piątek, 27 września 2024 15:21

Pierwsza porażka na wiosnę Wilgi [wideo]

Tym razem bez zdobyczy punktowej ligowy mecz zakończyła Wilga Garwolin. W 20. kolejce IV ligi mazowieckiej GKS przegrał, po raz drugi w sezonie, z Mszczonowianką Mszczonów. Tym razem 0:2 (0:1). Gospodarze, którzy w trzech marcowych spotkaniach nie zaznali goryczy porażki, musieli radzić sobie bez pauzującego za kartki Grzegorza Piesia oraz Szymona Szulca, który nabawił się urazu uda.

Już pierwsza ofensywna akcja Wilgi mogła skończyć się golem. W 4. minucie rzut rożny bił Sebastian Papiernik, a strzał z główki Sello Mankge powędrował nad poprzeczką. Trzy minuty później z dystansu w środek bramki strzelił Przemysław Alot.

Po upływie 10 minut do głosu zaczęli dochodzić goście. Zawodnicy Mszczonowianki co chwilę sprawdzali formę Jakuba Bielińskiego. W 24. minucie wyjście do prostopadłej piłki bramkarza Wilgi przeciął Damian Pociech, który posłał piłkę do siatki. GKS miał dobrą okazję na wyrównanie zaledwie 180 sekund po stracie gola. Piłkę od stopera przejął Alot, który podał do Kiryła Shakurau. Strzał Białorusina z ostrego kąta sparował jednak Daniel Leszczyński.

W przerwie na murawie pojawił się długo niewidziany w GKS Daniel Żurawski. Goście mogli już w 50. sekundzie drugiej połowy podwyższyć prowadzenie, ale strzał z bliskiej odległości był niecelny. W odpowiedzi Szymon Kaczyński przedarł się prawym skrzydłem i zagrał do Papiernika, ale ten nie trafił czysto w piłkę. W 54. minucie główkę Żurawskiego pewnie załapał Leszczyński.

W 64. minucie drużyna z Mszczonowa mogła mówić o dużym szczęściu przy strzałach głową Wilgi. Mankge trafił w słupek, a Emmanuel Obi w poprzeczkę. Na 20 minut przed końcem skupiająca się na grze z kontry Mszczononianka zadała ostateczny cios. Podanie Adama Stankiewicza otworzyło drogę do bramki Pociechowi, który skompletował dublet.

W końcówce na boisku zadebiutował w barwach Wilgi 19-letni Karol Haber, a powrót do kontuzji zaliczył Szymon Rudzki.

W piątek Wilga zagra na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Jesienią w Uninie padł remis 2:2.

Wilga Garwolin – Mszczonowianka Mszczonów 0:2 (0:1)
Bramki: Damian Pociech 24` (as. Leon Falecki), 70` (as. Adam Stankiewicz)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, D. Papiernik (72` Rudzki), Mankge (76` Paszkowski), Shakurau, Alot (46` Żurawski), Kowalski, Wieczorek, S. Papiernik, Kaczyński (72` Haber), Obi.

władzio 25.03.2024 13:37
Kolejną bramkę dla Orląt Radzyń Podlaski zdobył pochodzący z Rudy Talubskiej Jakub Szczypek. Były zawodnik Mazowsza Miętne i Wilgi Garwolin.

Wojtek63 25.03.2024 11:12
Jak na razie z rozgrywek IV ligi polskiej sezonu 2023/24 wycofały się dwa zespoły. Są to : Rabka Wierchy Zdrój grająca od pięciu sezonów w IV lidze małopolskiej oraz Lider Włocławek grający również od pięciu sezonów w IV lidze kujawsko- pomorskiej. Mecze rundy wiosennej w obu przypadkach zostaną sklasyfikowane jako walkowery 0:3 Tym samym już wiadomo, że Wierchy i Lider zakończą rozgrywki w Klubie 100 z bilansami: Lider: 1-0- 33, br. 15- 123, a Wierchy 3-0-33, br. 19-118.

Wojtek63 24.03.2024 19:55
Było o dolnośląskich rekordzistach. Teraz o IV lidze polskiej. W ten weekend zanotowano dwa wyniki dwucyfrowe. Są to wyniki nr 15 i 16 w obecnym sezonie, czyli pierwsze dwucyfrówki tej piłkarskiej wiosny. Wigry Suwałki – Orlęta Czyżew 11:1 (6:0) Tak, tak… Wigry, które w sezonie 2020/21 grały w II lidze, a wcześniej w lidze I. Obecny vicelider IV ligi podlaskiej rozbił solidnego beniaminka. Odra II Opole- Polonia Karłowice 10:0 (4:0) I liga pauzuje w związku z czym Odra Opole zrobiła sobie ostry trening rozbijając u siebie sąsiada z tabeli, czyli bardzo solidnego beniaminka. Nawet nie chce mi się sprawdzać ilu zawodników opolskiej ,,jedynki’ zagrało w tym meczu. Dla bardziej ciekawych strzelcy bramek i skład Odry II Opole: 1-0 4min. Maksymilian Hebel 2-0 5min. Michał Zboch (samobójcza) 3-0 33min. Piotr Żemło 4-0 39min. Marcel Sluga 5-0 50min. Jean Franco Sarmiento 6-0 51min. Marcel Sluga 7-0 55min. Konrad Nowak 8-0 58min. Maksymilian Hebel 9-0 70min. Jean Franco Sarmiento 10-0 84min. Krzysztof Duliniec Odra II Opole: Józef Burta, Vittorio Continella, Maksymilian Hebel (60 Maksymilian Paszkowski), Wojciech Kamiński, Tomáš Mikinič, Konrad Nowak, Jean Franco Sarmiento (75 Norbert Kuziemski), Marcel Sluga (72 Krzysztof Duliniec), Michał Surzyn (69 Szymon Sikorski), Maciej Wróbel (60 Igor-Markijan Prus), Piotr Żemło.

Wojtek63 24.03.2024 19:28
Ligowi Rekordziści (II) Co jest takiego intrygującego w tych wynikach ? A to, że takie dziwne wyniki padają od kilku dobrych sezonów w zasadzie i wyłącznie na Dolnym Śląsku. Co jest przyczyną ? Potężna ilość zespołów grających w oficjalnych rozgrywkach ? Być może. Porównanie: Dolnośląska piłka lig niższych to:1 grupa IV ligi, 4 grupy LO, 13 grup A klasy i aż 23 grupy B klasy. Razem 559 zespołów i trzy wycofane, czyli 562 zespoły !!! Mazowiecka piłka lig niższych to: 1 grupa IV ligi, 2 grupy V ligi, 5 grup LO, 9 grup A klasy i 12 grup B klasy. Razem na Mazowszu jest takich zespołów 409 i dwa wycofane, czyli 411. Różnica to 151 zespołów !!! Na Dolnym Śląsku w oficjalnych rozgrywkach grają... wszyscy. Czy jest inne wytłumaczenie takich absurdalnych wyników meczowych ?

Wojtek63 24.03.2024 19:23
Ligowi Rekordziści (I) Jak się okazuje wcześniej opisywana przeze mnie czwartoligowa Wisła Sandomierz ma się nijak ze swoim niechlubnym bilansem bramkowym do zespołów z dwóch grup legnickiej A klasy. Po za tym Wisła po zimowych wzmocnieniach zdobyła w trzech wiosennych meczach 5 punktów (wygrana i dwa remisy). A legnickie ekipy ? Uwaga, uwaga ! Tu nie ma moich ,,literówek’’, a raczej ,,cyfrówek’’. A klasa gr. Legnica I Kalina Sobin grająca siódmy sezon w A klasie po dzisiejszej wyjazdowej porażce 1:37 (tak, tak- jeden do trzydziestu siedmiu) z liderem Koroną Czernina zajmuje przedostatnie 15 miejsce z bilansem 1-0-16, br. 19- 230 ! To daje średnią 13.5 straconej bramki na mecz. A jak to wyglądało w meczach? Tu jest odpowiedź: https://regiowyniki.pl/druzyna/Pilka_Nozna/Dolnoslaskie/Kalina_Sobin/ Victoria Siciny grająca 11 sezon w A klasie po dzisiejszej wyjazdowej porażce 0:15 z viceliderem Spartą Przedmoście zajmuje ostatnie miejsce z bilansem 0-1-16, br. 24-153. Natomiast bilans lidera to 16-0-1, br. 140-13. A klasa gr. Legnica II Tu ,,jedynie’’ ciekawy wynik spotkania. Grający piąty sezon w A klasie (po spadku z LO) Grom Gromadzyń- Wielowieś (po spadku z LO) przegrał 0:22 z liderem Spartą Parszowice. Co dziwne Grom to solidny ligowy średniak.

Konio 24.03.2024 18:21
MKS Małkinia- Zryw Sobolew 0:0 Sęp Żelechów- Feniks Siennica 1:3 (1:1). Bramki: Sęp- 43. Feniks- 19, 59 i 71 (k). Hutnik Huta Czechy- Jastrząb Żeliszew 3:0 (0:0). Bramki: b/d Orzeł Unin- Promnik Gończyce 2:2 (1:1). Bramki: Orzeł- 6 i 85(k). Promnik- 11 i 66 (k). Miejsca zespołów to: Zryw-6, Hutnik- 7, Sęp- 9, Orzeł 11, Promnik G.- 15. A Klasa Siedlce Wicher Sadowne- Wilga Miastków Kościelny 2:2 (0:0) Bramki: Wicher- 77 i 81 min. Wilga M.K- 60 (k) i 90+6 min. Czerwona kartka: Wicher- 74 min (druga żółta). Wilga M.K. zajmuje 9 miejsce w stawce 13-tu drużyn. 13, bo Miedzanka Miedzna wycofała się po rundzie jesiennej. A Klasa Warszawa II Orzeł Parysów- Targówek 1953 Warszawa 7:1 (5:1). Bramki: Orzeł- 2 (k), 4, 15, 27, 30, 47 i 88. Targówek1953- 7 min gry. Czerwona kartka: Targówek- 70 min. Orzeł zajmuje 7 miejsce w tabeli[/quote] O Jezusicku ,jak bym jeszcze 20 lat temu pokazał mojemu serdecznemu koledze z pracy ,kibicowi Targówka( niestety nasze drogi zawodowe się rozeszły) ,że jego zespół przegra dwie dekady później sześcioma bramkami z Orłem Parysów, to odesłał by mnie tam gdzie krótko przebywał Józef Szwejk do domu wariatów,czasy się zmieniają..ech Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 24.03.2024 17:16
LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Świt II Nowy Dwór Mazowiecki. 3:1 (3:1). Bramki: Wilga II- 24, 33 i 43. Świt II- 19 min. Promnik Łaskarzew- PKS Radość 1:1 (1:1). Bramki: Promnik- 42 (k). PKS- 32 min . Wilga II zajmuje 7 miejsce, a Promnik 15. LO Siedlce MKS Małkinia- Zryw Sobolew 0:0 Sęp Żelechów- Feniks Siennica 1:3 (1:1). Bramki: Sęp- 43. Feniks- 19, 59 i 71 (k). Hutnik Huta Czechy- Jastrząb Żeliszew 3:0 (0:0). Bramki: b/d Orzeł Unin- Promnik Gończyce 2:2 (1:1). Bramki: Orzeł- 6 i 85(k). Promnik- 11 i 66 (k). Miejsca zespołów to: Zryw-6, Hutnik- 7, Sęp- 9, Orzeł 11, Promnik G.- 15. A Klasa Siedlce Wicher Sadowne- Wilga Miastków Kościelny 2:2 (0:0) Bramki: Wicher- 77 i 81 min. Wilga M.K- 60 (k) i 90+6 min. Czerwona kartka: Wicher- 74 min (druga żółta). Wilga M.K. zajmuje 9 miejsce w stawce 13-tu drużyn. 13, bo Miedzanka Miedzna wycofała się po rundzie jesiennej. A Klasa Warszawa II Orzeł Parysów- Targówek 1953 Warszawa 7:1 (5:1). Bramki: Orzeł- 2 (k), 4, 15, 27, 30, 47 i 88. Targówek1953- 7 min gry. Czerwona kartka: Targówek- 70 min. Orzeł zajmuje 7 miejsce w tabeli