piątek, 27 września 2024 13:27

Pierwsze punkty w tym roku

Po nieudanej inauguracji piłkarskiej wiosny w warszawskiej Lidze Okręgowej, drużyny z powiatu garwolińskiego zdobyły pierwsze punkty w rundzie rewanżowej. Wilga II Garwolin wygrała ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki 3:1, a Promnik Łaskarzew zremisował 1:1 z PKS Radość. - Jesteśmy zadowoleni, że wygraliśmy spotkanie i powiększamy swój dorobek punktowy. Jak po każdym meczu będziemy starali się wyciągnąć wnioski i poprawić elementy gry z którymi mieliśmy problemy. Dziękuję swoim zawodnikom za to spotkanie – skomentował sobotni mecz Wilgi II trener Kamil Zawadka.

W spotkaniu na bocznym boisku przy Sportowej „dwójka” mogła liczyć na wsparcie zawodników pierwszej drużyny. W okręgówce wystąpił, pauzujący z żółte kartki w IV lidze, Grzegorz Piesio. Na mecz drugiego zespołu zostali także Szymon Rudzki, Dawid Domarecki i Tomasz Paszkowski.

Prowadzenie w Garwolinie objęli goście, którzy jesienią rozgromili rywala aż 8:0. Wilga wyrównała za sprawą bezpośredniego uderzenia z rzutu wolnego Pawła Pyry. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw błąd bramkarza wykorzystał Tomasz Paszkowski, a później z podania Jakuba Mianowskiego skorzystał Dawid Domarecki.

Następny mecz Wilga rozegra w piątek na wyjeździe z Bugiem Wyszków. Jesienią rezerwy IV-ligowca przegrały 3:5.

Wilga II Garwolin – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (3:1)
Bramki dla Wilgi: Paweł Pyra 24′, Tomasz Paszkowski 33′, Dawid Domarecki 43′
Wilga II: Makulec, Rudzki (70′ Winek), Tracz, Pyra, Świętulski (88′ Redka), Domarecki (80′ Szwed), Matysiak (68′ Domański), Piesio, Wągrodzki (85′ Makaruk), Mianowski (70′ Pięch), Paszkowski (68′ Płatek).

Początek spotkania mógł kibiców przy Kusocińskiego napawać optymizmem. Promnik miał przewagę i był bliski otwarcia wyniku. Pierwszego gola w meczu strzelili jednak goście. W 32. minucie zawodnik PKS wykorzystał nieporozumienie w obronie miejscowych. Pod koniec pierwsze połowy w polu karnym przyjezdnych faulowany był Stanisław Pałasz. Strzał z rzutu karnego Grzegorza Grabowca obronił bramkarz z Radości, ale sędzia nakazał powtórkę „11”. Powodem było zbyt wczesne wbiegnięcie piłkarzy PKS w pole karne. Do drugiego strzału „z wapna” podszedł Jakub Bogucki, który wyrównał stan spotkania.

- Szkoda straconych dwóch punktów. Z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo. Mieliśmy strzał w poprzeczkę, sytuacje sam na sam, dwie bardzo dobre interwencje bramkarza gości. W ostatnich 30 minutach zdominowaliśmy rywala. Skończyło się remisem, przy jednej interwencji naszego bramkarza – ocenił trener Promnika Marcin Żak.

W najbliższą środę Promnik zagra w Wieliszewie z tamtejszym Dębem, z którym jesienią wygrał 6:2.

Promnik Łaskarzew - PKS Radość 1:1 (1:1)
Bramka dla Promnika: 42’ Jakub Bogucki (rzut karny)
Promnik: Gałkowski, Kisiel, Jankowski, Sadowski, Pałasz, Faye, A. Korycki (70’ Szczypek), A. Kondej, Kowalski, Bogucki, Grabowiec.