich Gości Póki co na parkiecie tańczy samotnie Wisła Sandomierz. Wisła- spadkowicz z III ligi, która pobiła wszystkie dotychczasowe niechlubne rekordy. Otóż bramkę numer 100 straciła już w 13 kolejce. Bilans Wisły na dzień 01 kwietnia 2024 to 1-2-18, br. 9-160. Inne zespoły są jeszcze dość daleko od bram ,,Klubu 100’’,. Natomiast w kolejce i pewne członkostwa są czekające na zakończenie sezonu -wycofane z rozgrywek po rundzie jesiennej (na wiosnę walkowery) : Lider Włocławek- 1-0- 33, br. 15- 123, oraz Wierchy Rabka Zdrój 3-0-33, br. 19-118. Czekają, bo nie grają. Po za tym: KS Wasików 97 bramek zdobytych w 21 meczach, Wigry Suwałki 95 bramek zdobytych w 21 meczach, Korona Rzeszów – 90 bramek straconych w 21 meczach, MKS Lędziny (dawniej Górnik Lędziny) – 90 bramek straconych w 19 meczach z zerowym dorobkiem punktowym. MKS gra drugi sezon (jak się okazuje katastrofalny) w IV lidze. Dla porównania ,,mazowiecki’’ Sokół Serock z najgorszą obroną w grupie stracił 66 bramek w 21 meczach, a Mazovia Mińsk Mazowiecki z najlepszym atakiem zdobyła bramek 70. W tym aż sześć w ostatnim meczu z Wilgą Garwolin. p.s. Dla formalności przypomnę Szanownym Kibicom, że do IV-ligowego „Klubu 100” (mojego zresztą autorstwa) należą zespoły, które w sezonie strzeliły lub straciły 100 lub więcej goli.

Wojtek63 30.03.2024 18:20
Pomorska maszyna się zacięła To info jest w zasadzie z sympatii dla Szanownego Konio. Jaguar Gdańsk (dawniej Jaguar Kokoszki) absolutny jesienny lider pomorskiej IV ligi z bilansem 14-1-2, br, 54-17 przegrał trzeci z kolei wiosenny mecz. Po domowym 2:5 (0:1) z Pomezanią Malbork, wyjazdowym 0:3 (0:0) z Gryfem Słupsk, nastąpiła domowa porażka 0:1 (0:0) z solidnym Gromem Nowy Staw. Co to znaczy ? Jaguar nie chce III ligi ? Czy po prostu pieniędzy dla najemników zabrakło ? Wkrótce będziemy wiedzieć. Nie będzie awansu. Będzie B klasa.

Wojtek63 30.03.2024 09:53
Wilga II Garwolin przegrała 0:2 (0:0)w Wyszkowie z tamtejszym Bugiem Patrząc na tę relację https://www.youtube.com/watch?v=4n9ffIhC1SM nie sposób nie stwierdzić, że bramkarz Wilgi II to słaby- wręcz katastroficzny punkt zespołu. To taka wymuszona finansowo promocja z Miętnego, czyli ze SportsMate 360. Patrząc na tę relację dziwiłem się skąd takie dziwne zachowania bramkarza Wilgi II. A jak się okazuje nie był to żaden z naszych polskich powiatowych piłkarzy. To był ,,bramkarz” o dziwnym pseudonimie Jonathan. Bramkarz desygnowany przez afro- azjatycką Akademię Piłkarską z Miętnego. Kojarzycie Mirka Skorupskiego ? To on jakieś 30 lat temu zaczął sprowadzać do Polski murzyńskich piłkarzy do lig niższych. Akademia SportsMate 360 Miętne robi to samo, tylko 30 lat później. Bug Wyszków- Wilga II Garwolin 2:0 (0:0) Bramki: 46 (s) i 74(s))

Wojtek63 30.03.2024 07:00
Czy Wilga II Garwolin przegrała 0:2 (0:0) w Wyszkowie z tamtejszym Bugiem po dwóch bramkach samobójczych ? Jeśli tak, to byłaby to pewnego rodzaju piłkarska ciekawostka.